Sněžka
Share

Přístup na Sněžku od Slezského domu po červené je opět pouze jednosměrný

Od 28. června opět platí opatření, dle kterého je červeně značenou cestu od Slezského domu na Sněžku možno využívat pouze pro výstup. 

Je to vzhledem k vysoké návštěvnosti nezbytné k zachování bezpečnosti všech turistů. Pro sestup využijte modře značenou Jubilejní cestu. Její provoz zůstává beze změny - tedy obousměrný. 

Vydáte - li se o prázdninách na horu nejvyšší, počítejte s dlouhými (i několikahodinovými) frontami na lanovku a s velkým pohybem turistů právě v úseku od Slezského domu. V jeden běžný letní den projde přes vrchol Sněžky i 10 tisíc lidí! Volte všední dny a brzké ranní hodiny, buďte opatrní, ohleduplní a nevstupujte mimo značené cesty.  

Čtěte také
Ochrana KRNAP
Udělejme vše proto, aby Krkonošský národní park zůstal zachován příštím generacím. Jak konkrétně se chovat, aby zdejší příroda a její obyvatelé zůstali nedotčeni? Pojďme si před letními prázdninami připomenout pár základních pravidel.

Další aktuality

Crystal Valley
Na konci prázdnin ožije Liberec velkým festivalem skla se skleněnými instalacemi v centru města, výstavami, ale i živou výrobou.
TOP akce v Krkonoších srpen 2022
Dny se krátí, pole zavoněla sklizní obilí, prázdniny se přehouply do druhé poloviny, ale léto ještě nekončí a tak si s radostí užijme srpnové akce.
Vysoké teploty a extrémní sucho, tak lze charakterizovat poslední dny a předpověď slibuje pokračování tohoto stavu i v dalších dnech. Tyto mimořádné klimatické podmínky zvyšují riziko požárů. Apelujeme proto na návštěvníky, aby se vyvarovali rozdělávání a udržování otevřených ohňů. Zároveň připomínáme, že v lesích je zakázáno i kouřit.