Běžecké trasy v okolí Harrachova
Share

Krkonošské bílé stopy jsou pro běžkaře připraveny

Doporučujeme

V Krkonoších je momentálně jednoduše pohádkově. Hory i podhůří jsou zasypány vysokou pokrývkou prachového sněhu, i v nižších polohách ho napadly desítky centimetrů. Ideální čas nazout běžky a vyrazit do bílé stopy. Upravovatelé běžeckých tras totiž nezahálejí a rolby pravidelně upravují kilometry bílých stop. V posledních 3 dnech bylo projeto více než 350 km tras. Přijeďte si protáhnout tělo, doplnit vitamín D, pokochat se jedinečnou zimní krajinou, užijte si výhledy i čerstvý krkonošský vzduch. 

Aktuální stav běžeckých stop

Upravenost a stav běžeckých tras se rychle mění, v posledních dnech hory zasypává čerstvý sníh. Sledujte Bílé stopy, kde pro vás mají ty nejaktuálnější informace posbírané přímo z každé upravující rolby. Podívejte se ale i na další doporučené trasy.  Sledovat můžete také webkamery z jednotlivých středisek i výšku a stav sněhové pokrývky díky sněhovému zpravodajství

Lanovky vás vyvezou

Pro pěší a běžkaře zůstaly v provozu některé krkonošské lanové dráhy. Je to kabinková lanovka ČERNOHORSKÝ EXPRESS z Janských Lázní na Černou horu. O víkendu jezdí obě lanovky ve Skiareálu Rokytnice nad Jizerou - Horní Domky i Lysá hora. Pro pěší turisty je v provozu lanovka na Sněžku, tam ale s běžkami nejezděte :-) 

Areály mohou požadovat, abyste v rámci dodržení vládních opatření své běžky či skialpy před jízdou lanovkou vyzuli a během jízdy drželi v ruce. 

Osvětlené trasy

Pokud vám pracovní či jiné povinnosti nedovolí vyrazit do stopy dříve než v pozdních odpoledních hodinách, nezoufejte! Ve Vrchlabí je pro vás připraveno osvětlené kolečko o délce 1,5 km v Běžeckém lyžařském areálu. Stejně tak jilemnický Všesportovní areál Hraběnka nabízí osvětlenou 2,7 km dlouhou dráhu. Oba areály jsou v provozu denně do 20 hodin. 

O hladu nezůstanete 

Horské boudy jsou sice uzavřeny, ale jejich výdejní okénka vás o hladu nenechají. Vyhledali jsme pro vás ta, které jsou v současné době otevřena. Je to například Labská bouda u pramene Labe, Kolínská bouda na Lysečinách, Česká Poštovna Anežka na Sněžce, Chata Hradečanka na Malé Úpě nebo Kněžická chalupa nad Vrchlabím. Podívejte se na jejich aktuální seznam, sledujte náš Facebook.