SkialpujFEST Pec pod Sněžkou
Mapa
Share
-

SkialpujFEST

Pec pod Sněžkou

18. - 20. března 2022 bude Pec patřit skialpinistům. Zúčastněte se celodenních workshopů pod vedením horských vůdců. Poslechněte si přednášky v autentickém prostředí horských chat. Nebo se postavte na start veřejného závodu Noc tuleních pásů. 

Noc tuleních pásů

V rámci festivalového programu proběhne největší skialpový závod v Česku: Noc Tuleních pásů. Na startu samozřejmě nebudou chybět ani festivaloví hosté. 

Pokud se chcete závodu zúčastnit, nejlepší cestou je nákup tzv. superticketu, který v sobě zahrnuje jak vstupné na festival, tak startovní číslo pro samotný závod. Pro další informace sledujte oficiální stránky závodu a sociální sítě.

Chci superticket

Přednášky

Odpolední a večerní program festivalu je věnován odborným přednáškám. Ve velkém sále hotelu Horizont, ale i v menších prostorech celé Pece pod Sněžkou se můžete těšit na prezentace Aleny Zárybnické, zástupců KRNAPu, horské služby, Marka Biskupiče a dalších. 

Workshopy

Po celý pátek a sobotu jsou pro vás v rámci festivalového programu připraveny workshopy vedené našimi nejrespektovanějšími odborníky: Martin Bikupič, Peter Burda, Ondřej Novák, Martin Honzík a mnoho dalších vás v praktických kurzech přímo na sněhu zasvětí do problematiky lavinové záchrany, naučí lyžovat v náročném terénu nebo vytvarují skelet skialpových bot. 

Vzdělávání

Mezi nabídku workshopů je zařazena trojice speciálních vzdělávacích bloků, na kterých se pod vedením horských vůdců budou jejich účastníci věnovat jedné ze základních skialpových problematik. Celodenní kurzy letos zaměřujeme na základy skialpinismu a lavinovou výuku pro začátečníky i pokročilé. 

Informace

GPS
50.6960869N, 15.7356225E
<>