Sněžka
Share

Přístup na Sněžku od Slezského domu po červené je opět pouze jednosměrný

Od 28. června opět platí opatření, dle kterého je červeně značenou cestu od Slezského domu na Sněžku možno využívat pouze pro výstup. 

Je to vzhledem k vysoké návštěvnosti nezbytné k zachování bezpečnosti všech turistů. Pro sestup využijte modře značenou Jubilejní cestu. Její provoz zůstává beze změny - tedy obousměrný. 

Vydáte - li se o prázdninách na horu nejvyšší, počítejte s dlouhými (i několikahodinovými) frontami na lanovku a s velkým pohybem turistů právě v úseku od Slezského domu. V jeden běžný letní den projde přes vrchol Sněžky i 10 tisíc lidí! Volte všední dny a brzké ranní hodiny, buďte opatrní, ohleduplní a nevstupujte mimo značené cesty.  

Čtěte také
Udělejme vše proto, aby Krkonošský národní park zůstal zachován příštím generacím. Jak konkrétně se chovat, aby zdejší příroda a její obyvatelé zůstali nedotčeni? Pojďme si před letními prázdninami připomenout pár základních pravidel.

Další aktuality

Správa Krkonošského národního parku ve snaze ochránit vzácnou a zranitelnou přírodu vrcholu Sněžky před náporem neukázněných návštěvníků opět přistupuje k instalaci ochranných sítí oddělujících prostor pro turisty od prostoru pro přírodu. Ty budou lemovat přístupové cesty na Sněžku od dnešního dne až do konce října.
Láká vás cestovní ruch v Krkonoších? Jste komunikativní a preferujete pestrou práci? Máte možnost společně s námi budovat značku turistické oblasti Krkonoše! Vaší hlavní činností bude navazování nových partnerských vztahů s podnikateli v území a klientská péče o ty stávající. Společně pak budeme realizovat aktivity destinačního managementu a marketingu.
Jaro pomalu vystřídá léto, konečně se dočkáme teplých letních dní a večerů. Posbírali jsme pro vás napříč Krkonošemi rozmanité akce, které můžete využít k zpříjemnění svých volných chvil.