Krkonoše Photo - 1 Krkonoše Photo - 2 Krkonoše Photo - 3 Krkonoše Photo - 4 Krkonoše Photo - 5 Krkonoše Photo - 6


krkonose.eu » Press Releases

Press Releases - 2019

Print
Krkonose Union - Major Activities - fond cestovního ruchu - Members of the Krkonose Fund - Partners - Contacts

Tiskové zprávy: rok 2019 - rok 2018 - rok 2017 - rok 2016 - rok 2015 - rok 2014 - rok 2013 - rok 2012 - rok 2011 -

02.04.2019 - Na návštěvě ve Vysokém nad Jizerou

Podkrkonošské Vysoké nad Jizerou, rodiště JUDr. Karla Kramáře, českého a československého politika, po roce 1918 prvního ministerského předsedy ČSR, za světové války účastníka odboje, dlouholetého předsedy Československé národní demokracie a později Národního sjednocení, městečko, ve kterém se letos na podzim uskuteční jubilejní 50. ročník – Krakonošova divadelního podzimu, bylo hostitelem pracovníků informačních center Krkonoš.

Více v příloze...

04.02.2019 - Sledujte na internetu upravené běžecké lyžařské stopy

Užitečnou službu milovníkům lyžařského běžeckého sportu poskytuje webový portál www.bilestopy.cz. Zobrazuje informace o aktuálním stavu upravenosti běžeckých a turistických lyžařských stop v reálném čase. Data jsou získávána z GPS zařízení instalovaných v rolbách, které tratě pravidelně projíždí. Letos je nově umístěna GPS v rolbě Skiareálu Špindlerův Mlýn, upravující běžecké tratě na Horních Mísečkách.

Více v příloze...

23.01.2019 - Výherci čtenářské soutěže z Krkonošské sezony byli vylosováni

Při Valné hromadě Svazku Krkonoše proběhlo losování úspěšných soutěžících, kteří správně odpověděli na pět otázek: 1. Odkud pochází historik Miloslav Bartoš?, 2. Jak se jmenuje nový propagační materiál Svazku Krkonoše s výhledy na hory?, 3. Ve kterém roce byl založen Krkonošský národní park?, 4. Kde se nachází Údolí paláců a zahrad?, 5. Mezi kterými krkonošskými městy je třeba dostavět koleje?

Více v příloze...

15.01.2019 - Svazek Krkonoše po volbách

Prosincovou Valnou hromadou Krkonoš svazku čtyřiceti měst a obcí, resp. jednotlivými starosty, byl do funkce předsedy Svazku Krkonoše zvolen Ing. Jan Sobotka (starosta Města Vrchlabí). Nutno doplnit, že Jan Sobotka před samotným aktem volby nabídl funkci předsedy přítomným zájemcům k dispozici. Starostové měli šanci kandidovat. Sám situaci komentoval slovy: „Je nepsanou dohodou, že funkční období předsedy Svazku Krkonoše koresponduje s volebním obdobím komunální politiky, resp. je svojí délkou navázáno na funkční působení našich zastupitelstev. Podle těchto pravidel je načasována volba.

Více v příloze...