Hrabě Harrach na nádraží v Martinicích
Share

Novinka - na cestu do vlaku si vyzvedněte hru Jízda s hrabětem

Jízda s hrabětem, to je nový zábavný průvodce pro všechny dětské cestující na lokální trati z Martinic v Krkonoších do Rokytnice nad Jizerou. Nabízí komiks, tipy na aktivity do vlaku i na doma, hravě představí historii trati i její význam a doporučí tipy na výlety ze zastávek. 

Vyzvedněte si ji a vydejte se na prima rodinnou jízdu

I cesta může být cíl, zvlášť ta, která vede po kolejích. Ponechte protentokrát auto doma nebo u nádraží, nastupte do vlaku a vydejte se na dobrodružnou rodinnou jízdu ve skvělé společnosti. Starosti vám nebudou dělat semafory ani hustý provoz, vaše pozornost bude upřena na přítomný okamžik, uklidňující monotónní houpaní vlaku a společné chvíle s dětmi. Užijte si je!  

Hru si můžete poprvé vyzvednout při příležitosti Harrachova parního víkendu v pátek 16. června 2023

Jízda s hrabětem

Jízda s hrabětem po trati Pojizerský Pacifik

Abychom cestu vlakem po lokální trati Pojizerský Pacifik změnili v ještě větší zábavu, vytvořili jsme pro děti hru Jízda s hrabětem. Vyzvedněte si ji na nádraží v Martinicích, v informačních centrech podél trati nebo vytiskněte. Nastupte do vlaku, projeďte tunelem času a seznamte se s tajuplným cizincem. Provede vás hrami do vlaku i na doma, přiměje sledovat krajinu za oknem. A na závěr vám poradí, kde vystoupit a kam se vydat na výlet. 

Jízda s hrabětem je součástí razítkovací hry Pohádkové Krkonoše a za její absolvování si můžete do malované brožurky otisknout razítko. Je volně k dispozici v budově Železniční stanice Martinice v Krkonoších

Hru vydává při příležitosti Roku Harrachů a ve snaze podpořit udržitelnou formu dopravy na lokální železnici Martinice v Krkonoších - Rokytnice nad Jizerou v duchu odkazu hraběte Jana Harracha, Krkonoše - svazek měst a obcí. 

Pára na nádraží

Harrachův parní víkend a Slavnosti hrabat Harrachů

Trať Pojizerský Pacifik i celé Krkonoše čeká v sobotu 17. června velká událost. Hraběcí rodina Jana Nepomuka Harracha se vydá na inspekční cestu speciálním parním vlakem, aby se následně odebrala na velkolepé městské slavnosti do Jilemnice. 

Přijďte se pozdravit s jeho milostí, zaposlouchejte se do hraběcího vyprávění. Užijte si dobové trhy, jízdy parním vlakem na trati Martinice v Krkonoších - Rokytnice nad Jizerou, kostýmovanou muzejní noc v Krkonošském muzeu Jilemnice i prohlídku historické nádražní budovy v Martinicích za svitu petrolejových lamp.

Vše o slavnostech

Informace

Další aktuality

Léto klepe na dveře, děti již netrpělivě očekávají poslední zvonění a plánování dovolených je v plném proudu. Zpestřete si poslední měsíc před prázdninami zážitkem z naší nabídky akcí vybraných po celých Krkonoších.
Ne všichni mají bohužel to štěstí prožít stáří důstojně. S takovou myšlenkou a velkým odhodláním s tím něco udělat spojili své síly autoři dokumentu a knihy Už není toho dechu a Nadace Krása pomoci. Pomozte i vy!
Podmalby na skle, to je prastará výtvarná technika, která nechyběla skoro v žádné krkonošské chalupě. Patnáct zbrusu nových podmaleb dostala Správa KRNAP darem od jejich autorky Zory Ponicové-Paterové a jejího bratra Václava Patery.