Regionální den železnice v Trutnově
Mapa
Share

Regionální den železnice v Trutnově

Trutnov

Pojeďte do Trutnova, kde se koná Regionální den železnice s pestrým programem. Z Hradce Králové bude na oslavy do Trutnova vypraven parní vlak s lokomotivou Velký bejček. Během dne se s ním můžete svézt také z Trutnova do Vrchlabí nebo Červeného Kostelce a v Trutnově je pro vás připraven bohatý doprovodný program. 

Regionální den železnice v Trutnově

Vypravte se do Trutnova a užijte si pestrý program k oslavám svátku železnice v místním depu, kam bude zajištěna kyvadlová doprava historickým motorovým vozem (M131).

Těšit se můžete na výstavu železničních vozidel, modelových kolejišť a železničních modelů nebo třeba na promítání filmů s železniční tematikou. Děti se mohou svézt na zahradní železnici či si užít zábavu v hracím voze.

Jízdy parního vlaku s lokomotivou Velký bejček

Hlavní atrakcí oslav budou nicméně jízdy parního vlaku s lokomotivou Velký bejček (423.009), který pojede z Hradce Králové do Trutnova a zpět a mezi Trutnovem a Vrchlabím a také mezi Trutnovem a Červeným Kostelcem.

Z královéhradeckého hlavního nádraží odjíždí parní vlak v 7:33 hod. a přes Smiřice, Jaroměř, Českou Skalici, Starkoč, Červený Kostelec a Malé Svatoňovice dojede do Trutnova hl. n. v 9:35 hod. Než se parní vlak vydá z Trutnova v 16:20 hod. na zpáteční jízdu po stejné trase, uskuteční ještě dvě zpáteční jízdy do Vrchlabí a Červeného Kostelce.

V 9:55 hod. odjíždí parní vlak z Trutnova hl. n. a přes Hostinné a Kunčice nad Labem vás dopraví v 10:39 hod. do Vrchlabí. Na zpáteční jízdu se z vrchlabského nádraží vypraví v 11:26 hod. a na trutnovské hlavní nádraží s ním přijedete ve 12:15 hod.

Na další jízdu se parní vlak vydá z trutnovského hlavní nádraží ve 14:10 hod. a přes Malé Svatoňovice dojede do Červeného Kostelce ve 14:45 hod. Zpět z Červeného Kostelce odjíždí v 15:15 hod. a v Trutnově hl. n. z něj vystoupíte v 15:52 hod.

 

Informace

GPS
50.5652047N, 15.9111508E