Sjezdovka Martinice
Share

Zimní zážitky v podhůří

Ladovská zima je nejen na horách, ale i v krkonošském podhůří.

Pokud nemáte náladu na fronty u vleků a kličkování na parkovištích, zkuste o víkendu zavítat do některé z podkrkonošských obcí.

Běžkařské tratě Vrchlabí - Lánov, foto Zdeněk Horák

Kam na běžky?

I pod horami vás čeká dost sněhu na běžky. Stopy skvěle upravené díky práci spolků, dobrovolníků a nadšenců. Přijmou vás v přátelském a sousedském duchu, budou rádi za podporu. 

Božské výhledy na panorama Krkonoš jsou už jen pomyslnou třešničkou na vrcholu báječného zážitku.

Hostinné

Pohodové tratě s nádherným výhledem jsou upraveny z Hostinného směrem na Čermnou. Kondiční bruslení je možné na kolem Hliněnského vrchu, kde je uválcováno. Dojedete až nad Golf v Prosečné.

Foto: SkiHostinne

Chci na běžky do Hostinného  

Studenec

Na místní běžkařské tratě můžete nastoupit u čerpací stanice nebo u kostela a vypravit se na kopec Horka či křižovat louku pod ním v luxusní stopě. Dětem boby a pekáče s sebou, i na sáňkování je tu krásně ujetý kus kopce. 

Foto: Sokol Studenec

Chci na běžky a boby do Studence

Mladé Buky

Pohodový 5 km dlouhý okruh u Grund Resortu pravidelně upravují místní hasiči. Parkování přímo u nástupu na trasu a skvělé občerstvení v hotelu Grund Resort Golf&Ski

Chci na běžky do Mladých Buků

Vrchlabí

Celkem 30 km tratí je upraveno v okolí Vrchlabí. Ať už vyrazíte na Lánov v doprovodu Černé hory, do Valteřic nebo směrem vzhůru na Kněžice.

Foto: Zdeněk Horák

Chci na běžky do Vrchlabí

Sjezdovka Martinice

Kam na sjezdovky i brusle?

Martinice v Krkonoších

Vlakem na sjezdovku? Klidně! Stačí vystoupit na krásném nádraží v Martinicích v Krkonoších. Hned nad stanicí je vlek a příjemná sjezdovka, ideální pro rodiny s dětmi. Drobné občerstvení zajištěno přímo u vleku. A ten výhled na Kotel se neomrzí!

Vlek je v provozu vždy o víkendu od 9 do 16:30 hodin.

Zobrazit na mapě

Kromě toho je v obci připraveno také kluziště u místního fotbalového hřiště. Pokud mrzne a sluníčko nedělá paseku, zabruslíte si tu velmi příjemně. Hrazdičky pro malé děti, kabiny na přezutí, hokejisté vítáni. Otevřeno každý den do 18 hodin, v pátek a sobotu dokonce s osvětlením do 20 hodin.

Chci vyrazit do Martinic

Horní Branná

Skvělá ledová plocha je k otevřena za dobrovolné vstupné každý den. V pátek se navíc koná i večerní bruslení. Hrazdičky k dispozici, blízko je to i do Zámecké restaurace s možností občerstvení. V okolí obce jsou i krásně protažené běžkařské stopy. 

Zobrazit na mapě

Hostinné

Co takhle zabruslit si přímo na náměstí pod dohledem obrů na radniční věži? Dokud mrazy vydrží, bude pro všechny připravena po celý den připravená ledová plocha s kouzelnou atmosférou.

Chci na brusle do Hostinného

Lánov

Lyžařský vlek na kopci Špička je v provozu od pátka do neděle od 9 do 16 hodin. V jeho okolí jsou upravené i běžkařské stopy. 

Chci na lyže a běžky do Lánova

Další články

Konec listopadu byl štědrý na sněhovou nadílku i mrazivé počasí. Rolby a skútry tak bez váhání vyrazily do terénu a projely pro vás na nadcházející víkend desítky kilometrů běžkařských tras.
Je to tady! Už v pátek 1. prosince zahajujeme v Krkonoších lyžařskou sezonu. A protože tu vydatně sype, bude to luxusní svezení v ladovské krajině a podmínky, jaké na začátku zimy už dlouho nepamatujeme.
Krkonošské sjezdovky patří mezi naši špičku. Jsou nejdelší, skvěle upravené, střediska moderně vybavená pro vaše maximální pohodlí. Navíc - zimní dovolená v Krkonoších je srdeční záležitost!