Pohádkové Krkonoše
Share

Součástí Pohádkových Krkonoš jsou milé pozornosti

Pohádkové Krkonoše jsou kompletní nabídkou her a zábavy pro děti všech věkových kategorií. Hlavní linkou je razítkovací hra, shrnutá v malované brožurce. Tu lze koupit v krkonošských turistických informačních centrech. Obsahuje 30 tipů na výlety, na kterých děti získají razítko. Za 3, 5 a 10 razítek jim náleží odměna. Více na: www.pohadkove.krkonose.eu a Facebooku Krkonose.eu.

Obsáhlý projekt Pohádkové Krkonoše spolufinancovaný Státním fondem životního prostředí, kromě celoplošného partnerského přístupu v území v rámci Razítkovací hry, zahrnuje i mnohé další položky. 

K jejich realizaci a naplnění přistoupily manažerky Destinační společnosti pro turistickou oblast Krkonoše - svazek měst a obcí aktivně. Jejich výčet stručně charakterizuje Alena Cejnarová: „Motivační video je natočeno a my se zájmem sledujeme, jak vysokou budí pozornost. Zhotovena je 120 centimetrů vysoká malovaná postava Krakonoše se sojkou. Zdobí osm razítkovacích míst (DOTEK v Horném Maršově, Informační centrum Hostinné, nádraží v Martinicích v Krkonoších, pension Marienka ve Velké Úpě, Informační centrum v Rokytnici nad Jizerou, zájmovou rukodělnou dílnu Rautis v Poniklé, Spindl Motion Shop u dolní stanice na Medvědín ve Špindlerově Mlýně a Vlastivědné muzeum ve Vysokém nad Jizerou). Děti postavu Krakonoše často využívají ke svému vyfotografování na památku. Model postavy Krakonoše, vhodný jako foto point, je určený k převozu a putuje s námi i po prezentačních akcích. 

Velký zájem veřejnosti poutá nůžkový Pohádkový stan o rozměru 2x2 metry. Je vyzdoben zpodobněním srnky, Krakonoše, Sněžky a stopami zvířátek. Pult je opatřen plachtou s motivem Pohádkových Krkonoš, který provází webovými stránkami i brožurkou. Se stanem se chystáme během nadcházejícího srpna a září navštívit četné akce pro rodiny s dětmi v Janských Lázních, v Rokytnici nad Jizerou, v Jablonci nad Jizerou, opakovaně ve Špindlerově Mlýně i v Martinicích v Krkonoších, zajedeme do Jičína a do Hradce Králové. Nová vlajka, resp. tzv. „muší křídlo“ je upoutávka na náš stánek, s fotkou hořce a logem Pohádkových Krkonoš. Těšíme se na zájem o černé dřevěné tužky v červené a zelené variantě, české výroby, s motivem stop zvířátek. Děti je budou dostávat u stánku jako odměnu za účast v pohádkových soutěžích,“ uzavřela charakteristiku již existujících komodit A. Cejnarová. 

Na nebližší dobu jsou přichystány: dřevěné hry pro děti, které budou k dispozici na stánku – barevné a černobílé puzzle, vkládačka s poznáváním listů a dřevěné kartičky na poznávání stop, i další odměny k dispozici ve stánku: reflexní přívěsky, buttony, samolepky, pohádková knížka s deseti pohádkami o Krakonošovi, Hančí, panu lesním, sojce a dalších zvířátkách. Bude použito velké písmo, vhodné pro začínající čtenáře anebo prarodiče, jež doplní ilustrace akademické malířky Renaty Oppeltové. 

Akce je realizována v rámci projektu „Pohádkové Krkonoše, reg. číslo žádosti 1210600009“, který je spolufinancován Státním fondem životního prostředí. 
 

Informace

Další aktuality

Po náročných prvních měsících provozu a zejména po velkém vytížení v období jarních prázdnin potřebuje expozice Muzea Krkonoš, ale také expozice ve Čtyřech historických domcích na nám. Míru krátkou pauzu na odpočinek zaměstnanců a drobnou údržbu.
Stará poštovní cesta mezi Vrchlabím a Dolním Dvorem na svých bedrech přenesla již nesčetně poutníků. Mnozí z nich jistě spočinuli u kaple, která už je ovšem minulostí. Spolek Zdravé Krkonoše, který se zabývá záchranou nebo obnovou sakrálních staveb na území Krkonoš a okolí, nyní přichází s iniciativou vybudovat zde kapli novou. Prostřednictvím sbírky na Donio se může tvůrcem nové sakrální stavby stát každý z vás.
Měsíc duben odstartují Velikonoce se svými tradičními zvyky. Jarní paprsky nás nejen zahřejí, ale přímo nás budou ponoukat k výšlapům do rozkvetlé přírody za příjemného doprovodu ptačího zpěvu. Avšak nejen procházky naplňují naše potřeby, proto přijměte pozvání na pestré akce do různých míst Krkonoš.