Crystal Valley
Share

Crystal Valley Week

Na konci prázdnin ožije Liberec velkým festivalem skla se skleněnými instalacemi v centru města, výstavami, ale i živou výrobou.

Přímo na náměstí před radnicí bude mobilní sklářská pec a brusičská dílna, které v sobotu 27. 8. doplní Křišťálový trh. Návštěvníkům se při této příležitosti otevřou i běžně nepřístupné prostory. Výstava děl Bořka Šípka a Jiřího Pačinka zaplní kavárnu Pošta, tramvajové depo bude hostit módní přehlídky i setkání se světově známými osobnostmi jako jsou Blanka Matragi nebo Liběna Rochová v netradičním prostředí. Představí se i velké firmy jako Lasvit nebo Preciosa. V Severočeském muzeu se 23. srpna návštěvníkům poprvé otevře multimediální instalace ve věži, která tak bude pozvánkou do celého Křišťálového 
údolí.

Kino Varšava uvede 25. srpna sklářskou Pecha Kucha Night, městem bude projíždět tramvaj vyzdobená sklem.

Přijďte se podívat!
 

Informace

Další aktuality

TOP akce v Krkonoších srpen 2022
Dny se krátí, pole zavoněla sklizní obilí, prázdniny se přehouply do druhé poloviny, ale léto ještě nekončí a tak si s radostí užijme srpnové akce.
Vysoké teploty a extrémní sucho, tak lze charakterizovat poslední dny a předpověď slibuje pokračování tohoto stavu i v dalších dnech. Tyto mimořádné klimatické podmínky zvyšují riziko požárů. Apelujeme proto na návštěvníky, aby se vyvarovali rozdělávání a udržování otevřených ohňů. Zároveň připomínáme, že v lesích je zakázáno i kouřit.
Nešlap vedle, ublížíš nám hnedle
Správa Krkonošského národního parku s nastupující turistickou sezonou opět zesiluje informační aktivitu. Snahou je ochránit zdejší vzácnou a snadno zranitelnou přírodu. Tentokrát se onlinová kampaň zaměřuje na zákaz opouštět značené cesty v klidových. Zkrátka – nešlapat vedle.