Pohádkové Krkonoše
Share

Součástí Pohádkových Krkonoš jsou milé pozornosti

Pohádkové Krkonoše jsou kompletní nabídkou her a zábavy pro děti všech věkových kategorií. Hlavní linkou je razítkovací hra, shrnutá v malované brožurce. Tu lze koupit v krkonošských turistických informačních centrech. Obsahuje 30 tipů na výlety, na kterých děti získají razítko. Za 3, 5 a 10 razítek jim náleží odměna. Více na: www.pohadkove.krkonose.eu a Facebooku Krkonose.eu.

Obsáhlý projekt Pohádkové Krkonoše spolufinancovaný Státním fondem životního prostředí, kromě celoplošného partnerského přístupu v území v rámci Razítkovací hry, zahrnuje i mnohé další položky. 

K jejich realizaci a naplnění přistoupily manažerky Destinační společnosti pro turistickou oblast Krkonoše - svazek měst a obcí aktivně. Jejich výčet stručně charakterizuje Alena Cejnarová: „Motivační video je natočeno a my se zájmem sledujeme, jak vysokou budí pozornost. Zhotovena je 120 centimetrů vysoká malovaná postava Krakonoše se sojkou. Zdobí osm razítkovacích míst (DOTEK v Horném Maršově, Informační centrum Hostinné, nádraží v Martinicích v Krkonoších, pension Marienka ve Velké Úpě, Informační centrum v Rokytnici nad Jizerou, zájmovou rukodělnou dílnu Rautis v Poniklé, Spindl Motion Shop u dolní stanice na Medvědín ve Špindlerově Mlýně a Vlastivědné muzeum ve Vysokém nad Jizerou). Děti postavu Krakonoše často využívají ke svému vyfotografování na památku. Model postavy Krakonoše, vhodný jako foto point, je určený k převozu a putuje s námi i po prezentačních akcích. 

Velký zájem veřejnosti poutá nůžkový Pohádkový stan o rozměru 2x2 metry. Je vyzdoben zpodobněním srnky, Krakonoše, Sněžky a stopami zvířátek. Pult je opatřen plachtou s motivem Pohádkových Krkonoš, který provází webovými stránkami i brožurkou. Se stanem se chystáme během nadcházejícího srpna a září navštívit četné akce pro rodiny s dětmi v Janských Lázních, v Rokytnici nad Jizerou, v Jablonci nad Jizerou, opakovaně ve Špindlerově Mlýně i v Martinicích v Krkonoších, zajedeme do Jičína a do Hradce Králové. Nová vlajka, resp. tzv. „muší křídlo“ je upoutávka na náš stánek, s fotkou hořce a logem Pohádkových Krkonoš. Těšíme se na zájem o černé dřevěné tužky v červené a zelené variantě, české výroby, s motivem stop zvířátek. Děti je budou dostávat u stánku jako odměnu za účast v pohádkových soutěžích,“ uzavřela charakteristiku již existujících komodit A. Cejnarová. 

Na nebližší dobu jsou přichystány: dřevěné hry pro děti, které budou k dispozici na stánku – barevné a černobílé puzzle, vkládačka s poznáváním listů a dřevěné kartičky na poznávání stop, i další odměny k dispozici ve stánku: reflexní přívěsky, buttony, samolepky, pohádková knížka s deseti pohádkami o Krakonošovi, Hančí, panu lesním, sojce a dalších zvířátkách. Bude použito velké písmo, vhodné pro začínající čtenáře anebo prarodiče, jež doplní ilustrace akademické malířky Renaty Oppeltové. 

Akce je realizována v rámci projektu „Pohádkové Krkonoše, reg. číslo žádosti 1210600009“, který je spolufinancován Státním fondem životního prostředí. 
 

Informace

Další aktuality

Příroda se pomalu chystá na zimu, dny se krátí, zažíváme období plné přírodních krás v podobě pestře zbarvené krajiny, jenž nám přináší pohlazení po duši v posledních teplých paprscích. Nastává čas pro různé podzimní zábavy a posezení s přáteli.
Křišťálové údolí otevírá brány o víkendu 14. - 15. října 2023. Vydejte se za skláři a šperkaři přímo do jejich dílen a ateliérů, navštivte muzea i sklářské školy.
Krkonošské železniční víkendy již neodmyslitelně patří k letní zážitkové nabídce. Místní i turisté si oblíbili bafající parní lokomotivy i malý motoráček s pohádkovým jménem Hurvínek a stále častěji je využívají k výletům po kolejích lokální trati z Martinic v Krkonoších do Rokytnice nad Jizerou, zvané Pojizerský Pacifik.