Pohádkové Krkonoše
Share

Pohádkové Krkonoše se již brzy otevřou všem dětem

Děti, pojďte s námi do Pohádkových Krkonoš! Spolu s Krakonošem a jeho pomocníky pro vás připravujeme parádní putování po zajímavých místech. Navštivte zvířátka, projděte hravé naučné stezky, užijte si zábavu na trampolínách a parádních hřištích, poznejte nejkrásnější místa našich hor. 

Na co se mohou rodiny s dětmi těšit?

Brožurka Pohádkové Krkonoše

V červenci vydáme novou brožurku, která bude nejen praktickým průvodcem pro rodiče, ale také prima hravým parťákem pro děti. Poradí kudy kam, představí 30 razítkovacích míst a další tipy na výlety a aktivity. Děti si v ní mohou číst samy, zapsat si do ní své zážitky, kreslit, plnit úkoly a hrát hry. A samozřejmě sbírat razítka a získat za ně parádní odměny. I ty jsme vylepšili a věříme, že se na ně budou děti s každým získaným razítkem těšit. 

Skvělé ceny za sbírání razítek

Nově se nám podařilo získat pro projekt skvělé partnery a díky nim i báječné a hodnotné ceny. Děkujeme!

  1. ZDRAVÁ LAHEV®  od firmy R&B Mědílek z krkonošského Žacléře je první cenou za 10 nasbíraných razítek a také hlavním partnerem projektu Pohádkové Krkonoše. Děti si ji jistě zamilují a stejně tak rodiče - je nejen praktická a krásně provedená, ale také zdravotně nezávadná a v podstatě nesmrtelná. Krásná vzpomínka na krkonošská dobrodružství a skvělý parťák na všechna další. 
  2. Hobby set od firmy Rautis z Poniklé, to je krásná perličková ozdobička, kterou děti získají za 5 nasbíraných razítek a navíc si ji vyrobí samy. Perličkové ozdoby z Poniklé vznikají dnes již unikátním způsobem a proto jsou zapsány na seznamu kulturních nehmotných památek UNESCO. 
  3. Krkonošská omalovánka či pexeso jsou drobnou, ale milou cenou za 3 nasbíraná razítka. 

Speciální soutěže o vouchery na pobyt v Krkonoších

Všechny děti, které nasbírají 10 razítek, se navíc mohou zapojit do slosování o bonusovou cenu, a to o dva vouchery na služby Resortu sv. Františka - Erlebachova a Josefova bouda ve Špindlerově Mlýně. 

Na červenec a srpen chystáme ještě jednu speciální soutěž, ve které budete moct získat dva vouchery na dvoudenní rodinný pobyt na Labské boudě. Sledujte stránky pohadkove.krkonose.eu a brzy zjistíte, jak se zapojit. 

Vylepšené webové stránky pohadkove.krkonose.eu

Stránky pohadkove.krkonose.eu věnované hře a dalším aktivitám pro rodiny s dětmi projdou redesignem, budou přehlednější a vždy aktuální. 

Kdy a jak se zapojit do hry?

V letošním roce bude hra spuštěna v červenci a hrát bude možné do konce října. Brožurka Pohádkové Krkonoše bude v prodeji v informačních centrech a na všech razítkovacích místech za 50 Kč. Jejich seznam a všechny další aktuální informace vždy najdete na stránkách pohadkove.krkonose.eu

Těšíme se na všechny malé i velké výletníky a věříme, že s pohádkami bude vaše dovolená či výlet v Krkonoších krásným rodinným dobrodružstvím!

Nová brožurka platná od roku 2021

Pozor - není brožurka jako brožurka

Razítkovací hra funguje již několik let. Původně se sbírala razítka do jiné brožurky, na jiných místech a za jiných podmínek. To vše se letošním rokem mění, a to určitě k lepšímu! Mohlo by se stát, že máte z poslední dovolené původní fialovou rozkládací brožurku a v ní třeba už nějaké to razítko. Ničemu to nevadí, se vším si poradíme! Pokud pojedete do Krkonoš v červnu, razítka dosbírejte, na většině původních razítkovacích míst vám to umožní. Můžete si vyzvednout drobné ceny. Pokud se chystáte o letních prázdninách, kupte si knížku novou, razítka ze staré brožurky tam přelepte a pokračujte ve hře o hodnotné ceny. 

Původní brožurka z roku 2014

Informace

Další aktuality

Správní rada Centrály cestovního ruchu Královéhradeckého kraje, z. s. vypisuje/vyhlašuje výběrové řízení na obsazení místa Ředitel/Ředitelka Centrály cestovního ruchu Královéhradeckého kraje, z. s.
Na pultech krkonošských informačních center si můžete zdarma vyzvednout nové vydání turistických novin Krkonošská sezona. Na dvaceti tiskových stranách je otištěna řada zajímavých témat s tipy na výlety i k aktivnímu využití volného času v Krkonoších a podhůří. Součástí je velkoplošná mapa s vyznačenými konkrétními cíli.
Měsíc červen nám konečně přináší dlouho odpírané kulturní a sportovní zážitky. Posbírali jsme pro vás pozvolna se rozbíhající akce na různých místech v Krkonoších a určitě je již z čeho vybírat.