Top akce v Krkonoších červen 2022 – koláž
Share

TOP akce v Krkonoších červen 2022

Než osiří školní lavice a rozjedete se na dovolené, přinášíme vám plnou náruč pestrých akcí. Užijí si je jak malí, tak velcí, určitě je z čeho vybírat. 

Hned z kraje měsíce vás pobaví artisté na tradičním festivalu Cirk UFF v Trutnově. Na jízdu zvláštními vlaky a den dětí se vydejte na Zahájení sezony na Zubačce do Kořenova, Harrachova a Tanvaldu. Zahájení lázeňské sezony v Janských Lázních se ponese v duchu česko-polského lázeňství. A z Janských Lázní si odskočte na Stezku korunami stromů, kde se otevírá Emilův Lesní svět a Hudební aréna Stezka. Bohatý kulturní program nejen pro děti přináší Festival DOTEKY v Horním Maršově. Dvě akce, kde si protáhnete tělo, Pochod pro hospic Duha a Řepočetův výběh se konají v Rokytnici nad Jizerou. III. ročník multižánrového Festivalu SůVIČKA ve Vrchlabí nabídne doslova nabitý kulturní program. Příjemný večer s muzikou strávíte Na živo a na pohodu ve Vysokém nad Jizerou. V Hostinném si vychutnáte Tóny v parku a Krkonošské dobroty a medobraní. V Peci pod Sněžkou odstartuje Krakonošův cyklomaraton. Na dno svých možností si můžete sáhnout při Leki Harrachov Skyrace a Gladiator Race. Z Lánova se vydejte pokořit naši nejvyšší horu Výstupem Lánovských na Sněžku. Pěnivý mok poteče proudem na Krkonošském festivalu minipivovarů ve Velké Úpě. Projekt Oldfield slaví 10 let, skupina hudebníků z Vrchlabí vám zahraje hudbu Mika Oldfielda v Jilemnici. Pouťové atrakce, stánky, muzika a zábava to je tradiční Špindlerovská pouť.

Výběr akcí je bohatý, tak neváhejte a užijte si každý okamžik přicházejícího léta.

Informace

Ke stažení

Další aktuality

Pohádkové Krkonoše
Projekt Pohádkové Krkonoše úspěšně ukončil svou druhou sezonu. Je na čase bilancovat, hodnotit a vylepšovat pro příští rok. Razítkovací hra si získala již v loňském roce příznivce nejen mezi návštěvníky, ale také místními. Velmi nás těší, že o malovanou brožurku, ceny od Krakonoše, ale hlavně o aktivní prožití společných rodinných chvil a poznávání jedinečných míst Krkonoš byl i v letošním roce velký zájem.
Hurvínek na trati Martinice - Rokytnice
Není to sice výročí kulaté, ale i tak stojí postupka 1 - 2 - 3 za oslavu. V sobotu 10. prosince proto zveme jménem Spolku železniční historie Martinice v Krkonoších všechny příznivce krkonošské železnice do Martinic, kde je připraven příjemný program.
Perličkové ozdoby z Poniklé
Na víkend 10. - 11. prosince si skláři a šperkaři připravili dny otevřených dveří přímo ve svých provozech. Programem naladí své návštěvníky na blížící se Vánoce.