Share

Geologická stezka

Horní Maršov

Geologický vývoj Krkonoš je velmi starý a zajímavý. Jeho příběh nás zavede do hluboké minulosti, kdy na území NP Krkonoše byly tropické bažiny a okolo nich vybuchovaly sopky a létaly ohromné vážky. I proto je průvodcem na této tematické stezce Kapradina, typická představitelka tehdejší flóry.

A jak se zájemci o toto téma na stezku dostanou, když nemá žádný start ani cíl? Stačí si v návštěvnickém centru DOTEK vypůjčit papírového průvodce a orientovat se podle něj (mapka), nebo využít novější metody a stáhnout si do mobilního zařízení QR kód (k dispozici v průvodci nebo webu SEVERu) a vydat se po vybraných místech s nejzajímavějšími geologickými útvary.

Lokality jsou vybrány s citem pro fajnšmekry oboru, zároveň však nerezignují na požadavky méně zapálených „šutrologů“ a důsledně splňují svůj další cíl - ukázat lidem nevšední pohledy na malebnou krkonošskou krajinu. Často byly lokality vybrány právě s ohledem na to, aby šla jejich návštěva propojit s dalšími turistickými aktivitami v oblasti.

Informace