Crystal Valley
Share

Crystal Valley Week

Na konci prázdnin ožije Liberec velkým festivalem skla se skleněnými instalacemi v centru města, výstavami, ale i živou výrobou.

Přímo na náměstí před radnicí bude mobilní sklářská pec a brusičská dílna, které v sobotu 27. 8. doplní Křišťálový trh. Návštěvníkům se při této příležitosti otevřou i běžně nepřístupné prostory. Výstava děl Bořka Šípka a Jiřího Pačinka zaplní kavárnu Pošta, tramvajové depo bude hostit módní přehlídky i setkání se světově známými osobnostmi jako jsou Blanka Matragi nebo Liběna Rochová v netradičním prostředí. Představí se i velké firmy jako Lasvit nebo Preciosa. V Severočeském muzeu se 23. srpna návštěvníkům poprvé otevře multimediální instalace ve věži, která tak bude pozvánkou do celého Křišťálového 
údolí.

Kino Varšava uvede 25. srpna sklářskou Pecha Kucha Night, městem bude projíždět tramvaj vyzdobená sklem.

Přijďte se podívat!
 

Informace

Další aktuality

Pohádkové Krkonoše
Projekt Pohádkové Krkonoše úspěšně ukončil svou druhou sezonu. Je na čase bilancovat, hodnotit a vylepšovat pro příští rok. Razítkovací hra si získala již v loňském roce příznivce nejen mezi návštěvníky, ale také místními. Velmi nás těší, že o malovanou brožurku, ceny od Krakonoše, ale hlavně o aktivní prožití společných rodinných chvil a poznávání jedinečných míst Krkonoš byl i v letošním roce velký zájem.
Hurvínek na trati Martinice - Rokytnice
Není to sice výročí kulaté, ale i tak stojí postupka 1 - 2 - 3 za oslavu. V sobotu 10. prosince proto zveme jménem Spolku železniční historie Martinice v Krkonoších všechny příznivce krkonošské železnice do Martinic, kde je připraven příjemný program.
Perličkové ozdoby z Poniklé
Na víkend 10. - 11. prosince si skláři a šperkaři připravili dny otevřených dveří přímo ve svých provozech. Programem naladí své návštěvníky na blížící se Vánoce.