TOP akce v Krkonoších duben 2024
Share

TOP akce v Krkonoších duben 2024

Na koncertě v Žacléři se představí publiku houslistka Martina Bačová s klavíristou Miroslavem Sekerou. Společné turné kapel Protheus a Komunál nevynechá město Jilemnici a tóny rockové hudby rozezní sál společenského domu Jilm. Zatančit si a ukončit zimní sezónu Hasičským bálem můžete v Peci pod Sněžkou. Do cílové rovinky míří pomalu trutnovský festival Jazzinec – Dominic Miller feat Michal Žáček – Finále, nenechte si ujít jazzovou nabídku koncertů v SC UFFO. Věc z druhé ruky ještě dobře poslouží, přijďte nakoupit nebo prodat na Jarní bazárek do Harrachova. Pohled do složitého životního osudu umožní přednáška Ze života Bedřicha Smetany ve Špindlerově Mlýně. Ochutnávat celý den vína na různých místech vám nabízí Den vína v Janských Lázních. Užijte si pohodové a edukativní odpoledne na Dni Země v Rokytnici nad Jizerou. Rovněž můžete oslavit 30. ročník tradiční akce na podporu ochrany životního prostředí na Dni Země v Horním Maršově. První letošní Vrchlabský jarní flerjarmark přinese mnoho příležitostí ke koupi rozmanitých řemeslných výrobků. Poslední den v dubnu vzplanou vatry na různých místech po celých Čechách. Vydejte se třeba na Čarodějnický slet do Hostinného, nebo do Janských Lázní na tradiční kostýmovou akci pro děti Čarodějnice na kolonádě.

Vychutnejte si jarní dny s nabídkou našich akcí. Přejeme vám mnoho krásných zážitků.

Informace

Ke stažení
formát pdf (977.74 KB)

Další aktuality

Po náročných prvních měsících provozu a zejména po velkém vytížení v období jarních prázdnin potřebuje expozice Muzea Krkonoš, ale také expozice ve Čtyřech historických domcích na nám. Míru krátkou pauzu na odpočinek zaměstnanců a drobnou údržbu.
Stará poštovní cesta mezi Vrchlabím a Dolním Dvorem na svých bedrech přenesla již nesčetně poutníků. Mnozí z nich jistě spočinuli u kaple, která už je ovšem minulostí. Spolek Zdravé Krkonoše, který se zabývá záchranou nebo obnovou sakrálních staveb na území Krkonoš a okolí, nyní přichází s iniciativou vybudovat zde kapli novou. Prostřednictvím sbírky na Donio se může tvůrcem nové sakrální stavby stát každý z vás.
Minulý víkend (15. – 17. března) proběhl v Praze tradiční mezinárodní veletrh cestovního ruchu a regionální turistiky Holiday World a Region World. V rámci zahajovacího dne byla předána ocenění vítězům Velké ceny cestovního ruchu. Jednu z nich převzala také Destinační společnost Krkonoše, která se se svými Pohádkovými Krkonošemi umístila na druhém místě v kategorii Nejlepší turistický produkt.