Běžecký lyžařský areál Vrchlabí
Share

Na běžky s dětmi

Krkonošské bílé stopy pro nejmenší

Předejte lásku k bílým stopám i vašim dětem. Ani s nimi se do Krkonoš nebojte! I mezi krkonošskými stopami jsou trasy, které hravě zvládne každý malý běžkař. Budeme pyšní, pokud se poprvé sklouzne právě u nás. 

Vybrali jsme pro vás místa, kam pohodlně dojedete a zaparkujete co nejblíže nástupu do běžeckých stop. Trasy jsou to pravidelně upravované, nejsou obtížné a na učení či první klouzání jsou tak ideální. Jejich aktuální upravenost si vždy ověřte! 

Černá hora

Pokud už vaši běžkaři ujedou nějaký ten kilometr, vyvezte je kabinkovou lanovkou na Černou horu a zkuste místní kolečko okolo vysílače. I se zajížďkou k němu neujedete víc než 4 km. 

Mladé Buky

Okolo Grund Resortu jsou upravovány příjemné okruhy pro menší i větší. Pohodlně tu i zaparkujete. 

Vrchlabí

Využít můžete trasy v Běžeckém lyžařském areálu Vejsplachy, dají se tu najít i rovinky na učení. Stejně tak budou dětem vyhovovat stopy nad Kněžicemi.

Buď fitka ve Špindlu

Příjemná trasa vinoucí se podél Labe Labským dolem. Cesta až na hranu Labského dolu měří 5 km, můžete se ale otočit kdykoliv. Zaparkujete za poplatek na parkovišti P3 Medvědín. 

Jilemnice

Všesportovní areál Hraběnka nabízí denně upravované trasy, k večeru i osvětlené.

Benecko

Zdejší závodní okruh je vždy skvěle upraveny. Slova "závodní" se nebojte, můžete se v něm projet v jakémkoliv tempu. Dojedete odsud až na Rovinka, jak už název napovídá, je to po rovině a na rozcestí čeká příjemné občerstvení. 

Roudnice

Zaparkujete u lyžařského areálu Aldrov, nazujete běžky a vyrazíte vstříc perfektně upraveným stopám. Nejkratší kolečko má 5 km. Rodiče si mohou odskočit na tratě napojené na Rezek. 

Rokytnice U kapličky

Okruhy pro běžecké lyžování pro prima sklouznutí, zaparkujete na parkovištích P4 nebo P3.

Harrachov - Krakonošova snídaně

Příjemná cesta podél řeky Mumlavy je součástí Krkonošské magistrály

Příchovice

Lyžařské běžecké tratě U Čápa jsou pravidelně upravované, stejně tak okruh Okolo Hvězdy.

Vysoké nad Jizerou

Doporučujeme Běžecký lyžařský areál Šachty. Zaparkujete u Skiareálu Šachty, menší si vystačí s upravenými okruhy, zdatnější běžkaři mohou vyrazit směr Kamenec nebo Kořenov. 

Výletní cíle a trasy v okolí

Další výletní cíle nebyly nalezeny.