Bobování v Krkonoších
Share

Boby nebo saně, hurá na ně do Krkonoš

Zážitky

Krkonoše jsou pod sněhem a zimní pohádka čeká na vás. Sbalte boby, saně, kluzáky či pytle a přijeďte si užít pravé zimní radovánky. Jezdit se teď dá takřka na každém kopečku, přírodního sněhu máme dost. Parkoviště jsou otevřená a zejména o víkendech jezdí i některé lanové dráhy. 

Kam vyrazit

Sáňkařská dráha Špindlerův Mlýn

Jízda na nejdelší osvětlené sáňkařské dráze v ČR zaručí jedinečné sněhové zážitky. Užijte si bezmála 3 kilometry jízdy na saních s převýšením až 400 metrů. Sáňkařská dráha je momentálně v provozu vždy od středy do neděle.

Sáňkařská dráha Skiareálu Rokytnice nad Jizerou

O víkendech spouští tento skiareál pro svoje návštěvníky obě lanové dráhy a připravili si skvělou novinku – sáňkařskou dráhu, která je sjízdná i na bobech.

Pokud vyjedete lanovou dráhou Horní Domky, hned od vratné stanice vlevo je start dráhy v délce přibližně 1.500 metrů. Dráha vede po obslužné silnici s dostatkem sněhu a je označena. Některé úseky, jako je křížení sjezdových tratí, jsou pro větší bezpečnost zabezpečeny mobilním oplocením. Pokud ji projedete celou, pohodlně se dostanete až pod chatu Akuma a pak jen stačí přejít na spodní stanici lanové dráhy Horní Domky.

SkiResort ČERNÁ HORA - PEC

V provozu pro pěší a běžkaře je kabinová lanovka ČERNOHORSKÝ EXPRESS na Černou horu. Jede denně od 8:30 do 16 hodin. Vyveze vás s kočárkem, pejskem na vodítku, vezme i boby nebo saně. U horní stanice mohou děti využít zasněžené plochy pro bobovačku, pro běžkaře je upraven asi 2 km dlouhý úsek. Před procházkou nebo po ní přijde vhod výdejní okénko Fordbaru. 

Sáňkařům (zvláště těm dětným) lze doporučit sjezd z Černé hory do Janských Lázní po Černohorské silnici; s délkou 6 kilometrů se jedná o pěkný dopolední rodinný výlet. Větší sněhoborci nechť se vydají třeba do Pece pod Sněžkou.

O hladu nezůstanete

Horské boudy jsou sice uzavřeny, ale jejich výdejní okénka vás o hladu nenechají. Vyhledali jsme pro vás ta, které jsou v současné době otevřena. Je to například Labská bouda u pramene Labe, Kolínská bouda na Lysečinách, Česká Poštovna Anežka na Sněžce, Chata Hradečanka na Malé Úpě nebo Kněžická chalupa nad Vrchlabím. Podívejte se na jejich aktuální seznam, sledujte náš Facebook.

Sledujte aktuální situaci

Situace se vzhledem ke sněhovým i epidemiologickým podmínkám mění velmi rychle, proto si vždy ověřte aktuální stav. Podívejte se na webové stránky jednotlivých areálů, facebookové profily a webkamery