Sněžka
Share

Přístup na Sněžku od Slezského domu po červené je opět pouze jednosměrný

Od 28. června opět platí opatření, dle kterého je červeně značenou cestu od Slezského domu na Sněžku možno využívat pouze pro výstup. 

Je to vzhledem k vysoké návštěvnosti nezbytné k zachování bezpečnosti všech turistů. Pro sestup využijte modře značenou Jubilejní cestu. Její provoz zůstává beze změny - tedy obousměrný. 

Vydáte - li se o prázdninách na horu nejvyšší, počítejte s dlouhými (i několikahodinovými) frontami na lanovku a s velkým pohybem turistů právě v úseku od Slezského domu. V jeden běžný letní den projde přes vrchol Sněžky i 10 tisíc lidí! Volte všední dny a brzké ranní hodiny, buďte opatrní, ohleduplní a nevstupujte mimo značené cesty.  

Čtěte také
Ochrana KRNAP
Udělejme vše proto, aby Krkonošský národní park zůstal zachován příštím generacím. Jak konkrétně se chovat, aby zdejší příroda a její obyvatelé zůstali nedotčeni? Pojďme si před letními prázdninami připomenout pár základních pravidel.

Další aktuality

Pohádkové Krkonoše
Projekt Pohádkové Krkonoše úspěšně ukončil svou druhou sezonu. Je na čase bilancovat, hodnotit a vylepšovat pro příští rok. Razítkovací hra si získala již v loňském roce příznivce nejen mezi návštěvníky, ale také místními. Velmi nás těší, že o malovanou brožurku, ceny od Krakonoše, ale hlavně o aktivní prožití společných rodinných chvil a poznávání jedinečných míst Krkonoš byl i v letošním roce velký zájem.
Hurvínek na trati Martinice - Rokytnice
Není to sice výročí kulaté, ale i tak stojí postupka 1 - 2 - 3 za oslavu. V sobotu 10. prosince proto zveme jménem Spolku železniční historie Martinice v Krkonoších všechny příznivce krkonošské železnice do Martinic, kde je připraven příjemný program.
Perličkové ozdoby z Poniklé
Na víkend 10. - 11. prosince si skláři a šperkaři připravili dny otevřených dveří přímo ve svých provozech. Programem naladí své návštěvníky na blížící se Vánoce.