SkiResort ČERNÁ HORA - PEC
Udostępnij

Nie tylko narty – z dziećmi w Karkonosze

Bardzo nas cieszy, kiedy widzimy, że ktoś wybiera Karkonosze jako miejsce pierwszego wyjazdu na narty dla swoich dzieci. Z chęcią wtedy doradzamy, do którego ośrodka najlepiej z nimi pojechać – żeby skocznia była dla nich odpowiednia, stok wystarczająco szeroki, a szkoła narciarska gotowa do pomocy. Krótko mówiąc, aby poczuły miłość do narciarstwa od pierwszej jazdy. 

U Friesových bud

Polecane ośrodki narciarskie

Mladé Buky

Ośrodek oferuje spokojne stoki bez tłumów, a więc idealne warunki do treningu dla małych narciarzy. Dzieciom spodoba się również park narciarski i czynny przez cały rok tor bobslejowy Berta

Dolní Dvůr

Już nazwa ośrodka – Ski Family areál – v miejscowości Dolní Dvůr sugeruje, że rodziny z dziećmi są tu mile widziane. Stoki z nartostradami czerwoną i niebieską są łagodnie nachylone, jest tu też Kid Park. W drodze na stok lub po jeździe na nartach warto zatrzymać się przy kościele św. Józefa i posłuchać melodii wygrywanych przez znajdujący się tu wyjątkowy carillon. 

Strážné

Spokojny ośrodek w Karkonoszach Środkowych oferuje łagodne stoki i wszystkie niezbędne udogodnienia. Do dyspozycji są 4 wyciągi narciarskie i stok treningowy z wyciągiem dla dzieci położonym niedaleko niebieskiego stoku. 

Ośrodek narciarski Strážné

Vrchlabí

Na wzgórzu Kněžický vrch znajdują się dwa ośrodki narciarskie Kebrlák i Kněžický vrch. Oba mają wyciąg krzesełkowy z ruchomym pasem, a wzgórze jest wystarczająco długie, aby można było na nim poćwiczyć pierwsze skręty. Zanim to nastąpi, można korzystać z ruchomego chodnika (dywanu), albo z wyciągu talerzykowego w ośrodku Kebrlák. 

W wolny dzień między jazdą na nartach lub przy złej pogodzie warto odwiedzić z dziećmi Muzeum Karkonoskie we Vrchlabí.

Vítkovice v Krkonoších

Zapraszamy na przejażdżkę wyciągiem zwanym „Ekspresem prezydenckim” w ośrodku narciarskim Aldrov. Idealna, przyjemna góra dla dzieci, które potrafią już zjeżdżać. Stok jest wystarczająco długi i szeroki, a kolejka wyposażona jest w ruchomą taśmę. 

Paseky nad Jizerou

Również w miejscowości Paseky nad Jizerou można cieszyć się wspaniałą rodzinną jazdą na nartach. Są tu przyjemne stoki i przyjazne ceny. Do dyspozycji są 2 wyciągi krzesełkowe, dla początkujących również 2 taśmy narciarskie. A czy wasze dzieci widziały kiedyś ruchomą szopkę? O ile nie, to dobrą okazją może być odwiedzenie „Muzeum zapomnianych patriotów” („Památník zapadlých vlastenců”) w Pasekach. 

Vysoké nad Jizerou

Kompleks narciarski Šachty oferuje tylko niebieskie i czerwone nartostrady, czyli o idealnym stopniu trudności dla małych narciarzy. 100% tras zjazdowych jest sztucznie naśnieżanych, więc o śnieg nie trzeba się tu martwić. 

Czytaj także
SkiResort ČERNÁ HORA - PEC
Karkonoskie nartostrady należą do najlepszych w Czechach. Są najdłuższe, świetnie przygotowane, ośrodki narciarskie są wyposażone w nowoczesny sposób – wszystko po to, żeby zapewnić maksimum wygody.
Lyžařský areál Černý Důl

Největší resorty jsou připraveny i na nejmenší

Široké sjezdovky, perfektní služby na té nejlepší úrovni. Pro děti cvičné svahy, pro rodiče kilometry profesionálně upravených sjezdovek. Nebojte se vyrazit do velkých krkonošských areálů. Nabízejí zázemí a pohodlí, které s dětmi oceníte dvojnásob.

SkiResort ČERNÁ HORA - PEC

Až tříkilometrové sjezdovky v Janských Lázních a v jejich těsné blízkosti LIVE park Formánky. Vybaven pojízdnými koberci a výukovými pomůckami poskytuje LIVE park ideální zázemí pro lekce lyžování vedené oficiální školou SkiResort Live. Součástí LIVE parku jsou i snowtubingové dráhy, animační programy a babysitting a půjčovna lyžařského vybavení. 

Ideálním rodinným střediskem je areál Černý Důl. Široké a mírné sjezdovky, dvě sedačkové lanovky a největší výuková lokalita SkiResortu ČERNÁ HORA – PEC. V LIVE parku Černý Důl se dvěma pojízdnými koberci a dětským vlekem vyučuje lyžařská škola, součástí areálu je i půjčovna a babysitting. 

Pro rodiny s malými dětmi a začátečníky doporučujeme nejmenší z areálů SkiResortu - Svobodu nad Úpou. Sjezdovky se sbíhají do jednoho místa, z terasy FordBaru tak máte ideální přehled o tom, jaké pokroky v lyžování vaše děti dělají. 

SkiResort ČERNÁ HORA - PEC

Polecamy
Skibus Harrachov
Do skiareálů v Krkonoších se můžete z nejrůznějších míst naší republiky pohodlně dostat skibusem. Skibusy fungují v rámci jednotlivých středisek i mezi nimi.

SkiMU Malá Úpa

Rodinná dovolená na Malé Úpě - hotová harmonie služeb, příjemného prostředí a skvělého vyžití i za nepříznivého počasí. Lyžařské školy si vezmou do parády vás nebo vaše ratolesti různého věku. Půjčovny s lyžařským vybavením, kde se vám budou věnovat profesionálové. Dva dětské SKiMU Parky v blízkosti areálů Pomezky a U Kostela. Vybavené jsou dětským vlekem, moderním pojízdným kobercem FAVA a množstvím nejrůznějších pomůcek pro zpestření dětského lyžování. 

SkiMU Malá Úpa

Skiareál Špindlerův Mlýn

Dovolená ve Špindlu je tradice. Pokud i vám přirostl k srdci, nebojte se sem vyrazit s dětmi. V nabídce sjezdovek si vyberou i začátečníci. Rodinám doporučujeme areál na Horních Mísečkách. Čtyřsedačková lanovka, další tři vleky a mírná a široká sjezdovka. K tomu služby léty prověřené lyžařské školy Skol Max a skvělá rodinná dovolená může začít. 

Skiareál Špindlerův Mlýn

Skiareál Rokytnice nad Jizerou

V Rokytnici doporučujeme Skiareál Studenov. Je dostupný z centra města a u rodin s dětmi oblíbený díky svým mírným a poměrně širokým svahům. Jsou zde dva kotvové vleky, poma a dětský tyčový vlek. Lyžařská škola MAJOR ski school nabízí dětský pojízdný pás v dětském parku v areálu Horní Domky. 

Skiareál Rokytnice

Skiareál Harrachov

Pro rodiny s dětmi doporučujeme vlek Doplik na spodní části červené sjezdovky u lanovky Delta. Jde o mírný a široký úsek. Pro nejmenší začínající lyžaře je k dispozici několik výcvikových terénů s pojízdnými koberci a dalším potřebným vybavením. 

Skiareál Harrachov

Na běžky s dětmi do Krkonoš

Na běžky s dětmi

Krkonošská bílá stopa je připravena i na nejmenší běžkaře. Vybrali jsme pro vás místa, kam pohodlně dojedete a zaparkujete co nejblíže nástupu do lyžařských stop. Trasy jsou to pravidelně upravované, nejsou obtížné a na učení či první klouzání jsou tak ideální. Jejich aktuální upravenost si vždy ověřte! 

Propozycje wycieczek
Běžecký lyžařský areál Vrchlabí
Předejte lásku k bílým stopám i vašim dětem. Ani s nimi se do Krkonoš nebojte! I mezi krkonošskými stopami jsou trasy, které hravě zvládne každý malý běžkař. Budeme pyšní, pokud se poprvé sklouzne právě u nás.

 

Non-ski zážitky s dětmi

Non-ski z dziećmi

Podpowiadamy, co można robić z dziećmi podczas zimowego urlopu w Karkonoszach. Co robić, kiedy chce się odpocząć od nart? Można przecież pójść na sanki albo na krótki zimowy spacer! A jeśli pogoda nie sprzyja zabawom na świeżym powietrzu? Schronienie znaleźć można w muzeach, basenach lub parkach wodnych.

Sáňkařská dráha Černá hora

Sáňkařské dráhy

Ve Špindlu a v Janských Lázní fungují skvělé sáňkařské dráhy. Jízda dlouhá několik kilometrů bude děti bavit. Ty starší vezměte na speciální noční jízdy. Sáňkařská dráha ve Špindlu je osvětlená, po Černohorské sáňkařské cestě pojedete s čelovkami a průvodcem. 

Když je Krakonoš štědrý na sněhovou nadílku, dá se u nás všem sáňkovat a pekáčovat skoro na každém kopci. Podívejte se na naše tipy, kam s bobem nebo kluzákem vyrazit, pokud to nejde zrovna na louce vedle hotelu. 

Snowtubing Park Bedřichov

Snowtubing

Jízda ve sněhovém korytě na gumě je oblíbenou zábavou pro malé i velké. Vyzkoušejte ji třeba ve Snowtubing Live parku Formánky v Janských Lázních, nebo ve SnowtubingParku Bedřichov ve Špindlu. 

Snowtubing v Krkonoších

Bobová dráha Špindlerův Mlýn

Bobové dráhy

Krkonošské bobovky jsou v provozu celoročně, určitě vyzkoušejte i v zimě a užijte si výhled na zasněženou krajinu, než se spustíte šusem dolů. Zkuste třeba tu nejstarší, technicky jedinečnou bobovku ve Špindlu. Nebo tu nejdelší - bobovou dráhu Berta Mladé Buky. 

Bobové dráhy v Krkonoších

Mumlavský vodopád

Pěšky to jde i v zimě

Třpytící se závěje, do kterých se jde zabořit až po pás, sníh křupající pod nohama, to jsou zimní Krkonoše. Vezměte děti na krátkou zimní procházku. Když ji spojíte s koulovačkou nebo házením sněhu a ledu do Labe, budou určitě nadšené a vy si pročistíte hlavu. 

Ideální je třeba kolem Bílého Labe ve Špindlu. V Harrachově se zase můžete projít podél Mumlavy k vodopádu a dál až na Krakonošovu snídani. Z Benecka se projděte k rozhledně Žalý a zpět sjeďte na sáňkách. 

Aquapark Špindlerův Mlýn

Bazény a aquaparky

Kromě mnoha krytých bazénů, ať už veřejných, nebo těch hotelových, které můžete ale také v mnoha případech využít, doporučujeme dva aquaparky ve Špindlu. Aquapark Špindl se nachází naproti lanovce na Medvědín. Nabízí 3 tobogány včetně člunového, divokou řeku nebo vířivku. Zaslouženou relaxaci si užijete v saunách, na masážích nebo v solné jeskyni. Wellness centrum Bedřichov zajistí dětem zábavu ve vodním ráji, rodičům odpočinek a péči v rámci wellness zóny. 

Rautis

Muzea a exkurze

I pod střechou jde v Krkonoších zažít mnoho hezkého. Objevte některé z krkonošských muzeí, seznamte děti s naší cenou přírodou, historií nebo kulturou. Doporučujeme také zajímavé interaktivní exkurze, během kterých budou děti vtáhnuty přímo "do děje". V Rautisu v Poniklé si vyzkouší výrobu vánočních ozdobiček, ve Sklárně Novosad a syn se podívají, jak se fouká sklenička. 

Výběr všech aktivit pod střechou najdete na stránce Když počasí nepřeje. 

Další články

Wakacje z dziećmi w Karkonoszach
Przygotowaliśmy porady na 4 wspaniałe dni w 3 karkonoskich dolinach. Nie musisz się więc martwić o planowanie wakacji, wystarczy, że wybierzesz te formy aktywności, które najbardziej ci odpowiadają!
Malý Šišák
Objevte cesty s přívlastkem, dálkové trasy i kratší krkonošské stezky. Poznejte skutečné Krkonoše, buďte jako poutník součástí krajiny, jejíž výjimečnost přesahuje hranice naší země.
Karkonoski Szlak Piwny
Nejvyšší hory a výborné originální pivo. Aktivně prožité dny v krkonošské přírodě a jedinečný gurmánský zážitek k tomu. To jsou lákadla Krkonošské pivní stezky.