Informace ohledně tiskové konference AHS ČR a CzechTourism
Share

Informace ohledně tiskové konference AHS ČR a CzechTourism k příležitosti blížící se zimní sezóny

Dne 1.11.2022 se v Praze uskutečnila tisková konference AHS ČR a CzechTourism k příležitosti blížící se zimní sezóny 2022/23.

V příloze naleznete:

  • Tiskovou zprávu „začátek zimní sezóny“ – včetně podporujících vyjádření psychiatra R.Honzáka a děkana Fakulty tělesné výchovy a sportu UK M.Petra
  • Doplňkovou TZ „investice a novinky“
  • Prezentaci AHS z Tiskové konference
  • Infografiku „Fakta o udržitelném provozu horských středisek“

 

Libor Knot, ředitel: "Všechny tyto materiály a další informace jsme předali zástupcům médií (na TK bylo 22 novinářů včetně hlavních televizních a rozhlasových stanic) – kromě prezidentky AHS Kateřiny Neumannové informoval ředitel Libor Knot, za starosty horských obcí Milan Rychtr a 7 přítomných zástupců lyžařských areálů. Dále vystoupil ředitel agentury CzechTourism Jan Herget. Děkujeme všem za jejich aktivitu.

 

Ve všech našich sděleních jsme se snažili zejména rozptýlit obavy o průběh zimní sezóny. V médiích se totiž v poslední době začal objevovat mediální obraz „lyžařská sezóna bude díky drahým energiím a šetření provozovatelů významně omezená a také dražší“, který jsme chtěli obrátit. Chceme pozitivně informovat o připravenosti našich středisek, včetně relativně nízkého navýšení cen skipasů, aby návštěvníci našich hor dostali jasnou informaci, že si mohou bez obav plánovat svůj pobyt na českých horách. Je zřejmé, že sezóna nebude lehká, ale je dobré zvážit prezentaci souvisejících problémů, či obav, protože média mají bohužel sklon zveličovat negativní informace a může tak vznikat nepříznivý obraz o českých horách.  

 

S materiály pracujte dle vlastního uvážení a budeme rádi, když při vašich mediálních vystoupeních budete vnímat jejich záměr a obsah. Případně lze dotazy přesměrovat na AHS, jsme v tomto ohledu rádi k dispozici.

Infografiku prosím aktivně využívejte na svých kanálech. Lze také očekávat, že se zahájením technického zasněžování v listopadu dojde k dalšímu mediálnímu zájmu o lyžařská střediska. Kromě výše zmíněných podkladů (zejména údajů z infografiky), vám zašleme ještě sadu dalších informací a argumentů, které budete moci využít při vaší komunikaci navenek.

 

Pokud máte zájem o podrobnější podklady (například výsledky dotazníkového šetření u veřejnosti), neváhejte se na nás obrátit.

V případě jakýchkoliv dotazů jsme rádi k dispozici."

 

Libor Knot, ředitel

Asociace horských středisek ČR, z.s.

Krkonošská 153

543 01 Vrchlabí

libor.knot@ahscr.cz

tel.: 603157817

Informace

Ke stažení
formát pdf (286.94 KB)
Další soubory
formát pdf (216.89 KB)
formát pdf (535.33 KB)

Další aktuality

Léto klepe na dveře, děti již netrpělivě očekávají poslední zvonění a plánování dovolených je v plném proudu. Zpestřete si poslední měsíc před prázdninami zážitkem z naší nabídky akcí vybraných po celých Krkonoších.
Ne všichni mají bohužel to štěstí prožít stáří důstojně. S takovou myšlenkou a velkým odhodláním s tím něco udělat spojili své síly autoři dokumentu a knihy Už není toho dechu a Nadace Krása pomoci. Pomozte i vy!
Podmalby na skle, to je prastará výtvarná technika, která nechyběla skoro v žádné krkonošské chalupě. Patnáct zbrusu nových podmaleb dostala Správa KRNAP darem od jejich autorky Zory Ponicové-Paterové a jejího bratra Václava Patery.