Příběhy starých hospod
Share

Odhalte příběhy starých krkonošských hospod

Osmidílná série Příběhy starých hospod poodkrývá minulost a jedinečnou atmosféru starých hostinců, ať už na vesnicích, horských hřebenech, či ve městech. Průvodce Josef Polášek naslouchá vyprávění pamětníků, štamgastů, místních usedlíků a historiků a vychutnává si vše, co k danému místu náleží. 

„Pořad je netradičním pohledem do historie míst, která byla vždy důležitým společenským i kulturním centrem. V hostincích, krčmách, útulnách se setkávali lidé různého společenského postavení, profesí a názorů, od řemeslníků, úředníků, politiků, básníků a spisovatelů ... Tady sdíleli naději, svá trápení, pomoc, radosti i strachy. Hospody prožívaly rozkvět v době národního obrození, přežily války, znárodňování, totalitu, perzekuce, a dnes, prostřednictvím pamětníků dokládají svědectví o temných i prosluněných časech, o osudech lidí a rodin s nimi spjatými,“ vysvětluje dramaturgyně Lada Macurová.

Dokumentární seriál Příběhy starých hospod vezme diváky do hospod, hospůdek, hostinců v Čechách, ve Slezsku i na Moravě, které jsou výjimečné svou historií nebo atmosférou.

Během putování po Libereckém kraji zavítal Josef Polášek i na Hančovu boudu na zasněženém Benecku a na Rezek.

Tento díl byl odvysílán ve středu 1. února ve 21:00 na ČT 2. Kdo ho nestihl, může si jej pustit kdykoliv na iVysílání České televize.

Chci sledovat Příběhy krkonošských hospod

Foto: Česká televize, Příběhy starých hospod, Mikuláš Křepelka

Další aktuality

Duben začíná aprílem, kdy se můžete dočkat od svých blízkých drobných zlomyslných žertíků. Doufáme, že vás tolik nevyvedou z míry a společně zavítáte do různých koutů Krkonoš, prožít poslední loučení se zimou a veselé vítání jara.
Nalaďte se na Velikonoce v Křišťálovém údolí. Už o víkendu 1. - 2. dubna láká Křišťálové údolí návštěvníky do otevřených sklářských hutí, šperkařských provozů ale i muzeí a tvořivých dílen.
Správa Krkonošského národního parku již třetím rokem v návaznosti na vyhlášení osmi klidových území a s tím souvisejícím vyhrazením cest a tras v těchto územích dočasně uzavírá v termínu od 15. března do 31. května některé cesty nebo jejich úseky z důvodu ochrany proti rušení citlivých druhů živočichů.