Nová rolba v Harrachově
Share

Nová rolba na úpravu běžeckých tras je v Harrachově

Běžecké stopy v Harrachově upravuje nová rolba Prinoth Husky T5. Prioritně zajišťuje hlavní harrachovský okruh z běžeckého stadionu u Skicentra na Čertovu horu.

Sněžná rolba obsluhuje také přilehlé běžecké okruhy, jedná se o cca osmdesát kilometrů běžeckých tras v Harrachově a v Rokytnici nad Jizerou.

Projekt „pořízení rolby na úpravu běžeckých tratí“ byl realizován za přispění prostředků ze státního rozpočtu České republiky  z programu Ministerstva pro místní rozvoj.


Rolba Prinoth Husky T5 je vybavena přídavnou hydraulikou, odklízecí radlicí, frézou pro zpracování sněhu a finišovací lištou pro konečnou úpravu stopy. Jde o nejmodernější a nejprofesionálnější stroj na úpravu běžkařských tratí na světě. Podle odborníků je díky elektronice je možné nastavit šířku, přítlaky i tvrdost stop, ty tak budou kvalitnější i bezpečnější. Větší komfort bude mít i obsluha rolby.
 

Další aktuality

Nalaďte se na Velikonoce v Křišťálovém údolí. Už o víkendu 1. - 2. dubna láká Křišťálové údolí návštěvníky do otevřených sklářských hutí, šperkařských provozů ale i muzeí a tvořivých dílen.
Správa Krkonošského národního parku již třetím rokem v návaznosti na vyhlášení osmi klidových území a s tím souvisejícím vyhrazením cest a tras v těchto územích dočasně uzavírá v termínu od 15. března do 31. května některé cesty nebo jejich úseky z důvodu ochrany proti rušení citlivých druhů živočichů.
Jeden z nejkrásnějších dní letošní zimy si pro natáčení ve Vrchlabí vybral tým pořadu Běžkotoulky. Těšte se na nádhernou pozvánku do podhorského města, které vás svým nejen sportovním zázemím nadchne.