TOP akce v Krkonoších - březen 2024
Share

TOP akce v Krkonoších - březen 2024

Jilemnice žije kulturou, pestrou nabídku divadelních představení a koncertů přináší Březen – měsíc divadla. Plesová sezóna je v plném proudu. Jste srdečně zváni na Ples města Špindlerův Mlýn. Nenechte si ujít Karnevalovou zábavu spojenou s oslavami MDŽ v Dolním Lánově. Na již 2. ročníku Městského plesu v Hostinném zahraje k tanci a poslechu skupina Black Jack. Sbor dobrovolných hasičů vás srdečně zve na tradiční a oblíbený Hasičský ples s bohatou tombolou do Lánova. Zažijte kapelu Krausberry v plné ráži i vy v horském středisku Pec pod Sněžkou, kde večer neznamená dobrou noc. Den plný zábavy a soutěží s přejezdem jezírka nesmí chybět na Benecku při Snow Splash. Velkolepá akce tohoto měsíce bude Příjezd Krakonoše v Harrachově. Řemeslné trhy a kreativní dílny s velikonoční tematikou naplní Velikonoce v Kolonádě Janských Lázní. Přichází čas rozloučit se s nepřívětivou zimou a přivítat sluncem prohřáté jaro. V Trutnově se stalo hezkou tradicí na Smrtnou neděli Vynášení Smrtky a vítání jara. Divadelní “stand-up” vystoupení One man show Rudyho Linky, prokládané sólovými hudebními vstupy a doplněné projekcí fotografií z Rudyho soukromého archívu, vás pobaví ve Vrchlabí. Ve Vysokém nad Jizerou se koná přednáška Léčitelé Jizerských hor, Krkonoš a Českého ráje, na které vás seznámí s vývojem léčitelství v našem kraji. Velikonoční veselí je akce pro širokou společnost ve Špindlerově Mlýně. Ozdobit kraslice, uplést pomlázku přijďte do Městského muzea Žacléř na Velikonoční dílnu. Vaječný likér nachystala pro dospěláky Stezka korunami stromů Krkonoše v Janských Lázních při Pomlázkování.

Užijte si voňavé jaro plnými doušky a načerpejte energii při procházkách v našich krásných horách.

Informace

Ke stažení

Další aktuality

Po náročných prvních měsících provozu a zejména po velkém vytížení v období jarních prázdnin potřebuje expozice Muzea Krkonoš, ale také expozice ve Čtyřech historických domcích na nám. Míru krátkou pauzu na odpočinek zaměstnanců a drobnou údržbu.
Stará poštovní cesta mezi Vrchlabím a Dolním Dvorem na svých bedrech přenesla již nesčetně poutníků. Mnozí z nich jistě spočinuli u kaple, která už je ovšem minulostí. Spolek Zdravé Krkonoše, který se zabývá záchranou nebo obnovou sakrálních staveb na území Krkonoš a okolí, nyní přichází s iniciativou vybudovat zde kapli novou. Prostřednictvím sbírky na Donio se může tvůrcem nové sakrální stavby stát každý z vás.
Měsíc duben odstartují Velikonoce se svými tradičními zvyky. Jarní paprsky nás nejen zahřejí, ale přímo nás budou ponoukat k výšlapům do rozkvetlé přírody za příjemného doprovodu ptačího zpěvu. Avšak nejen procházky naplňují naše potřeby, proto přijměte pozvání na pestré akce do různých míst Krkonoš.