Soutěžte o krásné publikace!
Share

Soutěžte o krásné publikace!

Hrajte s námi o knihy Danky Šárkové!

Danka je česká spisovatelka žijící na samotě v Krkonoších. Nejprve pracovala jako redaktorka tištěných a elektronických médií, poté si založila vlastní nakladatelství, kde vydala několik zahraničních titulů, jimž dělala redaktorskou úpravu. Psaní společenských románů se věnuje mnoho let a poslední roky píše i knihy pro děti. Naše nejvyšší hory Danku natolik učarovaly, že napsala několik knih, jejichž děj se odehrává právě v Krkonoších.

"Krkonošská kuchařka" a "Krkonoše, seznamte se" jsou úspěšné publikace, které zaručeně potěší všechny, kteří mají rádi Krkonoše, jejich historii, dobré jídlo a krásné fotografie.


Chcete se zúčastnit soutěže? Napište nám do komentáře pod příspěvek na našem Facebooku:

  • který z krkonošských receptů jste už vyzkoušeli / nebo byste podle knihy Krkonošská kuchařka vyzkoušet chtěli. Napoví vám tato stránka.
  • kniha Krkonoše, seznamte se, obsahuje nádherné snímky Krkonoš. Na které místo byste se rádi podívali / případně které místo máte v Krkonoších rádi?
  • můžete nám i napsat, kterou z těchto knih byste si přáli vyhrát a proč

Soutěž trvá do 16. ledna 2023. Vybereme dva výherce, každý získá jednu knihu (Krkonoše, seznamte se, nebo Krkonošskou kuchařku).

Informace

Další aktuality

Krkonošské železniční víkendy již neodmyslitelně patří k letní zážitkové nabídce. Místní i turisté si oblíbili bafající parní lokomotivy i malý motoráček s pohádkovým jménem Hurvínek a stále častěji je využívají k výletům po kolejích lokální trati z Martinic v Krkonoších do Rokytnice nad Jizerou, zvané Pojizerský Pacifik.
Výstava fotografií 60 let Krkonošského národního parku, kterou dosud mohli lidé vidět ve vrchlabském Krtkovi, dorazila do Prahy, do holešovické galerie H40. Návštěvníci se mohou těšit na více než osm desítek velkoformátových fotografií na plátně.
V září začíná období podzimní sklizně a školní rok. Kromě ovoce a brambor dozrává také vinná réva a chmel. Proto se v lidové tradici českých zemí odehrávají v tomto měsíci tzv. sklizňové slavnosti. Přijměte od nás sklizeň toho nejlepšího v podobě tradičního veselí po celých horách.