Pohádkové Krkonoše
Share

Součástí Pohádkových Krkonoš jsou milé pozornosti

Pohádkové Krkonoše jsou kompletní nabídkou her a zábavy pro děti všech věkových kategorií. Hlavní linkou je razítkovací hra, shrnutá v malované brožurce. Tu lze koupit v krkonošských turistických informačních centrech. Obsahuje 30 tipů na výlety, na kterých děti získají razítko. Za 3, 5 a 10 razítek jim náleží odměna. Více na: www.pohadkove.krkonose.eu a Facebooku Krkonose.eu.

Obsáhlý projekt Pohádkové Krkonoše spolufinancovaný Státním fondem životního prostředí, kromě celoplošného partnerského přístupu v území v rámci Razítkovací hry, zahrnuje i mnohé další položky. 

K jejich realizaci a naplnění přistoupily manažerky Destinační společnosti pro turistickou oblast Krkonoše - svazek měst a obcí aktivně. Jejich výčet stručně charakterizuje Alena Cejnarová: „Motivační video je natočeno a my se zájmem sledujeme, jak vysokou budí pozornost. Zhotovena je 120 centimetrů vysoká malovaná postava Krakonoše se sojkou. Zdobí osm razítkovacích míst (DOTEK v Horném Maršově, Informační centrum Hostinné, nádraží v Martinicích v Krkonoších, pension Marienka ve Velké Úpě, Informační centrum v Rokytnici nad Jizerou, zájmovou rukodělnou dílnu Rautis v Poniklé, Spindl Motion Shop u dolní stanice na Medvědín ve Špindlerově Mlýně a Vlastivědné muzeum ve Vysokém nad Jizerou). Děti postavu Krakonoše často využívají ke svému vyfotografování na památku. Model postavy Krakonoše, vhodný jako foto point, je určený k převozu a putuje s námi i po prezentačních akcích. 

Velký zájem veřejnosti poutá nůžkový Pohádkový stan o rozměru 2x2 metry. Je vyzdoben zpodobněním srnky, Krakonoše, Sněžky a stopami zvířátek. Pult je opatřen plachtou s motivem Pohádkových Krkonoš, který provází webovými stránkami i brožurkou. Se stanem se chystáme během nadcházejícího srpna a září navštívit četné akce pro rodiny s dětmi v Janských Lázních, v Rokytnici nad Jizerou, v Jablonci nad Jizerou, opakovaně ve Špindlerově Mlýně i v Martinicích v Krkonoších, zajedeme do Jičína a do Hradce Králové. Nová vlajka, resp. tzv. „muší křídlo“ je upoutávka na náš stánek, s fotkou hořce a logem Pohádkových Krkonoš. Těšíme se na zájem o černé dřevěné tužky v červené a zelené variantě, české výroby, s motivem stop zvířátek. Děti je budou dostávat u stánku jako odměnu za účast v pohádkových soutěžích,“ uzavřela charakteristiku již existujících komodit A. Cejnarová. 

Na nebližší dobu jsou přichystány: dřevěné hry pro děti, které budou k dispozici na stánku – barevné a černobílé puzzle, vkládačka s poznáváním listů a dřevěné kartičky na poznávání stop, i další odměny k dispozici ve stánku: reflexní přívěsky, buttony, samolepky, pohádková knížka s deseti pohádkami o Krakonošovi, Hančí, panu lesním, sojce a dalších zvířátkách. Bude použito velké písmo, vhodné pro začínající čtenáře anebo prarodiče, jež doplní ilustrace akademické malířky Renaty Oppeltové. 

Akce je realizována v rámci projektu „Pohádkové Krkonoše, reg. číslo žádosti 1210600009“, který je spolufinancován Státním fondem životního prostředí. 
 

Informace

Další aktuality

Nalaďte se na Velikonoce v Křišťálovém údolí. Už o víkendu 1. - 2. dubna láká Křišťálové údolí návštěvníky do otevřených sklářských hutí, šperkařských provozů ale i muzeí a tvořivých dílen.
Správa Krkonošského národního parku již třetím rokem v návaznosti na vyhlášení osmi klidových území a s tím souvisejícím vyhrazením cest a tras v těchto územích dočasně uzavírá v termínu od 15. března do 31. května některé cesty nebo jejich úseky z důvodu ochrany proti rušení citlivých druhů živočichů.
Jeden z nejkrásnějších dní letošní zimy si pro natáčení ve Vrchlabí vybral tým pořadu Běžkotoulky. Těšte se na nádhernou pozvánku do podhorského města, které vás svým nejen sportovním zázemím nadchne.