Čtenářská soutěž, aneb „Hrajte s námi o ceny“ má své výherce
Share

Čtenářská soutěž, aneb „Hrajte s námi o ceny“ má své výherce

Turistické noviny Krkonošská sezona přináší pravidelnou čtenářskou soutěž. Odpovědi na otázky zasílají desítky soutěžících. Losování správných odpovědí, resp. výherců hodnotných cen zimního vydání Krkonošské sezony 2019/2020 proběhlo 26. června 2020 při Valné hromadě Svazku Krkonoše.

Na otázky:

 1. Ve kterém roce a ve kterém městě na náměstí byl postaven první sněhový Krakonoš v nadživotní velikosti?
 2. Ve kterém městě a ve které budově byla otevřena stálá expozice věnující se lázeňství?
 3. Jak se nazývají budovy ubytovacích zařízení Resortu Sv. František?
 4. Ve které obci je v kostele sv. Jiří zavěšen druhý nejstarší zvon Královéhradecké diecéze?
 5. Ve kterém roce a na kterých místech v Krkonoších byl natáčen film „Vánice“?

odpověděli, vylosováni byli a ceny získali:

 1. místo - Blažena N., Slaný: voucher na ubytování v hotelu Horal ve sv. Petru ve Špindlerově Mlýně, věnuje Orea Resort Horal Špindlerův Mlýn, www.orearesorthoral.cz.,
 2. místo -  Pavel M., Kladno: volná vstupenka na Stezku korunami stromů Krkonoše, věnuje Stezka korunami stromů Krkonoše, www.stezkakrkonose.cz.,
 3. místo - Jana H., Ostroměř: vstup do wellness Harmony Club Hotelu ve Šp. Mlýně, věnuje Harmony Club Hotel Šp. Mlýn, www.harmonyclub.cz.,
 4. místo - Věra G., Kladno: rodinný balíček na bobovou dráhu a do lanového parku, věnuje První bobová a.s., www.bobovka.cz.,
 5. místo - Lucie P., Včelná: Sportovní batoh a tričko, věnuje Krkonoše – svazek měst a obcí, www.krkonose.eu.

Soutěže se můžete zúčastnit i vy.

Ta letní pokládá otázky:

 1. Co je vřetenovka? Houba, zvíře, rostlina nebo plž?
 2. Ve kterém městě se nachází hřiště Etrichova holubice?
 3. Kolik zastavení má a kde projdete Disidentskou stezku?
 4. Ve kterém městě jsou macerovány Babiččiny sirupy?
 5. Ve kterém roce vznikl Svazek Krkonoše?

Písemné odpovědi a svou adresou zasílejte na: Regionální turistické informační centrum Krkonoše, Krkonošská 8, 543 01, Vrchlabí, ČR, nebo na e-mail: info@krkonose.eu.

Pokud se na vás usměje štěstí získáte: voucher na ubytování v hotelu Horal ve Sv. Petru ve Šp. Mlýně v mimosezoně, www.orearesorthoral.cz, nebo rodinnou vstupenku na Stezku korunami stromů Krkonoše, www.stezkakrkonose.cz, voucher do wellness centra v Harmony Club Hotelu ve Šp. Mlýně, www.harmonyclub.cz, knihu Zmizelé Čechy – Vrchlabí, věnuje Regionální turistické informační centrum Krkonoše, www.mestovrchlabi.cz anebo knihu Poklady Krkonošského muzea 1, věnuje Správa KRNAP, www.krnap.cz.

Uzávěrka odpovědí je 31. října 2020, losování v prosinci 2020.

 

Další aktuality

Ve Vrchlabí to v létě žije! Ve městě, kde začínají Krkonoše, toho můžete spoustu zažít a objevit. Nahlédněte do jindy nepřístupných památek, zkuste pátrací hry, nahlédněte řemeslníkům přímo pod ruce a potěšte se na jednom z koncertů v nádherném barokním kostele.
Krkonošský limobar
Lahve vychlazené v ledové vodě horského potůčku, výborná domácí zmrzlina a krásný výhled k tomu. To je unikátní Krkonošský limobar u pensionu Krakonoš na Labské ve Špindlerově Mlýně.
Hlídka na Stráži
Chystáte se do Krkonoš na výlet či dovolenou? Podívejte se, jakým novým zážitkem můžete váš čas u nás zpestřit. Pokud znáte Krkonoše jako svoje boty i v případě, že k nám jedete poprvé, nechte se inspirovat novinkami a zajímavostmi.