Komiks Horské služby
Share

Komiks Horské služby vzdělává nejen děti. Víte, jak se vybavit na zimní túru?

Horská služba připravila komiks, který především dětem vysvětluje, jaké nástrahy počasí na ně v zimních horách čekají a jak důležitá je příprava a vybavení. Zimní výlety do hor bývaly vždy výsadou běžkařů a později především skialpinistů.

Trend poslední doby, však přivádí do zasněžených hor stále větší množství pěších turistů, kteří dělají základní chyby v přípravě na túru a ve vybavení, které mohou nezbytně nutně potřebovat.

Příběh dvou teenagerů začíná za slunečného počasí pod Sněžkou. Mladíci se impulsivně, bez předchozí přípravy, bez pořádného oblečení a dalšího vybavení vydávají na českou nejvyšší horu. Během pár hodin se počasí dramaticky zhorší a chlapci, bez vybavení, nejsou schopni se dostat do bezpečí. Pomoc Horské služby, především v podobě nesmeků a sněžnic, dorazí včas. Oba mladíci skončí, v bezpečí, u čaje na stanici horských záchranářů.

„Nevybavených turistů nám v zimním období docela hodně přibylo, proto jsme záměrně komiks vedli tímto směrem. Příběh by měl ukázat na nedostatky a závěrečná strana komiksu pak zopakovat všechna základní pravidla přípravy na zimní horskou túru,“ vysvětluje náčelník Horské služby René Mašín.

Komiks je v papírové podobě, jako leták, k dispozici na všech stanicích Horské služby. V případě zájmu je možné například do škol, domů dětí a mládeže nebo dalších organizací zaslat tisková data. „Budeme rádi za co nejrozsáhlejší sdílení. V průběhu zimy budeme pracovat na letním příběhu, který hodláme představit v květnu příštího roku,“ uzavírá René Mašín.

Chci si stáhnout komiks

Informace

Ke stažení
formát pdf (5.51 MB)

Další aktuality

V měsíci březnu, provoněným probouzející se přírodou a zpěvem ptáků, přicházejí Velikonoce a vítání jara. Přijměte pozvání plné jarního veselí pro malé i velké.
Nalaďte se na Velikonoce v Křišťálovém údolí. Už o víkendu 1. - 2. dubna láká Křišťálové údolí návštěvníky do otevřených sklářských hutí, šperkařských provozů ale i muzeí a tvořivých dílen.
Začátkem listopadu otevřela Správa KRNAP nové Návštěvnické centrum Krkonošského národního parku – Muzeum Krkonoš. Za první tři měsíce provozu je navštívilo 11 tisíc lidí. Stává se tak bezmála povinnou zastávkou návštěvníků Krkonoš. Co dělat, když je tu plno?