Nová rolba v Harrachově
Share

Nová rolba na úpravu běžeckých tras je v Harrachově

Běžecké stopy v Harrachově upravuje nová rolba Prinoth Husky T5. Prioritně zajišťuje hlavní harrachovský okruh z běžeckého stadionu u Skicentra na Čertovu horu.

Sněžná rolba obsluhuje také přilehlé běžecké okruhy, jedná se o cca osmdesát kilometrů běžeckých tras v Harrachově a v Rokytnici nad Jizerou.

Projekt „pořízení rolby na úpravu běžeckých tratí“ byl realizován za přispění prostředků ze státního rozpočtu České republiky  z programu Ministerstva pro místní rozvoj.


Rolba Prinoth Husky T5 je vybavena přídavnou hydraulikou, odklízecí radlicí, frézou pro zpracování sněhu a finišovací lištou pro konečnou úpravu stopy. Jde o nejmodernější a nejprofesionálnější stroj na úpravu běžkařských tratí na světě. Podle odborníků je díky elektronice je možné nastavit šířku, přítlaky i tvrdost stop, ty tak budou kvalitnější i bezpečnější. Větší komfort bude mít i obsluha rolby.
 

Další aktuality

Vánoce se pomalu blíží, přijďte se naladit na jejich nezaměnitelnou atmosféru k nám do Krkonoš!
Soutěžte s námi o relaxační pobyt pro 2 osoby na 2 noci s polopenzí v úžasném hotelu Tetřeví Boudy. Schovejte se na zasněžené hřebeny, užijte si výlety pěšky nebo na běžkách, prohřejte se ve wellness centru s luxusním výhledem, vyzkoušejte místní sjezdovku.
Poslední měsíc roku ovládne kouzlo Vánoc. Každé náměstí a náves rozezní vánoční písničky, vzduch provoní jehličí a svařené víno. Naše