Příběhy starých hospod
Share

Odhalte příběhy starých krkonošských hospod

Osmidílná série Příběhy starých hospod poodkrývá minulost a jedinečnou atmosféru starých hostinců, ať už na vesnicích, horských hřebenech, či ve městech. Průvodce Josef Polášek naslouchá vyprávění pamětníků, štamgastů, místních usedlíků a historiků a vychutnává si vše, co k danému místu náleží. 

„Pořad je netradičním pohledem do historie míst, která byla vždy důležitým společenským i kulturním centrem. V hostincích, krčmách, útulnách se setkávali lidé různého společenského postavení, profesí a názorů, od řemeslníků, úředníků, politiků, básníků a spisovatelů ... Tady sdíleli naději, svá trápení, pomoc, radosti i strachy. Hospody prožívaly rozkvět v době národního obrození, přežily války, znárodňování, totalitu, perzekuce, a dnes, prostřednictvím pamětníků dokládají svědectví o temných i prosluněných časech, o osudech lidí a rodin s nimi spjatými,“ vysvětluje dramaturgyně Lada Macurová.

Dokumentární seriál Příběhy starých hospod vezme diváky do hospod, hospůdek, hostinců v Čechách, ve Slezsku i na Moravě, které jsou výjimečné svou historií nebo atmosférou.

Během putování po Libereckém kraji zavítal Josef Polášek i na Hančovu boudu na zasněženém Benecku a na Rezek.

Tento díl byl odvysílán ve středu 1. února ve 21:00 na ČT 2. Kdo ho nestihl, může si jej pustit kdykoliv na iVysílání České televize.

Chci sledovat Příběhy krkonošských hospod

Foto: Česká televize, Příběhy starých hospod, Mikuláš Křepelka

Další aktuality

Příroda se pomalu chystá na zimu, dny se krátí, zažíváme období plné přírodních krás v podobě pestře zbarvené krajiny, jenž nám přináší pohlazení po duši v posledních teplých paprscích. Nastává čas pro různé podzimní zábavy a posezení s přáteli.
Křišťálové údolí otevírá brány o víkendu 14. - 15. října 2023. Vydejte se za skláři a šperkaři přímo do jejich dílen a ateliérů, navštivte muzea i sklářské školy.
Krkonošské železniční víkendy již neodmyslitelně patří k letní zážitkové nabídce. Místní i turisté si oblíbili bafající parní lokomotivy i malý motoráček s pohádkovým jménem Hurvínek a stále častěji je využívají k výletům po kolejích lokální trati z Martinic v Krkonoších do Rokytnice nad Jizerou, zvané Pojizerský Pacifik.