Olympiáda dětí a mládeže 22. - 26. 1. 2023
Share

Olympiáda dětí a mládeže 22. - 26. 1. 2023

Královéhradecký kraj nabízí sportovním talentům z celé republiky skvělé zázemí zimních středisek Špindlerova Mlýna, Vrchlabí a sportovišť v Trutnově a Nové Pace. V těchto střediscích přivítáme 1700 členů výprav mladých sportovců ze všech čtrnácti krajů.

Atmosféra během sportovních klání bude určitě jedinečná a podílet se na ní můžete i vy!

Na co se můžete těšit?

Zahajovací ceremoniál

Slavnostní zahájení jubilejní dvacáté Olympiády dětí a mládeže proběhne na zimním stadionu v Hradci Králové v neděli 22. ledna ve 14 hodin. Součástí zahajovacího ceremoniálu bude nástup všech krajských výprav a jejich vlajkonošů, složení slibů a zapálení ohně, který zažehne snowboardistka a ambasadorka letošního ročníku Eva Adamczyková.

Špindlerův Mlýn

Olympijský dům

V Olympijský dům se promění hotel VZ Bedřichov – Volareza. Mladým sportovcům i veřejnosti nabídne útočiště plné zábavných aktivit a soutěží, Olympijskou vzdělávací zónu EDA i odpočinkovou část s herními konzolemi. Od pondělí do středy zde budou probíhat tematické večery a debaty se zajímavými hosty. Více informací naleznete v tomto odkazu.

Medailové ceremoniály

Medailové ceremoniály se uskuteční celkem tři a proběhnou v úterý, středu a čtvrtek od 19 hodin na prostranství před Olympijským domem. Zde bude ve čtvrtek i slavnostní zakončení dvacáté ODM, které naváže na medailový ceremoniál. Jeho součástí bude vyhlášení tří nejlepších krajů, ocenění Fair play činu a předání pořadatelství olympiády organizátorům 21. ročníku Jihočeskému kraji.

Na medailové ceremoniály jsou zajištěné svozy, tak jako i na závěrečný ceremoniál pro převozy sportovců ze vzdálenějších hotelů k Olympijskému domu. Všichni účastníci a veřejnost mají k dispozici i širokou síť skibusů, které jezdí po Špindlerově Mlýně zdarma. Informace k zastávkám a jízdním řádům naleznete zde.

Sporty

Sjezdovky ve Špindlerově Mlýně otestují lyžaři a snowboardisté, šachisté se představí v Pinia Hotel & Resort (bývalý hotel Clarion).

Vrchlabí, Trutnov, Nová Paka

Pro Vrchlabí je Olympiáda dětí a mládeže mimořádnou příležitostí představit skvělý lyžařský běžecký areál Vejsplachy, druhý nejlepší v ČR. Svůj um zde ukáží biatlonisté, běžkaři, zrakově postižení běžkaři a zimní orientační běžci. Na zimním stadionu nastoupí hokejisté, kteří zde odehrají i vyřazovací boje včetně finále. Druhá skupina hokejistů bude hrát v Trutnově. Krasobruslaři se představí na zimním stadionu v Nové Pace.

Důležité informace ohledně dopravy

Divákům mířícím na disciplíny, které probíhají ve Snowparku na Horních Mísečkách, jednoznačně doporučujeme volit dopravu a parkování na Horních Mísečkách, odsud jsou tyto disciplíny jednoduše dostupné. Disciplíny na sjezdovce Machytka (Turistická) jsou také snadněji dostupné touto cestou. Variantou je cesta přes Špindlerův Mlýn, kudy je ale tato sjezdovka dostupná jen po výjezdu lanovkou na Medvědín a následně pěšky. Informace k parkování.

Na medailové ceremoniály jsou zajištěné svozy, tak jako i na závěrečný ceremoniál pro převozy sportovců ze vzdálenějších hotelů k Olympijskému domu. Všichni účastníci a veřejnost mají k dispozici i širokou síť skibusů, které jezdí po Špindlerově Mlýně zdarma. Informace k zastávkám a jízdním řádům naleznete na tomto odkazu. 

Podrobný rozpis disciplín: Hry X. zimní olympiády dětí a mládeže 2023 – program

Všechny sportovní nadšence srdečně zveme, přijďte fandit! Vstup na sportoviště je zdarma.

 

Další aktuality

Příroda se pomalu chystá na zimu, dny se krátí, zažíváme období plné přírodních krás v podobě pestře zbarvené krajiny, jenž nám přináší pohlazení po duši v posledních teplých paprscích. Nastává čas pro různé podzimní zábavy a posezení s přáteli.
Křišťálové údolí otevírá brány o víkendu 14. - 15. října 2023. Vydejte se za skláři a šperkaři přímo do jejich dílen a ateliérů, navštivte muzea i sklářské školy.
Krkonošské železniční víkendy již neodmyslitelně patří k letní zážitkové nabídce. Místní i turisté si oblíbili bafající parní lokomotivy i malý motoráček s pohádkovým jménem Hurvínek a stále častěji je využívají k výletům po kolejích lokální trati z Martinic v Krkonoších do Rokytnice nad Jizerou, zvané Pojizerský Pacifik.