Příjezd Krakonoše Harrachov
Share

TOP zimní akce v Krkonoších 2024

Ozvláštněte vaši zimní dovolenou nebo víkend v Krkonoších návštěvou jedné z tradičních akcí. Potkejte se s místními a poznejte kus krkonošské historie a kultury. Zasportujte si, zasmějte se, užijte si báječnou a vřelou atmosféru. 

Přijďte nejen pobejt, ale taky se zúčastnit. 

Úvodní foto: FB Harrachov

Krkonošská 70

Přehled TOP akcí na leden - březen 2024

Vybrali jsme pro vás to nejlepší. Zaručené akce, které se konají pravidelně a nikdy nezklamou. Krkonošské obce a města toho ale pořádají mnohem více. Vše najdete v našem Kalendáři akcí. Pravidelně ho pro vás doplňujeme, aby vám nic neuniklo. 

Kalendář akcí

SPEED WEEK

15. – 18. 1. 2024, Špindlerův Mlýn

Mistrovství České a Slovenské republiky v rychlostních disciplínách zavítá do Svatého Petra a na Stoh. Přijďte se podívat na závodní soupeření nejrychlejších lyžařů a lyžařek a získejte zážitky přímo prestižní.

SkialpujFest 

18. - 21. 1. 2024, Pec pod Sněžkou

Zúčastněte se odborných přednášek, workshopů, otestujte skialpové vybavení a užijte si čtyři dny s lidmi, kteří o sněhu, horách a sportu přemýšlejí stejně jako vy.
Chybět nebude ani tradiční skialpový závod za svitu čelovek Noc Tuleních pásů.

Více o akci

Noc tuleních pásů

21. 1. 2023, Pec pod Sněžkou

Třetí lednový víkend patří netradičnímu zážitku, sportovnímu výkonu a skvělé atmosféře večerních Krkonoš. Koná se NOC TULENÍCH PÁSŮ 2024, noční skialpový závod, ve kterém účastník se svým parťákem stoupá na lyžích nad zářícím městem a proletí lesem jen za svitu čelovky.

Více o akci 

O dřevěného Krakonoše 

27. 1. 2024, Rokytnice nad Jizerou

Veřejný skialpinistický závod, který je zařazen do Českého poháru ve skialpinismu pořádaného Českým horolezeckým svazem.  Zároveň se mohou zúčastnit i amatéři a mládež, protože je připraveno několik tras různých úrovní. Poznejte tu pravou krásu našich hor – drsnou i krásnou zároveň.

Více o akci

Jilemnická 50 

27. – 28. 1. 2024, Horní Mísečky

Jilemnice je kolébka lyžování a Český krkonošský spolek SKI Jilemnice je nejstarším klubem v Čechách. Pojďte si užít závod s nádechem historie! Připraveno je několik variant, parádní zázemí a možnost individuálního formátu. 

Více o akci

Závody rohaček – memoriál Josefa Tylše

28. 1. 2024, Malá Úpa

Tradiční závod historických saní rohaček je zimní zábava, která baví nejen soutěžící, ale také diváky v areálu U Kostela. I letos se budete moci zúčastnit historického závodu, který se skládá ze sjezdu na rohačkách, svozu slámy, přeříznutí polínka starou pilou kaprovkou, ale také z hodnocení nejhezčího historického kostýmu celého týmu.

Více o akci

Večerní prohlídky na Stezce

7. 2. – 13. 3. 2024, Janské Lázně

Chcete zažít tajemnou atmosféru večerního lesa, užít si dobrodružství a pobavit se? Připravena je pro vás série originálních večerních prohlídek Stezky, které se ponesou v duchu hry s překvapením. Provázet vás a hrát si s vámi budou zkušení průvodci ze Správy Krkonošského národního parku. Něco teplého na zahřátí pro každého v ceně!

Více o akci

Masopust v Horním Maršově

10. 2. 2024, Horní Maršov

Masopustní průvod v únoru nemůže chybět. My vás zveme na veselou akci do Horního Maršova. Užijte si rej masek, sváteční vinšování a žertovné hrátky na náměstí, maškarní karneval pro děti i tradiční masopustní pochoutky.

Sjezd pašeráků

16. 2. 2024, Rokytnice nad Jizerou

Tradiční akce plná masopustního veselí a zábavy. Soutěže, lyžníci, ohňová show, sjezd s pochodněmi a zábava na sněhu vás čeká na Studenově.

Více o akci

Ledová Jízda – Memoriál Dr. Václava Vojtěcha

24. – 26. 2. 2024, Pec pod Sněžkou

Zažijte výjimečný závod psích spřežení s mezinárodní účastí. Družstvo tvoří musher se psím spřežením a lyžař. Podstatou závodu je ujet plánovanou trasu, která vede po stezkách Krkonoš a je rozdělená na etapy do jednotlivých dnů. Týmy si vezou veškeré vybavení s sebou a mezi etapami přespávají ve volné přírodě ve stanu.

Více o akci

Březen - měsíc divadla

1. - 31. 3. 2024, Jilemnice

Měsíc březen v Jilemnici tradičně patří divadlu a kultuře celkově. Svá představení nabídnou ochotnické spolky z blízkého i vzdálenějšího okolí, chybět nebudou ani profesionální divadelní scény. Vyberte si, čím potěšíte vaši duši vy.

Více o akci

Krkonošská 70

9. 3. 2024, Špindlerův Mlýn

Veřejný závod v běhu na lyžích ze série závodů Stopa pro život, se řadí mezi nejstarší, nejdelší a nejnáročnější závody vůbec. Legendární závod hlídek i jednotlivců se po krkonošských hřebenech běhá již od roku 1955. Která trať bude tou správnou výzvou pro vás? 

Více o akci

Vo zlámanou grešli

9. 3. 2024, Rokytnice nad Jizerou

Na lyžařský závod by si možná troufl leckdo z vás. Ale co lyžnický závod? Těžké dřevěné lyže? Tkaničky místo pevného vázání? Košile místo termo trika pro pány? A dlouhá sukně místo oteplováků pro dámy? Přesně takové bude vybavení všech účastníků závodů Vo zlámanou grešli. Změří své síly, schopnosti a dovednosti vícero disciplínách. Přijďte je podpořit ve slalomu se startem hromadným, závodu vyřazovacím nebo závodu ve skoku dalekém. Pro všechny přeživší je pak 19 hodin připraven jazzový večer v hotelu Krakonoš ve stylu 30. let.

Více o akci

AUDI SNOWJAM

12. - 17. 3. 2024, Špindlerův Mlýn

Fandíte snowboardingu? Chcete vidět vaše idoly v realitě? Pak si nenechte ujít snowboardový a hudební festival AUDI SNOWJAM. Hlavní závod je součástí světového poháru FIS 2024, takže se na startovním poli objeví ti nejlepší profíci z celého světa. Užijte si víkend plný sportu, adrenalinu a zábavy. 

Více o akci

Příjezd Krakonoše

16. 3. 2024, Harrachov

Krakonoš bude v Harrachově vítat jaro. Přijeďte se s ním potkat a v maskách nebo bez nich se na chvíli stanete součástí jeho družiny. Po průvodu městem startuje program nejen pro děti. Těšit se můžete na koncert, Krakonošovu losovačku, stánkový prodej, dětské dílničky, skákací hrad, malování na obličej a další zábavu.

Více o akci

Snow Splash

16. 3. 2024, Benecko

Tradiční vítání jara na Benecku u dolní stanice lanovky Kejnos. Den plný zábavy a soutěží, jehož hlavní atrakcí je přejezd jezírka na lyžích a snowboardech. Kdo si troufne?

Více o akci 
 

Bližší informace:

Alena Cejnarová, marketing pro Destinační společnost Krkonoše, e-mail: acejnarova@krkonose.eu, tel.: +420 775 231 136

Další články

Něžné bílé kvítky bledulí a sněženek jsou znamením, že zima je na ústupu a vládu nad krajinou si brzy převezme jaro. Na hřebenech bílý sníh, v podhůří bílé koberce bledulí. I to jsou jarní Krkonoše.
Víte, že v Krkonoších je bezkonkurenčně nejvíc vodopádů ze všech českých pohoří? Nebo že tu najdete ten nejvyšší i nejvodnatější? Poznejte je!
Zima v Krkonoších je kouzelná a sněhobílé hřebeny lákají k výletům. Aby všechny vaše túry měly šťastný konec, je třeba zachovat zdravý rozum a nenechat se naivně okouzlit zdáním bílé romantiky.