Soutěžte o krásné publikace!
Share

Soutěžte o krásné publikace!

Hrajte s námi o knihy Danky Šárkové!

Danka je česká spisovatelka žijící na samotě v Krkonoších. Nejprve pracovala jako redaktorka tištěných a elektronických médií, poté si založila vlastní nakladatelství, kde vydala několik zahraničních titulů, jimž dělala redaktorskou úpravu. Psaní společenských románů se věnuje mnoho let a poslední roky píše i knihy pro děti. Naše nejvyšší hory Danku natolik učarovaly, že napsala několik knih, jejichž děj se odehrává právě v Krkonoších.

"Krkonošská kuchařka" a "Krkonoše, seznamte se" jsou úspěšné publikace, které zaručeně potěší všechny, kteří mají rádi Krkonoše, jejich historii, dobré jídlo a krásné fotografie.


Chcete se zúčastnit soutěže? Napište nám do komentáře pod příspěvek na našem Facebooku:

  • který z krkonošských receptů jste už vyzkoušeli / nebo byste podle knihy Krkonošská kuchařka vyzkoušet chtěli. Napoví vám tato stránka.
  • kniha Krkonoše, seznamte se, obsahuje nádherné snímky Krkonoš. Na které místo byste se rádi podívali / případně které místo máte v Krkonoších rádi?
  • můžete nám i napsat, kterou z těchto knih byste si přáli vyhrát a proč

Soutěž trvá do 16. ledna 2023. Vybereme dva výherce, každý získá jednu knihu (Krkonoše, seznamte se, nebo Krkonošskou kuchařku).

Informace

Další aktuality

Po náročných prvních měsících provozu a zejména po velkém vytížení v období jarních prázdnin potřebuje expozice Muzea Krkonoš, ale také expozice ve Čtyřech historických domcích na nám. Míru krátkou pauzu na odpočinek zaměstnanců a drobnou údržbu.
Stará poštovní cesta mezi Vrchlabím a Dolním Dvorem na svých bedrech přenesla již nesčetně poutníků. Mnozí z nich jistě spočinuli u kaple, která už je ovšem minulostí. Spolek Zdravé Krkonoše, který se zabývá záchranou nebo obnovou sakrálních staveb na území Krkonoš a okolí, nyní přichází s iniciativou vybudovat zde kapli novou. Prostřednictvím sbírky na Donio se může tvůrcem nové sakrální stavby stát každý z vás.
Měsíc duben odstartují Velikonoce se svými tradičními zvyky. Jarní paprsky nás nejen zahřejí, ale přímo nás budou ponoukat k výšlapům do rozkvetlé přírody za příjemného doprovodu ptačího zpěvu. Avšak nejen procházky naplňují naše potřeby, proto přijměte pozvání na pestré akce do různých míst Krkonoš.