Léto ve Vrchlabí 2024
Share

Léto ve Vrchlabí 2024

V létě ve Vrchlabí se můžete těšit na:

Prohlídky vrchlabských památek s průvodcem, mezi které patří klášterní kostel sv. Augustina, chrám sv. Vavřince, zámek a kaple Černín-Morzinů. Chcete poznat Vrchlabí ještě víc? Pak můžete vyrazit Naučnou stezkou Vrchlabím, dále vyzkoušet některý z pěti Návštěvnických okruhů městem anebo Hledačky s Gendorfem, nebo si prohlédnout pamětihodnosti Vrchlabí.

Do pátrací hry "Skryté příběhy – Vivaldi a Vrchlabí" se zvídavé děti mohou pomocí mobilní aplikace přenést strojem času do 18. století.

V další pátrací venkovní hře "Skryté příběhy – Automobil pro císaře" se přenesete na začátek 20. století. Zatímco stejnojmenná mobilní aplikace Vás naviguje po herní trase, vy s dětmi pracujete na tom, abyste pozměnili běh dějin. Novinkou je další zábavná hra "Staří přátelé".

Za zábavou a něco se přiučit řemeslu se můžete vydat ke čtyřem historickým domkům, kde bude probíhat Řemeslnické léto. Zajímavou stavbou ke zhlédnutí je KCEV Krtek – centrum environmentálního vzdělávání, u kterého je překrásná klášterní zahrada s ovocným sadem a bylinkovými záhony.

Cyklus koncertů vážné hudby nazvaný Vrchlabské hudební léto se koná každou neděli v klášterním kostele sv. Augustina – barokní perle Vrchlabí.

Letos se můžete opět těšit na červencové Živé náměstí a srpnové Folklorní ozvěny a tanečníky z různých koutů naší republiky a ze sousedních států.

Tradiční každoroční Krkonošské slavnosti poskytují zážitek s pestrým kulturním programem a ochutnávkou lahodných piv různých značek. 

K romantické návštěvě se sledováním filmů pod hvěždnou oblohou láká letní kino Tripsi.

A když bude pršet, je tady pro vás Kino Kartonka 1904 – nevelký komorní kulturní prostor s pravidelným promítáním aktuálních filmových děl v pohodlných sedačkách.

Za uměním vás zveme do Galerie Morzin nebo do jednoho z nejstarších roubených domů se sedmi štíty s mini muzeem, kde se můžete i občerstvit v malé kavárně.

Turistický Vláček Bubáček přepravuje své pasažéry ve Vrchlabí po celé léto. Můžete využít horské trasy s dechberoucími výhledy Vrchlabí–Strážné, Vrchlabí–Benecko.

Krkonošské cyklobusy zatím jezdí v červnu jen o víkendech, avšak od začátku prázdnin přejdou na denní provoz, tak proč nevyrazit s kolem poznávat Krkonoše, nebo třeba lanovkou z Herlíkovic na Žalý.

Návštěva Vrchlabí jistě stojí za to.

 

Informace

Ke stažení
Další soubory
formát pdf (1.52 MB)

Další aktuality

Velká letní přehlídka skla, šperku a bižuterie z celého Křišťálového údolí rozzáří Liberec v posledním srpnovém týdnu.
Příroda Krkonoš ukrývá poklady světového významu, a právě proto tu byl již roku 1963 vyhlášen národní park. Pravidla chování na jeho území určuje Návštěvní řád a platné zákony. Jsou jednoduchá, srozumitelná a jejich respektování nikterak nesníží kvalitu a intenzitu prožitku v křehké krajině. Pojďme si je před letním výletem do Krkonoš připomenout!
Hurá prázdniny! Dopřejte si porci tipů, kde strávit ty nejlepší teplé dny.