Crystal Valley
Share

Crystal Valley Week

Na konci prázdnin ožije Liberec velkým festivalem skla se skleněnými instalacemi v centru města, výstavami, ale i živou výrobou.

Přímo na náměstí před radnicí bude mobilní sklářská pec a brusičská dílna, které v sobotu 27. 8. doplní Křišťálový trh. Návštěvníkům se při této příležitosti otevřou i běžně nepřístupné prostory. Výstava děl Bořka Šípka a Jiřího Pačinka zaplní kavárnu Pošta, tramvajové depo bude hostit módní přehlídky i setkání se světově známými osobnostmi jako jsou Blanka Matragi nebo Liběna Rochová v netradičním prostředí. Představí se i velké firmy jako Lasvit nebo Preciosa. V Severočeském muzeu se 23. srpna návštěvníkům poprvé otevře multimediální instalace ve věži, která tak bude pozvánkou do celého Křišťálového 
údolí.

Kino Varšava uvede 25. srpna sklářskou Pecha Kucha Night, městem bude projíždět tramvaj vyzdobená sklem.

Přijďte se podívat!
 

Informace

Další aktuality

Nalaďte se na Velikonoce v Křišťálovém údolí. Už o víkendu 1. - 2. dubna láká Křišťálové údolí návštěvníky do otevřených sklářských hutí, šperkařských provozů ale i muzeí a tvořivých dílen.
Správa Krkonošského národního parku již třetím rokem v návaznosti na vyhlášení osmi klidových území a s tím souvisejícím vyhrazením cest a tras v těchto územích dočasně uzavírá v termínu od 15. března do 31. května některé cesty nebo jejich úseky z důvodu ochrany proti rušení citlivých druhů živočichů.
Jeden z nejkrásnějších dní letošní zimy si pro natáčení ve Vrchlabí vybral tým pořadu Běžkotoulky. Těšte se na nádhernou pozvánku do podhorského města, které vás svým nejen sportovním zázemím nadchne.