Čtenářská soutěž, aneb „Hrajte s námi o ceny“ má své výherce
Share

Čtenářská soutěž, aneb „Hrajte s námi o ceny“ má své výherce

Turistické noviny Krkonošská sezona přináší pravidelnou čtenářskou soutěž. Odpovědi na otázky zasílají desítky soutěžících. Losování správných odpovědí, resp. výherců hodnotných cen zimního vydání Krkonošské sezony 2019/2020 proběhlo 26. června 2020 při Valné hromadě Svazku Krkonoše.

Na otázky:

 1. Ve kterém roce a ve kterém městě na náměstí byl postaven první sněhový Krakonoš v nadživotní velikosti?
 2. Ve kterém městě a ve které budově byla otevřena stálá expozice věnující se lázeňství?
 3. Jak se nazývají budovy ubytovacích zařízení Resortu Sv. František?
 4. Ve které obci je v kostele sv. Jiří zavěšen druhý nejstarší zvon Královéhradecké diecéze?
 5. Ve kterém roce a na kterých místech v Krkonoších byl natáčen film „Vánice“?

odpověděli, vylosováni byli a ceny získali:

 1. místo - Blažena N., Slaný: voucher na ubytování v hotelu Horal ve sv. Petru ve Špindlerově Mlýně, věnuje Orea Resort Horal Špindlerův Mlýn, www.orearesorthoral.cz.,
 2. místo -  Pavel M., Kladno: volná vstupenka na Stezku korunami stromů Krkonoše, věnuje Stezka korunami stromů Krkonoše, www.stezkakrkonose.cz.,
 3. místo - Jana H., Ostroměř: vstup do wellness Harmony Club Hotelu ve Šp. Mlýně, věnuje Harmony Club Hotel Šp. Mlýn, www.harmonyclub.cz.,
 4. místo - Věra G., Kladno: rodinný balíček na bobovou dráhu a do lanového parku, věnuje První bobová a.s., www.bobovka.cz.,
 5. místo - Lucie P., Včelná: Sportovní batoh a tričko, věnuje Krkonoše – svazek měst a obcí, www.krkonose.eu.

Soutěže se můžete zúčastnit i vy.

Ta letní pokládá otázky:

 1. Co je vřetenovka? Houba, zvíře, rostlina nebo plž?
 2. Ve kterém městě se nachází hřiště Etrichova holubice?
 3. Kolik zastavení má a kde projdete Disidentskou stezku?
 4. Ve kterém městě jsou macerovány Babiččiny sirupy?
 5. Ve kterém roce vznikl Svazek Krkonoše?

Písemné odpovědi a svou adresou zasílejte na: Regionální turistické informační centrum Krkonoše, Krkonošská 8, 543 01, Vrchlabí, ČR, nebo na e-mail: info@krkonose.eu.

Pokud se na vás usměje štěstí získáte: voucher na ubytování v hotelu Horal ve Sv. Petru ve Šp. Mlýně v mimosezoně, www.orearesorthoral.cz, nebo rodinnou vstupenku na Stezku korunami stromů Krkonoše, www.stezkakrkonose.cz, voucher do wellness centra v Harmony Club Hotelu ve Šp. Mlýně, www.harmonyclub.cz, knihu Zmizelé Čechy – Vrchlabí, věnuje Regionální turistické informační centrum Krkonoše, www.mestovrchlabi.cz anebo knihu Poklady Krkonošského muzea 1, věnuje Správa KRNAP, www.krnap.cz.

Uzávěrka odpovědí je 31. října 2020, losování v prosinci 2020.

 

Další aktuality

Nalaďte se na Velikonoce v Křišťálovém údolí. Už o víkendu 1. - 2. dubna láká Křišťálové údolí návštěvníky do otevřených sklářských hutí, šperkařských provozů ale i muzeí a tvořivých dílen.
Správa Krkonošského národního parku již třetím rokem v návaznosti na vyhlášení osmi klidových území a s tím souvisejícím vyhrazením cest a tras v těchto územích dočasně uzavírá v termínu od 15. března do 31. května některé cesty nebo jejich úseky z důvodu ochrany proti rušení citlivých druhů živočichů.
Jeden z nejkrásnějších dní letošní zimy si pro natáčení ve Vrchlabí vybral tým pořadu Běžkotoulky. Těšte se na nádhernou pozvánku do podhorského města, které vás svým nejen sportovním zázemím nadchne.