Příběhy starých hospod
Share

Odhalte příběhy starých krkonošských hospod

Osmidílná série Příběhy starých hospod poodkrývá minulost a jedinečnou atmosféru starých hostinců, ať už na vesnicích, horských hřebenech, či ve městech. Průvodce Josef Polášek naslouchá vyprávění pamětníků, štamgastů, místních usedlíků a historiků a vychutnává si vše, co k danému místu náleží. 

„Pořad je netradičním pohledem do historie míst, která byla vždy důležitým společenským i kulturním centrem. V hostincích, krčmách, útulnách se setkávali lidé různého společenského postavení, profesí a názorů, od řemeslníků, úředníků, politiků, básníků a spisovatelů ... Tady sdíleli naději, svá trápení, pomoc, radosti i strachy. Hospody prožívaly rozkvět v době národního obrození, přežily války, znárodňování, totalitu, perzekuce, a dnes, prostřednictvím pamětníků dokládají svědectví o temných i prosluněných časech, o osudech lidí a rodin s nimi spjatými,“ vysvětluje dramaturgyně Lada Macurová.

Dokumentární seriál Příběhy starých hospod vezme diváky do hospod, hospůdek, hostinců v Čechách, ve Slezsku i na Moravě, které jsou výjimečné svou historií nebo atmosférou.

Během putování po Libereckém kraji zavítal Josef Polášek i na Hančovu boudu na zasněženém Benecku a na Rezek.

Tento díl byl odvysílán ve středu 1. února ve 21:00 na ČT 2. Kdo ho nestihl, může si jej pustit kdykoliv na iVysílání České televize.

Chci sledovat Příběhy krkonošských hospod

Foto: Česká televize, Příběhy starých hospod, Mikuláš Křepelka

Další aktuality

Začátkem listopadu otevřela Správa KRNAP nové Návštěvnické centrum Krkonošského národního parku – Muzeum Krkonoš. Za první tři měsíce provozu je navštívilo 11 tisíc lidí. Stává se tak bezmála povinnou zastávkou návštěvníků Krkonoš. Co dělat, když je tu plno?
Vybírejte, jaký z českých krajů je vašemu srdci nejbližší. Hlasujte pro vaši oblíbenou destinaci zimní nebo letní dovolené, zvolte místo, kam jezdíte nejraději s dětmi nebo za relaxací.
Předseda destinační společnosti Krkonoše - svazek měst a obcí a starosta města Vrchlabí Jan Sobotka byl Agenturou ochrany přírody a krajiny oceněn za jeho dlouhodobé úsilí při hledání rovnováhy mezi ochranou přírody a rozvojem obcí.