Jan Sobotka při otevření nového Muzea Krkonoš
Share

Jan Sobotka byl oceněn za hledání rovnováhy mezi ochranou přírody a rozvojem obcí

Předseda destinační společnosti Krkonoše - svazek měst a obcí a starosta města Vrchlabí Jan Sobotka byl Agenturou ochrany přírody a krajiny oceněn za jeho dlouhodobé úsilí při hledání rovnováhy mezi ochranou přírody a rozvojem obcí.

Téma racionální ochrany přírodního dědictví je nedílnou součástí působnosti politika, který má jako dlouholetý starosta města ležícího na hranicích národního parku Krkonoše možnost ovlivnit, jakým směrem bude region posouván.

Udržitelný rozvoj nejen jednotlivých obcí, ale také celého regionu, by nebylo možné nastavit bez korektních vztahů mezi Správou KRNAP a představiteli samospráv. K jejich budování přispěl nejen v roli starosty, ale také v pozici předsedy destinační společnosti, jež sdružuje 40 obcí v turistické oblasti Krkonoše, včetně těch na území národního parku.

Právě Svazek Krkonoše buduje již více než 20 let partnerství v municipální i soukromé sféře, naslouchá zájmům jednotlivých stran, hájí je na úrovni krajů i republiky a vytváří fungující komunikační platformu, která je základem pro strategické řízení území. 

Vážíme si toho, že se dlouholetému úsilí dostává pozornosti a ocenění nejen u nás v Krkonoších.

Jan Sobotka

Další aktuality

V měsíci březnu, provoněným probouzející se přírodou a zpěvem ptáků, přicházejí Velikonoce a vítání jara. Přijměte pozvání plné jarního veselí pro malé i velké.
Nalaďte se na Velikonoce v Křišťálovém údolí. Už o víkendu 1. - 2. dubna láká Křišťálové údolí návštěvníky do otevřených sklářských hutí, šperkařských provozů ale i muzeí a tvořivých dílen.
Začátkem listopadu otevřela Správa KRNAP nové Návštěvnické centrum Krkonošského národního parku – Muzeum Krkonoš. Za první tři měsíce provozu je navštívilo 11 tisíc lidí. Stává se tak bezmála povinnou zastávkou návštěvníků Krkonoš. Co dělat, když je tu plno?