TOP akce v Krkonoších duben 2023
Share

TOP akce v Krkonoších duben 2023

V krásných prostorech Františkánského kláštera v Hostinném se koná tradiční Velikonoční jarmark. Na sjezdovce Medvědín ve Špindlerově Mlýně startuje poslední skialpinistický závod jednotlivců pod názvem Den nahoru a dolů. Vystoupení houslového virtuóza Pavla Šporcla uvede Jilemnice jako Jarní Sporcelain. Čtyřdenní kulturní program s velikonoční tématikou, to jsou Velikonoce v kolonádě v Janských Lázních. Divadelní spolek Krakonoš Vysoké nad Jizerou zahraje divadelní komedii Zátiší s loutkou. Plést pomlázku vás naučí na Stezce korunami stromů Krkonoše na Velikonočním pomlázkování. Protančit střevíčky můžete zcela netradičně v nadmořské výšce 1140 m na Plese na Dvoračkách v Rokytnici nad Jizerou a také v Peci pod Sněžkou na Hasičském bále. Přijďte s dětmi oslavit Den Země s tématem Člověk a krkonošská příroda v Doteku Horní Maršov. Pěkný výlet rýchorskou krajinou zažijete na Jarním provětrání v Žacléři.  Mezinárodní mistrovství v silovém trojboji WORLD CUP V4 určitě potěší příznivce vzpírání a zavítají do Trutnova. Oslavit jaro nákupem rozmanitých řemeslných výrobků můžete na Jarním vrchlabském Flerjarmarku.

Přejeme plno rodinné zábavy a nezapomeňte poslední dubnovou noc na svátek svatého Filipa a Jakuba na lidový zvyk pálení čarodějnic.

Informace

Ke stažení
formát pdf (987.39 KB)

Další aktuality

Správa Krkonošského národního parku ve snaze ochránit vzácnou a zranitelnou přírodu vrcholu Sněžky před náporem neukázněných návštěvníků opět přistupuje k instalaci ochranných sítí oddělujících prostor pro turisty od prostoru pro přírodu. Ty budou lemovat přístupové cesty na Sněžku od dnešního dne až do konce října.
Láká vás cestovní ruch v Krkonoších? Jste komunikativní a preferujete pestrou práci? Máte možnost společně s námi budovat značku turistické oblasti Krkonoše! Vaší hlavní činností bude navazování nových partnerských vztahů s podnikateli v území a klientská péče o ty stávající. Společně pak budeme realizovat aktivity destinačního managementu a marketingu.
Jaro pomalu vystřídá léto, konečně se dočkáme teplých letních dní a večerů. Posbírali jsme pro vás napříč Krkonošemi rozmanité akce, které můžete využít k zpříjemnění svých volných chvil.