Muzeum Krkonoš
Share

Muzeum Krkonoš ve Vrchlabí hlásí rekordní návštěvnost. Co dělat, když je zrovna plno?

Začátkem listopadu otevřela Správa KRNAP nové Návštěvnické centrum Krkonošského národního parku – Muzeum Krkonoš. Za první tři měsíce provozu je navštívilo 11 tisíc lidí. Rekordní denní návštěvnost přesahovala 800 osob a v nejsilnějším týdnu sem zavítaly i 3 000 návštěvníků. Potvrzuje se tak, že se Muzeum Krkonoš stává bezmála povinnou zastávkou návštěvníků Krkonoš. 

Není divu. Nabízí moderní expozici s kompletním příběhem krkonošské přírody i lidí, kteří v ní žijí a proměňují ji v průběhu staletí. Netradičně uchopená prezentace je hravá, interaktivní a přitom obsahuje nesmírně široké penzum informací i pro opravdové znalce. Vysoké návštěvnosti nahrává také počasí, které zimu připomíná jen vzdáleně a neumožňuje standardní radovánky a často ani delší pobyt venku. 

Více o Muzeu Krkonoš

Co když je plno?

Co tedy dělat, pokud narazíte u muzea na červenou, protože jeho kapacita je právě naplněna? Zajděte do střediska ekologické výchovy Krtek, je od muzea vzdáleno pouhých 200 metrů. Po dobu jarních prázdnin má Krtek dveře otevřené od 13 do 17 hodin, vždy od úterý do pátku. Čekají vás tu různé hry (krkonošská čamburína, jenga, výlet nanečisto), tvořivé dílničkyprojekce filmů s krkonošskou tematikou nebo nyní instalovaná fotografická výstava Czech Nature Photo. Rozhodně se zabavíte... a do muzea se třeba ještě vrátíte.

Vše o Krtku

Aktivity pod střechou

Při špatném počasí nebo zkrátka ve dnech, kdy se vám nechce na lyže ani túru, se podívejte na stránku Když počasí nepřeje. Najdete na ní všechny indoor aktivity v Krkonoších. Nejen muzea, ale také bazény nebo dílničky. 

Kam při špatném počasí

Bližší informace:

Alena Cejnarová, marketing pro Destinační společnost Krkonoše, e-mail: acejnarova@krkonose.eu, tel.: +420 775 231 136

Informace

Další aktuality

Po náročných prvních měsících provozu a zejména po velkém vytížení v období jarních prázdnin potřebuje expozice Muzea Krkonoš, ale také expozice ve Čtyřech historických domcích na nám. Míru krátkou pauzu na odpočinek zaměstnanců a drobnou údržbu.
Stará poštovní cesta mezi Vrchlabím a Dolním Dvorem na svých bedrech přenesla již nesčetně poutníků. Mnozí z nich jistě spočinuli u kaple, která už je ovšem minulostí. Spolek Zdravé Krkonoše, který se zabývá záchranou nebo obnovou sakrálních staveb na území Krkonoš a okolí, nyní přichází s iniciativou vybudovat zde kapli novou. Prostřednictvím sbírky na Donio se může tvůrcem nové sakrální stavby stát každý z vás.
Měsíc duben odstartují Velikonoce se svými tradičními zvyky. Jarní paprsky nás nejen zahřejí, ale přímo nás budou ponoukat k výšlapům do rozkvetlé přírody za příjemného doprovodu ptačího zpěvu. Avšak nejen procházky naplňují naše potřeby, proto přijměte pozvání na pestré akce do různých míst Krkonoš.