Medvědín
Share

Prodloužený víkend s dětmi v Krkonoších

Chystáte se strávit s dětmi prodloužený podzimní výlet v Krkonoších? Poradíme vám, co objevit a zažít. jak naplnit 4 dny skvělými rodinnými zážitky. 

Inspiraci přináší blok Tomáše Hájka - Objevíme svět. Do Krkonoš jsme ho s rodinou pozvali sice na jaře, určitě však jeho tipy využijete i na podzim. O to více, že vše skutečně prožil se dvěma dětmi, takže jsou to rady ověřené a prověřené dětskýma nožkama a očima. Pročtěte si celý článek i se zákresem tras do mapy a spoustou fotek. 

1. den - K Bílému Labi

Aneb dobrodružství můžete s dětmi hledat i jinde než na Sněžce, kde budou o prodlouženém víkendu opět zcela jistě nepříjemné davy. Procházka podél Bílého Labe je jako stvořená k hledání zlata a hopkání přes kameny. S menšími dětmi nemusíte absolvovat celý okruh, trasu si přizpůsobte. 

2. den - Hřebenovka k prameni Labe

Lanovka na Medvědín je i v říjnu stále v provozu a vyveze vás na hřebeny k super Meďánkovu hřišti. Po delším zdržení vyrazte na Zlaté návrší, k Labské boudě, prameni Labe a vodopádu Pančavy. Doporučujeme vyrazit po ránu, i pramen Labe je oblíbeným cílem a u Vrbatovy boudy bývá kolem poledne lehce přelidněno. 

3. den - Kolem Labské přehrady s adrenalinovým překvapením

Příjemnou nenáročnou procházku kolem Labské přehrady mohou odvážnější z vás zakončit přemostěním. 120 metrů dlouhá jízda přes přehradu je však zcela jistě nezapomenutelná. 

4. den - Odpočinek i další zábava

Tomáš Hájek s rodinou u nás byl jen na 3 dny, ale nebojte se přijet na 4. Ten čtvrtý můžete zaplnit třeba odpočinkem v Aquaparku Špindlerův Mlýn, prohlídkou Muzea Lega nebo vojenskou výstavou v Harmony Bunker Exposition. Pokud ale bude počasí přát a síly stačit, zkuste se ze Špindlu přemístit třeba do Janských Lázní. Vystoupáte na Stezku korunami stromů Krkonoše, kabinková lanovka ČERNOHORSKÝ EXPRESS vás vyveze na Černou horu (pouze 23. - 24. 10. a 27. - 31. 10.), kde děti ocení Dětský park Kabinka (v provozu o víkendech). Odtud se můžete příjemné projít k Černohorskému rašeliništi.  

Další tipy najdete v článcích Barevná podzimní dovolená v Krkonoších a Když v Krkonoších počasí nepřeje

 

Další články

Přispějte na úpravu běžeckých terénů!
V Krkonoších máte naprosto ideální podmínky ke zdolávání mnoha kilometrů na běžkách – nejen po hřebenech. Je tu tolik běžecký tras, že si každý najde tu svou. Děkujeme všem, kteří se o tratě starají.
Městské kluziště Špindlerův Mlýn
Pokud jste na dovolenou do Krkonoš přibalili i lední brusle, dobře jste udělali. Máme tu kluziště vnitřní i venkovní, kluziště nejvýše položené i uměle chlazené.
Večeře zážitků
Zimní Krkonoše jsou nejen lyžařským rájem. Pobavíte se tu i v případě, že lyžování ani běžkování neholdujete. Nebo když chcete z Krkonoš zažít také něco jiného než sjezdovku a bílou stopu.