Muzeum Krkonoš ve Vrchlabí
Share

Muzeum Krkonoš bude druhý týden v dubnu zavřené

Po náročných prvních měsících provozu a zejména po velkém vytížení v období jarních prázdnin potřebuje expozice Muzea Krkonoš, ale také expozice ve Čtyřech historických domcích na nám. Míru krátkou pauzu na odpočinek zaměstnanců a drobnou údržbu. Proto budou obě muzea od úterý 9. dubna uzavřena. Expozice se znovu otevřou v úterý 16. dubna, standardně od 9.00.

Muzeum Krkonoš můžete navštívit ještě celý tento týden, otevřeno je od 9 do 17 hodin. Expozice ve Čtyřech historických domcích je k dispozici také do neděle, a to v čase 9 - 12, 13 - 17 hodin. 

Otevřené je pro vás Krkonošské muzeum v Jilemnici, kde si můžete prohlédnout komnaty hraběte Jana Harracha, Kavánovu galerii i historii vývoje lyžování u nás. V Pasekách nad Jizerou zavítejte do Památníku zapadlých vlastenců a zjistěte mnohé o Krkonošské houslařské škole i Karlu Václavu Raisovi. Do Harrachova vás zveme do Lesnické a myslivecké expozice Šindelka, kde vám povypráví o výrobě šindele, splavu dřeva a nahlédnete i do krkonošského lesa. 

Krkonošská muzea

Bližší informace:

Mgr. Radek Drahný, MBA, tiskový mluvčí, vedoucí oddělení styku s veřejností Správy KRNAP, tel.: 737 209 900, e-mail: rdrahny@krnap.cz

Další aktuality

Stará poštovní cesta mezi Vrchlabím a Dolním Dvorem na svých bedrech přenesla již nesčetně poutníků. Mnozí z nich jistě spočinuli u kaple, která už je ovšem minulostí. Spolek Zdravé Krkonoše, který se zabývá záchranou nebo obnovou sakrálních staveb na území Krkonoš a okolí, nyní přichází s iniciativou vybudovat zde kapli novou. Prostřednictvím sbírky na Donio se může tvůrcem nové sakrální stavby stát každý z vás.
Měsíc duben odstartují Velikonoce se svými tradičními zvyky. Jarní paprsky nás nejen zahřejí, ale přímo nás budou ponoukat k výšlapům do rozkvetlé přírody za příjemného doprovodu ptačího zpěvu. Avšak nejen procházky naplňují naše potřeby, proto přijměte pozvání na pestré akce do různých míst Krkonoš.
Minulý víkend (15. – 17. března) proběhl v Praze tradiční mezinárodní veletrh cestovního ruchu a regionální turistiky Holiday World a Region World. V rámci zahajovacího dne byla předána ocenění vítězům Velké ceny cestovního ruchu. Jednu z nich převzala také Destinační společnost Krkonoše, která se se svými Pohádkovými Krkonošemi umístila na druhém místě v kategorii Nejlepší turistický produkt.