Trutnov-vystava-vypnout-se-je-umeni
Mapa
Share

Vypnout se je umění

Trutnov

Galerie města Trutnova a ZŠ Mládežnická, Trutnov srdečně zvou Vás a Vaše přátele na slavnostní zahájení výstavy Vypnout se je umění/ výstava dokumentující Den offline.

Vernisáž výstavy proběhne 16. 2. 2022 od 17 hodin ve výstavním prostoru Městského úřadu Trutnov. Úvodní slovo pronese ředitelka Galerie města Trutnova Mgr. Lucie Pangrácová a učitel informatiky a hlavní organizátor Dne offline Zdeněk Heteš. V hudebním programu vystoupí skupina Jakž Takž.

Dokáží si dnes žáci základních škol představit život bez internetu? Vydejte se s námi prostřednictvím výstavy na dobrodružnou cestu do dvacet let vzdálené minulosti!

První Den offline uspořádali již v roce 2015 učitel informatiky Zdeněk Heteš s kolegou Václavem Fišerem. Žáci a učitelé, kteří se projektu zúčastní, se zavážou strávit 24 hodin v offline režimu a výuka je vedena zcela bez možnosti využívat digitální technologie. 

Galerie města Trutnova se k úspěšnému projektu připojuje výstavou v prostorách Městského úřadu Trutnov, která je nejen ohlédnutím, ale také samostatnou expozicí připomínající návštěvníkům, jak jiný byl náš svět bez internetu. Součástí výstavy bude kromě fotografií také retro koutek s analogovými přístroji, herní zóna pro hraní si bez technologií a rovněž interaktivní expozice, která se pokusí demonstrovat, jak by vypadaly moderní aplikace v offline podobě.

Informace

GPS
50.5610344N, 15.9158319E
Ke stažení
formát jpg (252.07 KB)