Správa KRNAP vyrazila na sousedská setkání
Share

Správa KRNAP vyrazila na sousedská setkání

Sousedským setkáním na Benecku u kaple sv. Huberta jsme zahájili seriál akcí Troubení u kapliček a křížků, kterými v letošním roce plánujeme oslovit naše sousedy, obyvatele hor. Více než stovka příchozích si vyslechla loveckou hudbu v podání trubačů Správy KRNAP a následně všichni přítomní strávili příjemný podvečer v družných rozhovorech. Akce se konají v rámci oslav 120. výročí založení první krkonošské přírodní rezervace, kterou vyhlásil Jan Nepomuk hrabě Harrach v roce 1904 na Strmé stráni v Labském dole.

„V loňském roce jsme v rámci oslav 60. výročí založení KRNAP uspořádali několik koncertů našich trubačů a místních hudebníků v krkonošských kostelích. Byly to velmi úspěšné akce. Proto jsme se letos rozhodli na ně navázat cyklem sousedských setkání u kapliček a křížků,“ říká k podstatě akce ředitel Správy KRNAP Robin Böhnisch. „Loni při koncertech v kostelích rezonovalo slovo domov, letos u kapliček je to tradice, co je tím pevným základem, na kterém stavíme,“ upřesnil. 

Seriál Troubení u kapliček a křížků bude pokračovat 12. července v 18 hodin u kaple sv. Michala na Konfiskátech mezi Lánovem a Černým Dolem, 19. července (18 h.) u Muzea krkonošských řemesel v Poniklé, 26. července (18 h.) u výklenkové kaple Panny Marie v Příchovicích, 2. srpna od 17 hodin v Horních Albeřicích a 9. srpna u Kaple Smíření v Bystřici u Mladých Buků. Vemte si s sebou třeba piknikový koš s občerstvením. My pro vás máme připravenou ochutnávku piva Harrach z Velkého Meziříčí. Těšíme se na viděnou!

Další informace o průběhu letošního Krkonošského roku Harrachů najdete na sociálních sítích pod hashtagem #KrkonosskyRokHarrachu, případně #StrmaStran120.

Další aktuality

Velká letní přehlídka skla, šperku a bižuterie z celého Křišťálového údolí rozzáří Liberec v posledním srpnovém týdnu.
Příroda Krkonoš ukrývá poklady světového významu, a právě proto tu byl již roku 1963 vyhlášen národní park. Pravidla chování na jeho území určuje Návštěvní řád a platné zákony. Jsou jednoduchá, srozumitelná a jejich respektování nikterak nesníží kvalitu a intenzitu prožitku v křehké krajině. Pojďme si je před letním výletem do Krkonoš připomenout!
Hurá prázdniny! Dopřejte si porci tipů, kde strávit ty nejlepší teplé dny.