Pohádkové Krkonoše
Share

Pohádkové Krkonoše se již brzy otevřou všem dětem

Děti, pojďte s námi do Pohádkových Krkonoš! Spolu s Krakonošem a jeho pomocníky pro vás připravujeme parádní putování po zajímavých místech. Navštivte zvířátka, projděte hravé naučné stezky, užijte si zábavu na trampolínách a parádních hřištích, poznejte nejkrásnější místa našich hor. 

Na co se mohou rodiny s dětmi těšit?

Brožurka Pohádkové Krkonoše

V červenci vydáme novou brožurku, která bude nejen praktickým průvodcem pro rodiče, ale také prima hravým parťákem pro děti. Poradí kudy kam, představí 30 razítkovacích míst a další tipy na výlety a aktivity. Děti si v ní mohou číst samy, zapsat si do ní své zážitky, kreslit, plnit úkoly a hrát hry. A samozřejmě sbírat razítka a získat za ně parádní odměny. I ty jsme vylepšili a věříme, že se na ně budou děti s každým získaným razítkem těšit. 

Skvělé ceny za sbírání razítek

Nově se nám podařilo získat pro projekt skvělé partnery a díky nim i báječné a hodnotné ceny. Děkujeme!

  1. ZDRAVÁ LAHEV®  od firmy R&B Mědílek z krkonošského Žacléře je první cenou za 10 nasbíraných razítek a také hlavním partnerem projektu Pohádkové Krkonoše. Děti si ji jistě zamilují a stejně tak rodiče - je nejen praktická a krásně provedená, ale také zdravotně nezávadná a v podstatě nesmrtelná. Krásná vzpomínka na krkonošská dobrodružství a skvělý parťák na všechna další. 
  2. Hobby set od firmy Rautis z Poniklé, to je krásná perličková ozdobička, kterou děti získají za 5 nasbíraných razítek a navíc si ji vyrobí samy. Perličkové ozdoby z Poniklé vznikají dnes již unikátním způsobem a proto jsou zapsány na seznamu kulturních nehmotných památek UNESCO. 
  3. Krkonošská omalovánka či pexeso jsou drobnou, ale milou cenou za 3 nasbíraná razítka. 

Speciální soutěže o vouchery na pobyt v Krkonoších

Všechny děti, které nasbírají 10 razítek, se navíc mohou zapojit do slosování o bonusovou cenu, a to o dva vouchery na služby Resortu sv. Františka - Erlebachova a Josefova bouda ve Špindlerově Mlýně. 

Na červenec a srpen chystáme ještě jednu speciální soutěž, ve které budete moct získat dva vouchery na dvoudenní rodinný pobyt na Labské boudě. Sledujte stránky pohadkove.krkonose.eu a brzy zjistíte, jak se zapojit. 

Vylepšené webové stránky pohadkove.krkonose.eu

Stránky pohadkove.krkonose.eu věnované hře a dalším aktivitám pro rodiny s dětmi projdou redesignem, budou přehlednější a vždy aktuální. 

Kdy a jak se zapojit do hry?

V letošním roce bude hra spuštěna v červenci a hrát bude možné do konce října. Brožurka Pohádkové Krkonoše bude v prodeji v informačních centrech a na všech razítkovacích místech za 50 Kč. Jejich seznam a všechny další aktuální informace vždy najdete na stránkách pohadkove.krkonose.eu

Těšíme se na všechny malé i velké výletníky a věříme, že s pohádkami bude vaše dovolená či výlet v Krkonoších krásným rodinným dobrodružstvím!

Nová brožurka platná od roku 2021

Pozor - není brožurka jako brožurka

Razítkovací hra funguje již několik let. Původně se sbírala razítka do jiné brožurky, na jiných místech a za jiných podmínek. To vše se letošním rokem mění, a to určitě k lepšímu! Mohlo by se stát, že máte z poslední dovolené původní fialovou rozkládací brožurku a v ní třeba už nějaké to razítko. Ničemu to nevadí, se vším si poradíme! Pokud pojedete do Krkonoš v červnu, razítka dosbírejte, na většině původních razítkovacích míst vám to umožní. Můžete si vyzvednout drobné ceny. Pokud se chystáte o letních prázdninách, kupte si knížku novou, razítka ze staré brožurky tam přelepte a pokračujte ve hře o hodnotné ceny. 

Původní brožurka z roku 2014

Informace

Další aktuality

Příroda se pomalu chystá na zimu, dny se krátí, zažíváme období plné přírodních krás v podobě pestře zbarvené krajiny, jenž nám přináší pohlazení po duši v posledních teplých paprscích. Nastává čas pro různé podzimní zábavy a posezení s přáteli.
Křišťálové údolí otevírá brány o víkendu 14. - 15. října 2023. Vydejte se za skláři a šperkaři přímo do jejich dílen a ateliérů, navštivte muzea i sklářské školy.
Krkonošské železniční víkendy již neodmyslitelně patří k letní zážitkové nabídce. Místní i turisté si oblíbili bafající parní lokomotivy i malý motoráček s pohádkovým jménem Hurvínek a stále častěji je využívají k výletům po kolejích lokální trati z Martinic v Krkonoších do Rokytnice nad Jizerou, zvané Pojizerský Pacifik.