TOP akce v Krkonoších duben 2023
Share

TOP akce v Krkonoších duben 2023

V krásných prostorech Františkánského kláštera v Hostinném se koná tradiční Velikonoční jarmark. Na sjezdovce Medvědín ve Špindlerově Mlýně startuje poslední skialpinistický závod jednotlivců pod názvem Den nahoru a dolů. Vystoupení houslového virtuóza Pavla Šporcla uvede Jilemnice jako Jarní Sporcelain. Čtyřdenní kulturní program s velikonoční tématikou, to jsou Velikonoce v kolonádě v Janských Lázních. Divadelní spolek Krakonoš Vysoké nad Jizerou zahraje divadelní komedii Zátiší s loutkou. Plést pomlázku vás naučí na Stezce korunami stromů Krkonoše na Velikonočním pomlázkování. Protančit střevíčky můžete zcela netradičně v nadmořské výšce 1140 m na Plese na Dvoračkách v Rokytnici nad Jizerou a také v Peci pod Sněžkou na Hasičském bále. Přijďte s dětmi oslavit Den Země s tématem Člověk a krkonošská příroda v Doteku Horní Maršov. Pěkný výlet rýchorskou krajinou zažijete na Jarním provětrání v Žacléři.  Mezinárodní mistrovství v silovém trojboji WORLD CUP V4 určitě potěší příznivce vzpírání a zavítají do Trutnova. Oslavit jaro nákupem rozmanitých řemeslných výrobků můžete na Jarním vrchlabském Flerjarmarku.

Přejeme plno rodinné zábavy a nezapomeňte poslední dubnovou noc na svátek svatého Filipa a Jakuba na lidový zvyk pálení čarodějnic.

Informace

Ke stažení
formát pdf (987.39 KB)

Další aktuality

Sousedským setkáním na Benecku u kaple sv. Huberta jsme zahájili seriál akcí Troubení u kapliček a křížků, kterými v letošním
Léto klepe na dveře, děti již netrpělivě očekávají poslední zvonění a plánování dovolených je v plném proudu. Zpestřete si poslední měsíc před prázdninami zážitkem z naší nabídky akcí vybraných po celých Krkonoších.
Ne všichni mají bohužel to štěstí prožít stáří důstojně. S takovou myšlenkou a velkým odhodláním s tím něco udělat spojili své síly autoři dokumentu a knihy Už není toho dechu a Nadace Krása pomoci. Pomozte i vy!