Nová rolba v Harrachově
Share

Nová rolba na úpravu běžeckých tras je v Harrachově

Běžecké stopy v Harrachově upravuje nová rolba Prinoth Husky T5. Prioritně zajišťuje hlavní harrachovský okruh z běžeckého stadionu u Skicentra na Čertovu horu.

Sněžná rolba obsluhuje také přilehlé běžecké okruhy, jedná se o cca osmdesát kilometrů běžeckých tras v Harrachově a v Rokytnici nad Jizerou.

Projekt „pořízení rolby na úpravu běžeckých tratí“ byl realizován za přispění prostředků ze státního rozpočtu České republiky  z programu Ministerstva pro místní rozvoj.


Rolba Prinoth Husky T5 je vybavena přídavnou hydraulikou, odklízecí radlicí, frézou pro zpracování sněhu a finišovací lištou pro konečnou úpravu stopy. Jde o nejmodernější a nejprofesionálnější stroj na úpravu běžkařských tratí na světě. Podle odborníků je díky elektronice je možné nastavit šířku, přítlaky i tvrdost stop, ty tak budou kvalitnější i bezpečnější. Větší komfort bude mít i obsluha rolby.
 

Další aktuality

Po náročných prvních měsících provozu a zejména po velkém vytížení v období jarních prázdnin potřebuje expozice Muzea Krkonoš, ale také expozice ve Čtyřech historických domcích na nám. Míru krátkou pauzu na odpočinek zaměstnanců a drobnou údržbu.
Stará poštovní cesta mezi Vrchlabím a Dolním Dvorem na svých bedrech přenesla již nesčetně poutníků. Mnozí z nich jistě spočinuli u kaple, která už je ovšem minulostí. Spolek Zdravé Krkonoše, který se zabývá záchranou nebo obnovou sakrálních staveb na území Krkonoš a okolí, nyní přichází s iniciativou vybudovat zde kapli novou. Prostřednictvím sbírky na Donio se může tvůrcem nové sakrální stavby stát každý z vás.
Měsíc duben odstartují Velikonoce se svými tradičními zvyky. Jarní paprsky nás nejen zahřejí, ale přímo nás budou ponoukat k výšlapům do rozkvetlé přírody za příjemného doprovodu ptačího zpěvu. Avšak nejen procházky naplňují naše potřeby, proto přijměte pozvání na pestré akce do různých míst Krkonoš.