Krkonoše Photo - 1 Krkonoše Photo - 2 Krkonoše Photo - 3 Krkonoše Photo - 4 Krkonoše Photo - 5 Krkonoše Photo - 6


Aktuality

30.05.2020

Soutěžte s námi a Resortem Horal ve Špindlerově Mlýně o pobytový poukaz![celý text]

29.5.2020

Newsletter Krkonoše a Podkrkonoší – červen 2020[celý text]

28.05.2020

Nová brožura Krkonoše neznámé - už brzy k dostání na pultech infocenter![celý text]

27.05.2020

Krkonošské cyklobusy zahajují sezonu[celý text]

26.05.2020

TOP akce v Krkonoších červen 2020[celý text]

25.05.2020

Změny jízdních řádů od 25. května[celý text]

22.05.2020

Nová Jelení hravá naučná stezka Správy KRNAP nad Špindlerovým Mlýnem [celý text]

20.05.2020

Soutěž o dva vouchery v hodnotě 3.333 Kč[celý text]

16.05.2020

Letní provoz lanovek v Krkonoších[celý text]

07.05.2020

Cestujte po Česku bezpečně. Aplikace Kudy z nudy má nové tlačítko Záchranka[celý text]

04.05.2020

Navštivte novou naučnou stezku Svobodský kras[celý text]

02.05.2020

Novinky z Podkrkonoší na měsíc květen[celý text]

28.02.2020

Udělejte si radost pěknou publikací[celý text]

20.01.2020

Známe výherce soutěže z letního vydání Krkonošské sezony![celý text]

01.01.2020

Kalendář událostí Krkonoš 2020[celý text]


Stáhněte si mobilní aplikaci

Mobile app - Krkonose.eu
AppStore - Krkonose.eu
Google Play - Krkonose.eu
Windows Phone - Krkonose.eu
Kontakt:
Regionální turistické
informační centrum Krkonoše +420 499 405 744 info@krkonose.eu
Radio Kulisek

Doporučená střediska

krkonose.eu » Tiskové zprávy

Tiskové zprávy - 2017

Tisk
Svazek - Významné aktivity - Fond cestovního ruchu - Členové fondu Krkonoše - Partneři - Kontakty

Tiskové zprávy: rok 2020 - rok 2019 - rok 2018 - rok 2017 - rok 2016 - rok 2015 - rok 2014 - rok 2013 - rok 2012 - rok 2011 -

05.12.2017 - Press trip Krkonošské perly

Krkonošské zajímavosti byly předmětem programu dvoudenního press tripu, který proběhl ve dnech 24. – 25. listopadu 2017 pod organizační taktovkou Krkonoš – svazku měst a obcí ve spolupráci s Libereckým krajem.

Více v příloze...

06.11.2017 - Krkonoše v hlavním městě Polska

Polsko, země s cca 40 miliony obyvatel, je poptávkou po turistice potenciálně stále více nadějným zákazníkem pro nejvyšší české hory. Právě v té souvislosti manažeři Krkonoš – svazku měst a obcí často obrací svoji pozornost do této destinace, jak z důvodu propagace, tak s projekty přeshraniční a příhraniční spolupráce.

Více v příloze...

03.11.2017 - Dvouletý Česko-polský projekt se blíží do své poloviny

Cílem je všestranně užitečná náplň.Krkonoše - svazek měst a obcí ve spolupráci s Krkonošskou regionální rozvojovou agenturou, a.s. v Jelení Hoře a partnery Sudetskou průmyslovou a obchodní komorou ve Švídnici, Hospodářskou komorou „Slezsko“- Opole, Okresní hospodářskou komorou v Jablonci nad Nisou, Krajskou hospodářskou komorou Královéhradeckého kraje, realizuje projekt „Síť hospodářského rozvoje česko-polského příhraničí“, reg. číslo. CZ.11.4.120/0.0/0.0/15_006/0000071, který je realizován v rámci Programu Interreg V-A Česká republika - Polsko a spolufinancován z Evropského fondu pro regionální rozvoj. Cílem projektu je zvýšit intenzitu mezinárodní spolupráce, která vede k socio-ekonomickému rozvoji česko-polského příhraničí. Dvouletý projekt je realizován prostřednictvím komunikace nemalého počtu osobností, v pěti vytvořených přeshraničních pracovních skupinách. Na činnosti skupin se spolupodílí uvedení partneři i neformální partneři (hospodářské komory, sdružení a svazy, nadace, řemeslnické cechy, klastry, samosprávy, podniky, občanské iniciativy, apod.). Struktura umožňuje rozvíjení přeshraničních kontaktů a řešení problémů vyskytujících se v příhraničním území.

Více v příloze...

26.10.2017 - Krkonoše – svazek měst a obcí vyjadřuje Ing. Janu Hřebačkovi, řediteli Správy Krkonošského národního parku, poděkování za spolupráci.

Ing. Jan Hřebačka se rozhodl odejít z funkce ředitele Správy Krkonošského národního parku. Ve středu 18. října 2017 předal svoji rezignaci, datovanou k 31. 12. 2017, panu Richardu Brabcovi, ministru životního prostředí. Jedno desetiletí vzájemně dobré spolupráce, a z toho logicky vyplývajícího přátelského mezilidského vztahu, pojí mimořádné osobnosti krkonošského regionu Ing. Jana Hřebačku a Ing. Jana Sobotku, předsedu Krkonoš – svazku měst a obcí.

Více v příloze...

18.10.2017 - MICE Trip Královéhradeckého kraje zavítal i do Krkonoš

Krkonoše – svazek měst a obcí se spolupodílel na prezentaci nejvyšších českých hor v rámci třídenní poznávací cesty pracovníků cestovních kanceláří, incomingových agentur, novinářů a dalších odborníků.
MICE trip po Královéhradeckém kraji, který se uskutečnil ve dnech 10. – 12. 10. 2017, připravil Hradec Králové Region Convention Bureau (založený při destinačním managementu Hradecko) ve spolupráci s Czech Convention Bureau také pro zástupce korporátních firem a zástupce médií zabývající se kongresovým a incentivním programem. Účastníci navštívili vybraná místa, která může Královéhradecký kraj v oblasti kongresového a incentivního cestovního ruchu nabídnout.

Více v příloze...

11.10.2017 - Ádo, budeš chybět nám všem!

Zemřel Adolf Klepš, náčelník Horské služby Krkonoše.
Ing. Jan Sobotka, předseda Krkonoš – svazku měst a obcí, smutnou událost komentoval slovy: „Adolf nám bude chybět nejenom jako rodák, kamarád, kolega a patriot Krkonoš, který miloval hory, ale především jako partner reprezentující Horskou službu Krkonoše. Účastnil se všech Valných hromad Svazku Krkonoše, aktivně se zajímal o dění nejenom jako zastupitel Špindlerova Mlýna a Královéhradeckého kraje, ale především proto, že jeho zájem byl opravdový a přirozený. Byl jedním z důležitých spojovacích článků společného pracovního týmu, podporoval naše snažení a vždy přispěl názorem, který charakterizoval jeho zdravý selský rozum.“
Áda Adolf Klepš, jemuž se stala osudnou cesta na nejvyšší horu Čech v Krkonoších, kde sám životy tolika lidí zachraňoval, přivodil svým odchodem smutek nejenom rodině, ale i stovkám kamarádů a spolupracovníků. Ádo, budeš chybět nám všem!

Více v příloze...

04.10.2017 - Krkonoše přivítají Členské fórum A.T.I.C. ČR

Už zítra se ve Vrchlabí na dvoudenním Členském fóru pod hlavičkou A.T.I.C. ČR sejde sto padesát pracovníků českých a moravských informačních center. Pořadatelskou taktovku tentokráte uchopilo Regionální turistické informační centrum Krkonoše se sídlem ve Vrchlabí.

Více v příloze...

31.08.2017 - Dobrý tip na fajnový výlet S „Výleťákem dlouhým sjezdem“

Pod koordinační taktovkou Krkonoš – svazku měst a obcí vznikl další díl „Výleťáku“, krátkého videopořadu internetového portálu Stream, který doporučuje zajímavá místa na fajnový výlet. Krkonoše jsou samozřejmě známé především svými kopci a tudíž při cyklovýletech mnohdy náročným převýšením pro cykloturisty. Krkonoše – svazek měst a obcí již před několika lety vytipoval zhruba dvacítku výletů pro milovníky jízdy na kole, za využití dopravy Krkonošských cyklobusů a lanovek s letním provozem, s cílem snadnějšího vystoupání na hřebeny hor. Po kombinované dopravě do kopců čekají cyklovýletníky dlouhé sjezdy do údolí.

Více v příloze...

14.08.2017 - Fotosoutěž „Na vrcholu v Krkonoších“

„Léto v Krkonoších je kouzelné. Na jejich hřebenech se schováte před horkem nížin, ovane vás čerstvý horský vzduch a dodá sílu vystoupat až na vrchol. Těch můžete v Krkonoších zdolat opravdu mnoho. Ať už je to vrchol hory, rozhledny, blaha, nebo nějaký úplně jiný... A právě tyto vrcholy jsou tématem letní fotosoutěže Krkonoš – svazku měst a obcí,“ uvedla za kolektiv manažerka Alena Cejnarová. Podělte se o fotografie, které jste na vrcholech pořídili, přihlaste je do fotosoutěže a získejte možnost vyhrát zajímavou cenu.

Více v příloze...

29.06.2017 - Výleťák po Žacléřsku

Svazku Krkonoše se vydařil další z řady sympatických počinů na podporu propagace území nejvyšších českých hor. Populárně - naučně zpracované šestnáctikilometrové pěší putování krajem Žacléřska, od rozhledny Eliška, přes dělostřeleckou tvrz Stachelberg, přes historické městečko Žacléř s Prkenným dolem na Rýchory, je zveřejněno na internetovém portálu Stream.cz. Od nedávné doby, kdy byla na turistickém serveru obrazová, téměř čtyřiapůlminuty dlouhá stopáž uvedena, má téměř šedesát tisíc zhlédnutí.

Více v příloze...

14.06.2017 - Liberecký kraj přispěl na úpravy běžeckých tras částkou 400 tisíc korun

Vydařená zimní sezona
Liberecký kraj přispěl na úpravy běžeckých tras částkou 400 tisíc korun
Běžci pochvalují Krkonoše – lyžařský běžecký ráj
Krkonoše – svazek měst a obcí, s upravovateli lyžařských běžeckých tratí, zrekapituloval uplynulou zimní sezonu. Ta byla díky bohaté sněhové pokrývce vhodná pro úpravu většiny stop na běžecké lyžování v Krkonoších. K tomu Radek Vich, za Svazek Krkonoše a koordinátor projektu Krkonoše – lyžařský běžecký ráj, uvedl: „Letošní zimní sezona opět naplno prověřila možnosti a zájem o spolupráci s námi ze strany jednotlivých upravovatelů. Když bylo třeba, vyjížděli do terénu a plnili své povinnosti. Z ohlasů je zřejmé, že běžci byli vesměs spokojeni. Vychytány byly i drobné nedostatky, které jsme řešili v loňském roce. Úpravy běžeckých stop v průběhu zimy vzájemně konzultujeme. Např. na silnici vedoucí z Horních Míseček na Zlaté návrší, která není klidovou zónou, končí oficiální termín úprav stop vždy k 20. březnu i když je na horách stále dostatek sněhu. Po tomto datu je třeba požádat Správu KRNAP o výjimku k prodloužení. Poděkování patří všem upravovatelům, včetně Správy Krkonošského národního parku, za spolupráci. Liberecký kraj přispěl na úpravy běžeckých tras částkou 400 tisíc korun. Pro příští rok počítáme z Liberce se stejnou výší dotace,“ upřesnil rekapitulaci Radek Vich.

Více v příloze...

12.06.2017 - Královéhradecký kraj přispěl na úpravy běžeckých tras částkou 630 tisíc korun

Vydařená zimní sezona
Královéhradecký kraj přispěl částkou 630 tisíc korun
Běžci pochvalují Krkonoše – lyžařský běžecký ráj
Krkonoše – svazek měst a obcí, s upravovateli lyžařských běžeckých tratí, zrekapituloval uplynulou zimní sezonu. Ta byla díky bohaté sněhové pokrývce vhodná pro úpravu většiny stop na běžecké lyžování v Krkonoších. K tomu Radek Vich, za Svazek Krkonoše a koordinátor projektu Krkonoše – lyžařský běžecký ráj, uvedl: „Letošní zimní sezona opět naplno prověřila možnosti a zájem o spolupráci s námi ze strany jednotlivých upravovatelů. Když bylo třeba, vyjížděli do terénu a plnili své povinnosti. Z ohlasů je zřejmé, že běžci byli vesměs spokojeni. Vychytány byly i drobné nedostatky, které jsme řešili v loňském roce. Úpravy běžeckých stop v průběhu zimy vzájemně konzultujeme. Např. na silnici vedoucí z Horních Míseček na Zlaté návrší, která není klidovou zónou, končí oficiální termín úprav stop vždy k 20. březnu i když je na horách stále dostatek sněhu. Po tomto datu je třeba požádat Správu KRNAP o výjimku k prodloužení. Poděkování patří všem upravovatelům, včetně Správy Krkonošského národního parku, za spolupráci. Královéhradecký kraj přispěl částkou 630 tisíc korun. Pro nacházející zimu počítáme s dotací ve výši 500 tisíc korun,“ upřesnil rekapitulaci Radek Vich.

Více v příloze...

09.06.2017 - Krkonošská cykloturistická sezona je zahájena

Provoz Krkonošských cyklobusů, linek veřejné dopravy, koordinovaných Svazkem Krkonoše, které křižují nejvyšší české hory z východu na západ i zpět, a vozí turisty i cykloturisty s koly, byl zahájen.

Více v příloze...

07.06.2017 - Nová Krkonošská sezona

V krkonošských informačních centrech získáte zdarma nové vydání turistických novin Krkonošská sezona. Obsahují mj. zajímavé rozhovory - s fotografem Bohdanem Holomíčkem, ředitelem Krkonošského muzea v Jilemnici Janem Luštincem a šéfkuchařem Lukášem Čížkem. Noviny přináší informace o Pohádkových Krkonoších a razítkovací hře „Po stopách Krakonoše“, ale i o dalších aktivitách Krkonoš – svazku měst a obcí.

Více v příloze...

06.06.2017 - Pohádkové Krkonoše dětem blíž

Jak nenásilnou formou a sympaticky představit a přiblížit dětem nejvyšší české hory? Přeci pohádkou a bytostmi, které v Krkonoších žijí. K příjemnému naučnému cestování s ratolestmi napomáhá razítkovací hra po regionu „Po stopách Krakonoše“.
Pro nejmenší děti je pozvání do hor postaveno na graficky zpracovaných pohádkových postavách Krakonoše, Hančí, sojky a Pana lesního.
V krkonošských informačních centrech získáte zdarma skládací mapku s předtištěnými okénky pro razítka. Mapky si můžete také stáhnout z webových stránek www.pohadkove.krkonose.eu.

Více v příloze...

22.05.2017 - Železniční doprava v Krkonoších nesmí „padnout“

To je hlavní cíl iniciativy, podporované Svazkem Krkonoše. Za tím účelem by v dohledné době měla vzniknout pracovní skupina lidí, kteří v intencích Integrované strategie regionálního rozvoje Krkonoš, resp. Akčního plánu, budou iniciovat možnosti udržení železniční dopravy, oživení života kolem železnice i případné rekonstrukce či modernizace související infrastruktury.
K tomu Jan Sobotka, předseda Krkonoš – svazku města a obcí, uvedl: „V celkové koncepci rozvoje regionu je důležitý náš nadhled. Ten jednoznačně signalizuje důležitost udržení stávající železniční cesty jak z pohledu dopravní obslužnosti, tak možností turistické nabídky. Všem nám je jasné, že se jedná o potenciál, který je třeba rozvíjet. Pokud ale Kraje nebudou železnici podporovat, i když je v současné době ztrátová, přestane plnit svoji funkci a ztratí smysl úplně. A to nesmíme dopustit.“

Více v příloze...

09.03.2017 - Naplňovávání nového Česko – Polského projektu probíhá intenzivně

Krkonoše – svazek měst a obcí ve spolupráci s vedoucím partnerem Krkonošskou regionální rozvojovou agenturou, a.s. v Jelení Hoře a partnery: Sudetskou průmyslovou a obchodní komorou ve Svídnici, Hospodářskou komorou „Slezsko“, Okresní hospodářskou komorou v Jablonci nad Nisou, Krajskou hospodářskou komorou Královéhradeckého kraje, realizuje projekt „Síť hospodářského rozvoje rozvoje česko-polského příhraničí“, spolufinancovaný z Evropského fondu pro regionální rozvoj.
V rámci projektu proběhly prezentace jeho zaměření na veletrzích cestovního ruchu v Čechách a Polsku. Ve dnech 16. - 19. února 2017 v Praze a ve dnech 24. - 26. 2. 2017 ve Wroclawi.

Více v příloze...

01.03.2017 - Press trip pro novináře ze Skandinávie

„Východní Krkonoše“ představily své možnosti.Krkonoše – svazek měst a obcí se společně s Královéhradeckým krajem spolupodílel na realizaci press tripu státní agentury Czech Tourism ve dnech 20. - 22. 2. 2017 pro tři zahraniční novináře (dva novináři z Dánska a jeden ze Švédska). Cílem žurnalistické návštěvy byl Liberecký kraj, prohlídka Ještědu, Jizerské hory s „ochutnávkou“ závodu „Jizerské padesátky“, a především východní Krkonoše s cílem v Janských Lázních, Peci pod Sněžkou, Černém Dole a v Horní Malé Úpě.

Více v příloze...

27.02.2017 - V Krkonoších se stále něco děje! Jak se o tom dovědět?

Regionální turistické informační centrum Krkonoše a Krkonoše – svazek měst a obcí se starají o pravidelnou informovanost všech, kteří o to mají zájem.

Více v příloze...

12.02.2017 - Krkonoše na Czech Days

Portál Czech Days obsahuje více než 40 titulů v pěti jazycích. Protože se jedná o propagaci České republiky směrem do zahraničí, některé tituly nejsou v českém jazyce dostupné. V portálu najdete témata věnující se představení českých památek, osobností, dědictví UNESCO, představení vybraných krajů a oficiálních institucí prezentujících ČR. V této slovutné společnosti nechybí nejvyšší české hory Krkonoše.

Více v příloze...

01.02.2017 - Svazek Krkonoše získal certifikát I. stupně za kvalitu služeb

Po cílené snaze, resp. naplnění hlavních principů systému, jako je zaměření na očekávání a spokojenost zákazníka, podporu technických předpokladů kvality služeb cestovního ruchu, respekt vůči specifickým potřebám zapojených organizací, zaměření na efektivní komunikaci mezi vedením, zaměstnanci, zákazníky a ostatními stranami, ale i rozvoj firemní kultury v organizaci, získal Krkonoše - svazek měst a obcí certifikát I. stupně Českého systému kvality služeb. Certifikát je platný do 15. 1. 2020. Signován je ředitelkou ČCCR - CzechTourism Monikou Palatkovou a zástupcem Hodnotitelského centra ČSKS, panem Jindřichem Znamenáčkem.

Více v příloze...

26.01.2017 - Pracovní setkání na Pomezních boudách

Na pozvání Karla Engliše, starosty Malé Úpy, proběhla v Horní Malé Úpě, v novém pivovaře Trautenberk, schůzka týmu pracovníků Krkonoš – svazku měst a obcí za přítomnosti dalších hostů. Martina Bučka, ředitele skiareálu SKiMU, Lenky Brožové, pracovnice Infocentra Malá Úpa a Romana Kouly, provozovatele autobusové dopravy Pašerák. Cílem bylo představení obce, lyžařského areálu SKiMU i pivovaru Trautenberk a vzájemná výměna informací o činnosti Svazku Krkonoše i možností využití aktivit ve prospěch obce.

Více v příloze...

25.01.2017 - Hejtmani přislíbili součinnost

Cíl návštěvy byl naplněn. Nejvyšší české hory, ležící na dvou územně správních celcích, musí být vnímány jako jedno pohoří. Na pozvání Jana Sobotky přicestovali na oficiální návštěvu dne 18. ledna 2017 Jiří Štěpán, hejtman Královéhradeckého kraje s delegací a Martin Půta, hejtman Libereckého kraje s delegací.

Více v příloze...

16.01.2017 - Kalendář událostí na rok 2017

Kalendář kulturně sportovních a společenských událostí, připravovaných vždy na celý nadcházející rok, vzniká ve spolupráci s krkonošskými informačními centry východu, středu i západu Krkonoš. Uzávěrka podkladů je v polovině prosince. Do té doby mohou pořadatelé tradičních, svým významem a obsahem region přesahujících akcí nahlásit datum konání. Nyní je Kalendář událostí hotov. V elektronické podobě si ho můžete pročíst na oficiálních webových turistických stránkách Krkonoš www.krkonose.eu.

Více v příloze...

12.01.2017 - Návštěva hejtmanů ve Vrchlabí za účasti starostů ze Svazku Krkonoše

Jan Sobotka, předseda Svazku Krkonoše a starosta Vrchlabí, pozval na oficiální návštěvu Krkonoš dne 18. ledna 2017 Jiřího Štěpána, hejtmana Královéhradeckého kraje a Martina Půtu, hejtmana Libereckého kraje. Sám připravovanou schůzku uvedl slovy: „Vidím setkání obou činovníků v našem městě jako důležité. I před čtyřmi lety hejtmani obou krajů Krkonoše navštívili. Potkali se vlastně na půl cesty. Oba řešili stejné téma - Průmyslovou zónu ve Vrchlabí, která především svými komunikacemi leží na obou částech kraje. Proto chci o tématu s oběma pány pohovořit, nákladné investice vyhodnotit a slovně uzavřít. Připraven je celodenní program. „Po obědě budeme se starosty obcí a měst Svazku Krkonoše diskutovat s hejtmany, i některými radními, kteří přijedou. Krkonošští starostové a Jan Hřebačka, ředitel Správy KRNAP, budou moci hovořit o aktuálních tématech,“ nastínil J. Sobotka.

Více v příloze...

10.01.2017 - Síť hospodářského rozvoje česko-polského příhraničí

Krkonoše - svazek měst a obcí ve spolupráci s vedoucím partnerem Krkonošskou regionální rozvojovou agenturou, a.s. v Jelení Hoře a partnery: Sudetskou průmyslovou a obchodní komorou ve Svídnici, Hospodářskou komorou "Slezsko", Okresní hospodářskou komorou v Jablonci nad Nisou, Krajskou hospodářskou komorou Královéhradeckého kraje, realizuje projekt „Síť hospodářského rozvoje rozvoje česko-polského příhraničí“, CZ.11.4.120/0.0/0.0/15_006/0000071 , který je spolufinancovaný z Evropského fondu pro regionální rozvoj. Cílem je zvýšit intenzitu mezinárodní spolupráce, která povede k socio-ekonomickému rozvoji česko-polského krkonošského příhraničí.

Více v příloze...