Krkonoše Photo - 1 Krkonoše Photo - 2 Krkonoše Photo - 3 Krkonoše Photo - 4 Krkonoše Photo - 5 Krkonoše Photo - 6


Aktuality

30.05.2020

Soutěžte s námi a Resortem Horal ve Špindlerově Mlýně o pobytový poukaz![celý text]

29.5.2020

Newsletter Krkonoše a Podkrkonoší – červen 2020[celý text]

28.05.2020

Nová brožura Krkonoše neznámé - už brzy k dostání na pultech infocenter![celý text]

27.05.2020

Krkonošské cyklobusy zahajují sezonu[celý text]

26.05.2020

TOP akce v Krkonoších červen 2020[celý text]

25.05.2020

Změny jízdních řádů od 25. května[celý text]

22.05.2020

Nová Jelení hravá naučná stezka Správy KRNAP nad Špindlerovým Mlýnem [celý text]

20.05.2020

Soutěž o dva vouchery v hodnotě 3.333 Kč[celý text]

16.05.2020

Letní provoz lanovek v Krkonoších[celý text]

07.05.2020

Cestujte po Česku bezpečně. Aplikace Kudy z nudy má nové tlačítko Záchranka[celý text]

04.05.2020

Navštivte novou naučnou stezku Svobodský kras[celý text]

02.05.2020

Novinky z Podkrkonoší na měsíc květen[celý text]

28.02.2020

Udělejte si radost pěknou publikací[celý text]

20.01.2020

Známe výherce soutěže z letního vydání Krkonošské sezony![celý text]

01.01.2020

Kalendář událostí Krkonoš 2020[celý text]


Stáhněte si mobilní aplikaci

Mobile app - Krkonose.eu
AppStore - Krkonose.eu
Google Play - Krkonose.eu
Windows Phone - Krkonose.eu
Kontakt:
Regionální turistické
informační centrum Krkonoše +420 499 405 744 info@krkonose.eu
Radio Kulisek

Doporučená střediska

krkonose.eu » Tiskové zprávy

Tiskové zprávy - 2014

Tisk
Svazek - Významné aktivity - Fond cestovního ruchu - Členové fondu Krkonoše - Partneři - Kontakty

Tiskové zprávy: rok 2020 - rok 2019 - rok 2018 - rok 2017 - rok 2016 - rok 2015 - rok 2014 - rok 2013 - rok 2012 - rok 2011 -

17.12.2014 - Proběhlo zahájení zimní turistické sezony

Krkonoše – svazek měst a obcí získal pro oblast cestovního ruchu z Evropské unie v rámci 37. kola výzvy Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod, prioritní osy 3 Cestovní ruch, oblasti podpory 3.2. Marketingové a koordinační aktivity v oblasti cestovního ruchu, finanční podporu na realizaci projektu „Pohádkové Krkonoše a Podkrkonoší“. Projekt je aplikován do podmínek nejvyšších českých hor a jejich podhůří. Součástí je mj. systematická prezentace informací z Krkonoš a Podkrkonoší mezi širokou veřejnost a společné akce.
V příjemném prostředí největšího českého lyžařského SkiResortu Černá hora – Pec v Janských Lázních proběhlo zajímavé setkání. V družné a přátelské atmosféře se z iniciativy Krkonoš – svazku měst a obcí potkali jednotliví zástupci členských měst a obcí, upravovatelé lyžařských běžeckých stop, představitelé krkonošských skiareálů a manažeři Svazku Krkonoše. Aktuálně příhodné klimatické podmínky dávaly tušit příchod zimy, protože se při jednání spustila z nebe bohatá sněhová nadílka. Vstup do zimní sezony však s sebou každoročně přináší stále stejně se opakující otazníky nad tím, v jakém rozsahu se budou turistické lyžařské běžecké tratě upravovat, jak funguje spolupráce krkonošského svazku měst a obcí, jednotlivých upravovatelů tratí se správou KRNAP, jak je zajištěna prezentace jejich aktuálního stavu, zda-li Svazek získá potřebné finance na částečné pokrytí nákladů s těmito aktivitami spojených. To byla alfa a omega diskuse.

Více v příloze...

10.12.2014 - Výherci cen z Krkonošské sezony jsou vylosováni

Na prosincové Valné hromadě Krkonoš - svazku měst a obcí, která se uskutečnila v Orea hotelu Horal**** ve Špindlerově Mlýně, bylo vylosováno pět šťastlivců, kteří dobře zodpověděli čtenářské otázky z letního vydání turistických novin.
Soutěžte o hodnotné ceny s Krkonošskou sezonou i vy.
Ani v zimním vydání Krkonošské sezony, které je k dispozici na pultech krkonošských informačních center, nová čtenářská soutěž o hodnotné ceny nechybí. Zapojit do hry se můžete i vy.

Více v příloze...

30.11.2014 - Krkonoše – lyžařský běžecký ráj bude pokračovat Královéhradecký kraj věnoval půl milionu korun na úpravu běžeckých stop

Je zřejmé, že obliba běžeckého lyžování v upraveném terénu se v nejvyšších českých horách těší čím dál větší oblibě. V turistickém regionu Krkonoše sumarizují neveřejné statistiky cca jeden milion uživatelů běžeckých stop.
V nadcházející zimní sezoně 2014/2015 bude v Krkonoších na straně Královéhradeckého kraje upravováno 314 kilometrů běžeckých tratí. Předpokládá se, že při úpravách upravovacími stroji bude najeto cca 2 500 motohodin.
Na úpravě stop se budou spolupodílet město Špindlerův Mlýn, skiareál Špindlerův Mlýn, skiareál Herlíkovice, město Vrchlabí, obce Strážné, Dolní Dvůr, Skiresort Janské Lázně – Pec, ve východních Krkonoších Malá Úpa, Pec pod Sněžkou, Horní Maršov a Žacléř, dále provozovatelé Kolínské a Luční boudy.
Krajský úřad Královéhradeckého kraje na podporu úprav tratí a dovybavení mobiliářem pro rok 2014 věnuje ze svého dotačního programu 500 tisíc Kč. Z toho je 450 tisíc Kč určeno přímo na úpravy tratí a 50 tisíc Kč na doplnění značení a směrovek na běžeckých trasách projektu Krkonoše - lyžařský běžecký ráj na území KHK.
Finanční dotaci lze vyhodnotit jako významný počin kraje a mimořádný motivační příspěvek pro upravovatele po velmi nepříznivé zimní sezoně 2013/2014, která byla výrazně chudá na přírodní sníh.
A tak dobrá zpráva pro běžkaře - celokrkonošský veřejně prospěšný projekt podporující rekreační sportování Krkonoše – lyžařský běžecký ráj bude pokračovat i v nadcházejícím období.

Více v příloze...

27.11.2014 - Proběhlo zakončení turistické sezony

Krkonoše – svazek měst a obcí získal pro oblast cestovního ruchu z Evropské unie v rámci 37. kola výzvy Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod, prioritní osy 3 Cestovní ruch, oblasti podpory 3.2. Marketingové a koordinační aktivity v oblasti cestovního ruchu, finanční podporu na realizaci projektu „Pohádkové Krkonoše a Podkrkonoší“. Projekt je aplikován do podmínek nejvyšších českých hor a jejich podhůří. Součástí je mj. systematická prezentace informací z Krkonoš a Podkrkonoší mezi širokou veřejnost.
V rámci projektu ROP proběhlo ve čtvrtek 27. 11. 2014 od 9:30 hodin setkání s dopravci Krkonošských cyklobusů, pracovníky krajských úřadů, zástupci měst a obcí, pracovníky informačních center a veřejnosti. Uskutečnilo se v souladu s vyhlášenými tématy jako vyhodnocení Letní turistické sezony v Krkonoších, zhodnocení 11. ročníku Krkonošských cyklobusů, Výhled do budoucna a zhodnocení dopravní obslužnosti z podkladů krajů, náměty na zlepšení projektu cyklobusů pro rok 2015, seznámení s Projektem „Pohádkové Krkonoše a Podkrkonoší“ a v závěru Exkurze v pivovaru Hendrych ve Vrchlabí.

Více v příloze...

26.11.2014 - Krkonoše jsou připraveny na nadcházející zimní sezonu. Dokončovány jsou nové projekty.

Co mohou běžkaři v nastávající zimní sezoně, budou-li příznivé sněhové podmínky, očekávat v Krkonoších?
Pavel Klapuš, manažer Krkonoš – svazku měst a obcí a koordinátor projektu Krkonoše – lyžařský běžecký ráj, odpověděl: „Téměř 600 km vyznačených a strojně upravovaných lyžařských tratí, turistických i homologovaných závodních, vedených v horské i podhorské části krkonošského regionu (katastry 33 obcí, 20 lyžařských společností, měst, tělovýchovných jednot i jednotlivců), koordinovaných Krkonoše – svazkem měst a obcí, Správou KRNAP a Horskou službou Krkonoše,
- obnovené značky v celé délce 73 km krkonošské lyžařské magistrály s finanční podporou Birell a Nadace ČEZ,
- 49 velkoplošných venkovních informativních map Krkonoš se zakreslenými lyžařskými tratěmi a dalšími informacemi s finančním podílem SFŽP,
- převážnou většinu roleb upravujících běžecké tratě vybavených GPS přístroji a monitoring pohybu těchto strojů v terénu na www.bilestopy.cz, www.krkonose.eu, www.holidainfo.cz, www.kudyznudy.cz a webových stránkách lyžařských areálů, obcí, jejichž katastry procházejí lyžařské tratě,
- informace o aktuálním stavu tratí. A také informace v turistických novinách Krkonošská sezona, informační a propagační skládačky vydané k tomuto tématu krkonošským Svazkem měst a obcí.“

Více v příloze...

21.11.2014 - Prezentace informací napříč různými nosiči

Krkonoše – svazek měst a obcí získal pro oblast cestovního ruchu z Evropské unie v rámci 37. kola výzvy Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod, prioritní osy 3 Cestovní ruch, oblasti podpory 3.2. Marketingové a koordinační aktivity v oblasti cestovního ruchu, finanční podporu na realizaci projektu „Pohádkové Krkonoše a Podkrkonoší“. Projekt je aplikován do podmínek nejvyšších českých hor a jejich podhůří. Součástí je mj. systematická prezentace informací z Krkonoš a Podkrkonoší mezi širokou veřejnost. K tomu účelu byl vybrán balíček služeb portálů skupiny Paseo.
Proč na portálech skupiny PASEO, když máme vlastní webové turistické stránky?
Na webové stránky www.krkonose.eu a www.podkrkonosi.eu „přijde“ návštěvník, který se již rozhodl navštívit naši destinaci. Čtenáři portálů skupiny Paseo ve většině případů teprve hledají inspiraci nebo podnět kam pojedou. Proto balíček služeb rozšiřuje nabídku „distribučních kanálů“ mezi jiné návštěvníky, než ti co čtou webové stránky Krkonoš a Podkrkonoší.

Více v příloze...

19.11.2014 - Videospoty lákají k zážitku

Krkonoše – svazek měst a obcí získal pro oblast cestovního ruchu z Evropské unie v rámci 37. kola výzvy Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod, prioritní osy 3 Cestovní ruch, oblasti podpory 3.2. Marketingové a koordinační aktivity v oblasti cestovního ruchu, finanční podporu na realizaci projektu „Pohádkové Krkonoše a Podkrkonoší“. Projekt je aplikován do podmínek nejvyšších českých hor a jejich podhůří. Jeho součástí bylo natočení motivačních videospotů.
V nejvyšších českých horách lze celoročně prožít hezký čas v přírodě Krkonošského národního parku i podhůří. Jsou tu hory, skály, údolí, louky, řeky, přehrady, hezká městečka a spousta možností, jak se zabavit, poznávat historii a tradice nebo sportovat.
Jak všechna tato zajímavá témata představit v omezeném čase? To nebyl jednoduchý úkol. V rámci třicetivteřinového sportu, což je opravdu velmi krátká stopáž, bylo třeba tak široký rozsah nabídky „spoutat“ a žánrově srozumitelným způsobem zpracovat jako nabídku divákovi, který Krkonoše zatím nezná. Ten by se měl po shlédnutí rozhodnout, že právě Krkonoše jsou tím pravým cílem k návštěvě.

Více v příloze...

12.11.2014 - Anketa o nejlepší kresbu je vyhodnocena

S výběrem pomohli děti i dospělí
Veřejnost se mohla spolupodílet na výběru grafického zpracování pohádkových postav pro kampaň „Krakonošovy Krkonoše a Podkrkonoší“.
Do 7. listopadu 2014 včetně byla na webové stránce www.krkonose.eu, http://goo.gl/3buaxB a v listopadovém newsletteru zveřejněna anketa pro výběr nejhezčího námětu kreslených postaviček Krakonoše, Sojky, Hančete a Pana lesního. Vyplněním hlasovacího formuláře se zaškrtnutím jednoho i více grafických návrhů se mohli děti i dospělí spoluúčastnit výběru a zvolit podle svého osobního názoru nejhezčí kresby.
Hlasování se zúčastnilo 161 dospělých a necelé dvě stovky dětí z mateřských a základních škol. Z pěti grafických návrhů byly vybrány kresby akademické malířky Renaty Oppeltové z Vrchlabí.

Více v příloze...

11.11.2014 - I podzim je bohatý

Pracovní skupina informačních center Krkonoš, ve které se schází především zástupci informačních středisek v podstatě celého regionu, probrala aktuální události i akce očekávané v dohledné době. V krátkosti pro vás vyjímáme pár zajímavostí.
Více v příloze...

Více v příloze...

22.10.2014 - Nový partner Svazku Krkonoše - Birell

V nejvyšších českých horách se běžkaři díky novému Birell značení dostanou přehledně do cíle i k zaslouženému osvěžení.

Nové zimní značení na běžecké stopě v podobě červených kosočtverců s logem Birell, bylo umístěno na oblíbenou Krkonošskou běžeckou magistrálu. Tato hlavní tepna protínající pohoří upravenými běžeckými stopami, v rámci celokrkonošského projektu s názvem „Krkonoše - lyžařský běžecký ráj“ (KLBR), se tak stává ještě přehlednější. Díky 188 značkám ve tvaru červeného kosočtverce s logem Birell se běžkaři snadno a rychle zorientují, kudy vede správná cesta do cíle i k zaslouženému osvěžení.

Více v příloze...

20.10.2014 - Cyklobusy se letos „proplétaly“ mezi světelnými semafory

Letos v sezoně bylo přepraveno 33 141 cestujících osob a 3 749 jízdních kol.
Jedenáctý ročník provozu krkonošských cyklobusů znamenal pro dopravce, resp. spíše pro každého jednotlivého řidiče, pro Svazek Krkonoše jako koordinátora této dopravy, ale i pro samotné pasažéry, poměrně značnou zátěž. Během letošních letních prázdnin se totiž „roztrhnul pytel“ s opravami horských a podhorských komunikací a z toho vyplývající složité organizace celého provozu. Dopady v území byly významné.

Více v příloze...

16.10.2014 - Krkonošská sezona podvacáté

Letošní „kulaté“ číslo turistických novin Krkonošská sezona bude vydáno v rámci společného mezinárodního Česko – polského projektu s názvem „Propagace Krkonoš“ zaměřeného na rozvoj cestovního ruchu a zachování kulturního dědictví v příhraničním území s cílem propojení nabídek z obou stran hranice. Projekt je realizován mezi Krkonošským národním parkem, Svazkem Krkonoše a Jelenohorským okresem.
Turistické noviny Krkonošská sezona budou na pultech informačních center, na veletrzích a prezentacích, zdarma, začátkem listopadu.

Více v příloze...

10.10.2014 - Zadávací dokumentace Výroba, grafika a tisk propagačních materiálů

pro projekt s názvem "Propagace Krkonoš"
reg. č. projektu: CZ.3.22/2.2.00/14.04234

Kompletní zadávací dokumentace ZDE

01.10.2014 - Informační desky popularizují Krkonoše, Podzvičinsko, Kuks i Zoologickou zahradu

„Pohádkové Krkonoše a Podkrkonoší“ je projekt Krkonoš – svazku měst a obcí, na který získal prostřednictvím Úřadu regionální rady NUTS II Severovýchod finanční podporu. Projekt je aplikován do podmínek nejvyšších českých hor a jejich podhůří. Je sice zacílen především na skupinu rodin s dětmi a mládež, ale dává široký prostor i partnerům, kterými jsou Sdružení Podzvičinsko, Revitalizace Kuks o.p.s. a ZOO Dvůr Králové a.s.
Součástí projektu jsou například propagační desky s informačním charakterem, koncipované společně pro všechny výše jmenované partnery a jejich atraktivity. Poslouží jako víceúčelový materiál, do jehož papírové „kapsy“ budou vkládány letáky, brožury a další tiskové materiály podporující image regionu. Desky jsou určeny partnerům a pro prezentační příležitosti.

Více v příloze...

30.09.2014 - Naše přání: Facebook Krkonoš a Podkrkonoší plný „lajků“

Facebook je moderní komunikační nástroj, k jehož používání se hlásí miliony uživatelů internetu, tedy lidí a firem na celém světě. Před poměrně nedávným časem si svůj Facebook zřídil i Svazek Krkonoše. Postupem času zdokonalil svou redakční činnost tak, že počet „lajků“ (poznámka autora: tzn. oblíbenost, sdílení informací a tím i jejich čtenost mezi „přátelskou“ veřejností) pozvolna narůstá.
Krkonoše – svazek měst a obcí získal pro oblast cestovního ruchu z Evropské unie v rámci 37. kola výzvy Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod, prioritní osy 3 Cestovní ruch, oblasti podpory 3.2. Marketingové a koordinační aktivity v oblasti cestovního ruchu, finanční podporu na realizaci projektu s názvem „Pohádkové Krkonoše a Podkrkonoší“. Projekt je aplikován do podmínek nejvyšších českých hor a jejich podhůří. Součástí je mj. reklamní facebooková kampaň po celou dobu trvání projektu.

Více v příloze...

27.09.2014 - Newsletter – moderní aktuální stručné sdělení

Newsletter bude informovat o novinkách v Krkonoších a Podkrkonoší, v oblasti cestovního ruchu, i o dění ve Svazku Krkonoše a Sdružení Podzvičinska.
Krkonoše – svazek měst a obcí získal pro oblast cestovního ruchu z Evropské unie v rámci 37. kola výzvy Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod, prioritní osy 3 Cestovní ruch, oblasti podpory 3.2. Marketingové a koordinační aktivity v oblasti cestovního ruchu, finanční podporu na realizaci projektu „Pohádkové Krkonoše a Podkrkonoší“. Projekt je aplikován do podmínek nejvyšších českých hor a jejich podhůří. Součástí je mj. pravidelná tvorba elektronického newsletteru a jeho distribuce.

Více v příloze...

23.09.2014 - Pro informace do „stanu“

V posledních letech se značně rozšířily možnosti jak osobně podávat zájemcům potřebné informace o Krkonoších a předávat tištěné propagační materiály. Oproti dříve tradičním veletrhům cestovního ruchu ve velkých městech jsou to dnes různé početné slavnosti, oblastní veletrhy, oslavné dny věnované konkrétním příležitostem, kde je hojná účast návštěvníků zaručena.
K nabídkám místních gastronomických dobrot, ale např. i tvůrčím dílnám či dětským zábavným hrám a aktivitám, není od věci nabídnout přítomným další možnosti k vyžití. Prostřednictvím pracovníků Krkonoš - svazku měst a obcí a Regionálního turistického informačního centra Krkonoše, příp. dalších pracovníků IC, je prezentace na akcích a zprostředkování informací zajištěno. Jako zázemí byl pořízen reklamní stan.

Více v příloze...

12.09.2014 - Užitečná výměna informací

Členové Výboru pro regionální rozvoj a cestovní ruch Zastupitelstva Královéhradeckého kraje (RRCR ZK KHK) se při 19. mimořádném výjezdním jednání cíleně potkali v Krkonoších ve Vrchlabí se členy Výboru hospodářského a regionálního rozvoje Zastupitelstva Libereckého kraje (HRR ZK LK). Smyslem společné schůzky byla oboustranná výměna informací a vzájemné seznámení s činností a aktivitami.

Více v příloze...

11.09.2014 - Razítkovací hra pro děti a hravé dospělé

Krkonoše – svazek měst a obcí získal pro oblast cestovního ruchu, prostřednictvím EU, finanční podporu ve výši 3.094.928,48 Kč na realizaci projektu „Pohádkové Krkonoše a Podkrkonoší“. Projekt byl zahájen, bude aplikován do podmínek nejvyšších českých hor a jejich podhůří. Ukončen bude v září roku 2015. Partnery jsou Sdružení Podzvičinsko, Revitalizace Kuks o.p.s. a ZOO Dvůr Králové a.s.

Více v příloze...

04.09.2014 - Projekt „Pohádkové Krkonoše a Podkrkonoší“ byl zahájen

Krkonoše – svazek měst a obcí získal pro oblast cestovního ruchu, prostřednictvím Úřadu regionální rady NUTS II Severovýchod, finanční podporu ve výši 3 094 928,48 Kč na realizaci projektu „Pohádkové Krkonoše a Podkrkonoší“. Projekt byl zahájen, bude aplikován do podmínek nejvyšších českých hor a jejich podhůří. Ukončen bude v září roku 2015. Partnery jsou Sdružení Podzvičinsko, Revitalizace Kuks o.p.s. a ZOO Dvůr Králové a.s.

Více v příloze...

03.09.2014 - K sezoně cyklovýletů v Krkonoších patří cyklobusy

Krkonoše - svazek měst a obcí koordinuje hromadnou turistickou dopravu prostřednictvím linek autobusů, které převáží pasažéry i kola. Jak doprava probíhá, jak jsou turisté přepraveni, kolik pasažérů jede ve které lince a jiné další skutečnosti, jsou informace, které si manažeři Svazku pravidelně zjišťují. Cestující jsou vesměs spokojeni a linky pochvalují. V letošním létě však probíhají četné opravy silnic na většině tras cyklobusů a řidiči se potýkají s velkým množstvím omezení, semafory a uzavírkami. Z toho vyplývá řada souvisejících problémů. Proto i pracovníci Svazku Krkonoše letos řeší dotazy a občasné stížnosti ke zpoždění cyklobusů a návaznost jejich přípojů. Všeobecně je však potěšující, že po mnoha letech budou mít nejvyšší české hory opravené části komunikací a doprava po nich bude bezpečná.

Více v příloze...

12.08.2014 - Letní sezona v Krkonoších je vydařená

Léto se přehouplo do své druhé poloviny. Pěkné počasí, vhodné pro turistiku a poznávání nových míst, napomáhá úspěšné sezoně a tím i podnikatelům. Zásluhu na spokojenosti hostů mají i pracovníci krkonošských a podkrkonošských turistických informačních center, kam kroky přijíždějících často směřují. Pro bližší zjištění úhlu pohledu těch, kteří s hosty v Krkonoších a Podkrkonoší přichází denně do osobního kontaktu, jsme se dotázali: Jak byste stručně zrekapitulovali první polovinu letních prázdnin z hlediska turismu? Lidé jakých národností ve většině případů navštěvují informační centrum? Co nejvíce poptávají? Jaké žádají služby? Jaké máte zajímavé postřehy? Co zástupci a pracovníci jednotlivých informačních center odpověděli, najdete v příloze...

Více v příloze...

11.08.2014 - 150.000 návštěvník ve RTIC Krkonoše

Jan Sobotka, starosta Vrchlabí a předseda Krkonoš – svazku měst a obcí a Klára Kroupová, ředitelka Regionálního turistického informačního centra Krkonoše (RTIC) s kolektivem pracovníků, přivítali 150.000 návštěvníka/návštěvnici infocentra. Stala se jí paní Hana Vaňoučková z Vrchlabí.

Více v příloze...

01.08.2014 - Výzva pro majitele a provozovatele krkonošských skiareálů

Zimní vydání Krkonošské sezony
Vážení přátelé, partneři a spolupracovníci,
turistické noviny Krkonošská sezona, vydávané Svazkem Krkonoše, v nákladu 50 000 kusů, ve třech jazykových mutacích, jsou před uzávěrkou.
Protože jsme pro nadcházející zimní Krkonošskou sezonu připravili motivační stránky s fotografiemi k pobídce ke sjezdovému lyžování v Krkonoších se stručnými texty týkajícími se sjezdového a běžeckého lyžování, v té souvislosti vás vyzýváme, pokud budete mít zájem, abyste se s námi prostřednictvím elektronické pošty nebo telefonicky spojili, abychom mohli stručně představit i váš skiareál.
Kontakt: Dáša Palátková, email: dasa-palatkova@volny.cz
Uzávěrka podkladů je 25. září 2014.

30.07.2014 - Výzva pro partnery na polské straně Krkonoš

Zimní vydání Krkonošské sezony
Vážení partneři,
turistické noviny Krkonošská sezona, vydávané Svazkem Krkonoše, v nákladu 50 000 kusů, ve třech jazykových mutacích, jsou před uzávěrkou.
Protože jsme pro nadcházející zimní Krkonošskou sezonu připravili motivační stránky s texty, které se blíže věnují polské části Krkonoš a představují některá města a lokality právě v polském pohoří a jejich podhůří, v té souvislosti vás vyzýváme, pokud budete mít zájem, abyste se s námi prostřednictvím elektronické pošty nebo telefonicky spojili, abychom mohli stručně představit i vaše aktivity.
Kontakt: Dáša Palátková, email: dasa-palatkova@volny.cz
Uzávěrka podkladů je 25. září 2014.

04.07.2014 - Mobilní aplikaci užívá už více než tři tisíce lidí

Před nadcházející letní sezonou byla provedena aktualizace dat. Aplikace je nyní nově obohacena o aktuální jízdní řády krkonošských cyklobusů, další naučné stezky v regionu či golfová hřiště v Krkonoších. Můžete si v ní nově nastavit vyhovující zvětšení textu.
„Průvodce po Krkonoších“, nahraný v mobilních telefonech, prezentuje atraktivity území a zároveň pomáhá návštěvníkům a uživatelům zejména z ČR, Polska, Německa a Nizozemska s orientací ve chvíli, kdy jsou informační centra uzavřená. Další instalace aplikace evidujeme i na Slovensku, ve Spojených státech, v Rakousku i Francii.

Více v příloze...

01.07.2014 - Ministr životního prostředí oslavil Den Krkonoš

Richard Brabec, ministr životního prostředí, se v Krkonoších, spolu s polským ministrem životního prostředí Maciejem H. Grabowskim, zúčastnil podpisu nové dohody o spolupráci Krkonošského národního parku s jeho přeshraničním sousedem Karkonoskim parkem narodowym. Poté se ministr Richard Brabec vydal po hřebenových stezkách na česko-polských hranicích, otevřel rekonstruovanou Jantarovou cestu a na Luční boudě pokřtil publikaci Příběh Luční boudy.

Více v příloze...

25.06.2014 - Volební období pozvolna končí

Červnovou Valnou hromadou Krkonoš – svazku měst a obcí bylo symbolicky ukončeno čtyřleté komunální období let 2010 - 2014, které fakticky končí říjnovými volbami do zastupitelstev měst a obcí v ČR. Vždyť právě Svazek Krkonoše sdružuje čtyřicet měst a obcí a spolupracuje především s jejich starosty, potažmo zastupitelstvy.
Při každých komunálních volbách se většinou jedna třetina stávajících starostů a členů městských a obecních zastupitelstev vymění za jejich nástupce. Manažeři Svazku Krkonoše pak musí nově a znovu připomínat užitečnost společného sdružení a nutnost týmové práce.

Více v příloze...

16.06.2014 - Soutěžící Krkonošské sezony byli vylosováni

Čtenářská soutěž zimního vydání turistických novin Krkonošská sezona zná své vítěze. Pět šťastlivců bylo vylosováno pěti starosty v rámci programu Valné hromady Krkonoš – svazku měst a obcí.
Správně odpověděli a při losování měli štěstí: 1. Alena Naimanová, Rychnov nad Kněžnou, 2. Libuše Šimralová, Štětí, 3. Imre Márton, Berlin, 4. Dietrich Hein, Riesa, 5. Ing. Jitka Vyhnálková, Chrudim. Zvláštní cena za mimořádnou osobní invenci a graficky ztvárněné odpovědi na otázky byla udělena Mieczyslawu Suchtovi, Jelenia Góra.

Více v příloze...

10.06.2014 - Marketingová kampaň

Správa Krkonošského národního parku, Krkonoše – svazek měst a obcí a Jelenohorský okres v Polsku získaly společně 7,7 milionu korun na realizaci Česko – polského projektu „Propagace Krkonoš“ zaměřeného na rozvoj cestovního ruchu a zachování kulturního dědictví v příhraničním území, včetně výstavby infrastruktury vážící se k turismu. Celkové náklady na projekt jsou 290 923 €. Z toho je podíl pro Správu KRNAP 133 394 Euro, Jelenohorský okres 100 370 Euro a Krkonoše – svazek měst a obcí 57 159 Euro.

Více v příloze...

06.06.2014 - Projekt meziobecní spolupráce

Cíl – zjistit konkrétní potřeby jednotlivých obcí a připravit možné formy spolupráce.
V nedávné době proběhlo 1. oficiální setkání starostů, které mělo za cíl projednat dosažené výstupy a domluvit následující postup. Společným snažením aktérů, kteří se v současné době angažují v tzv. meziobecní spolupráci na území ORP Vrchlabí je postupně získat důležité informace z území a zkompletované je předat Svazu měst a obcí ČR. Ten tak získá analytické podklady od zhruba 200 ORP po celé ČR. Zhodnotí výstupy a na jejich základě budou představitelé Svazu měst a obcí ČR jednat se zákonodárci, Vládou ČR apod., o tématech, které z projektu vyplynou. Např. rozpočtové určení daní, změny v oblasti odpadového hospodářství, změny v oblasti sociálních služeb, apod.

Více v příloze...

27.05.2014 - Fórum cestovního ruchu - Jak získat německou klientelu pro Krkonoše - Požadované ceně musí odpovídat kvalita služeb

„Jak získat hosty z Německa“ bylo téma nedávného Fóra cestovního ruchu, pod taktovkou Svazku Krkonoše, pořádaného v konferenčním prostoru firmy MZ Liberec v Rudníku. Přítomní posluchači získali řádu užitečných rad a měli příležitost seznámit se se statistickými daty renomovaných firem. Čísla vykazují údaje potřebné pro tvorbu účelného marketingu, zaměřeného na německý turistický trh.

Více v příloze...

26.05.2014 - Svazek Krkonoše získal přes tři miliony korun z EU na moderní aktivity

Krkonoše - svazek měst a obcí připravil k podpoře vyšší návštěvnosti a zatraktivnění regionu moderní projekt s názvem „Pohádkové Krkonoše a Podkrkonoší“.
V nejvyšších českých horách a jejich podhůří dosud nebyl podobný realizován.
Projekt v celkové částce 3 065 888, 50 Kč, podaný dne 3. 1. 2014, byl Úřadem regionální rady NUTS II Severovýchod v květnu schválen ve 100% výši - viz. odkaz: http://www.rada-severovychod.cz/file/5467
Realizace projektu je určitým způsobem v běhu od data samotného podání, byť se zásadními aktivitami se čekalo na jeho schválení. Stěžejní aktivity budou naplňovány od června t.r., ukončeny budou v září 2015.

Více v příloze...

21.05.2014 - Podpora meziobecní spolupráce - Společné setkání

Část pracovního kolektivu Krkonoš - svazku měst a obcí je aktivně zapojeno v meziobecní spolupráci. První setkání týmů ze tří sousedních obcí s rozšířenou působností proběhlo ve středu 15. května v zasedací místnosti Městského úřadu v Trutnově. Jednalo se o týmy z obcí s rozšířenou působností (dále jen ORP) Trutnov, Dvůr Králové nad Labem a Vrchlabí včetně zapojených motivujících starostů. Týmy jsou propojeny hned dvojím způsobem – na jedné straně personálně – práci se věnují mimo jiné zaměstnanci Místních akčních skupin nebo dobrovolných svazků obcí a na straně druhé právě díky zapojení těchto pracovníků tu existuje i překryv MAS nebo DSO mezi jednotlivými správními obvody ORP.

Více v příloze...

19.05.2014 - Letní Krkonošská sezona

Turistické noviny nabídnou čtenářům informace o připravovaném celokrkonošském projektu, na který získal Krkonoše – svazek měst a obcí finanční prostředky z Evropské unie. Projekt je zaměřený na volnočasové aktivity rodin s dětmi, na mládež a moderní technologie. V Kalendáři akcí s titulem Kde potkat horaly, užít zábavu a nadýchnout lidovou atmosféru naleznete tipy na výlety a tradiční víkendová setkání...

Více v příloze...

18.05.2014 - TOURMAP 2014 ocenil 2. místem mobilní aplikaci Krkonoš

Krkonoše – svazek měst a obcí před časem rozšířil propagaci Krkonoš prostřednictvím tzv. mobilního průvodce. Získá ji zdarma v krkonošských informačních centrech každý zájemce po připojení na Wi-Fi. Od doby svého spuštění sbírá aplikace řadu pochvalných reakcí a především také oficiální ocenění od odborníků.

Více v příloze...

15.04.2014 - Pracovnice informačních center si prohlédly technické zázemí nové kabinové lanové dráhy na Sněžku

Výjezdní pracovní porada marketingové skupiny Svazku měst a obcí Krkonoše, koordinovaná a připravená Regionálním turistickým informačním centrem Krkonoše, měla za cíl nabídnout účastnicím první jízdu lanovou dráhou na nejvyšší horu ČR a exkursi provozovny Poštovna. Z důvodu nepříznivého počasí a silného větru byl program operativně pozměněn. Pan Jiří Martinec, náčelník lanové dráhy na Sněžku, věnoval svůj čas a provedl účastnice dolní stanicí i technickým zázemím lanové dráhy na Růžové hoře. Uvedl: „Lanovka pohodlně rychlostí 5 m/s dopraví za 6 minut na mezistanici Růžovou horu (1334 m n. m.) a za dalších 14 minut na Sněžku (1594 m n. m.). Šikmá délka spodní části měří 1 747 metrů a horní 1 969 metrů, s převýšením na spodním úseku 508 metrů a v horním úseku 252 metrů.“

Více v příloze...

04.04.2014 - Ministr životního prostředí v Krkonoších

Krkonoše a Krkonošský národní park navštívil ministr životního prostředí Richard Brabec. Od uvedení do funkce to byla jeho první cesta do národního parku. Svůj program zahájil setkáním s ředitelem Správy Krkonošského národního parku Ing. Janem Hřebačkou a ředitelem polské strany parku (Karkonoskiego Parku Narodowego) Andrzejem Rajem, pokračoval návštěvou Krkonošského centra environmentálního vzdělávání KRTEK ve Vrchlabí. Posledním a důležitým bodem programu bylo setkání se starosty měst a obcí regionu.

Více v příloze...

01.04.2014 - Nejvyšší české hory jsou pravidelně zviditelňovány

Krkonoše – svazek měst a obcí v prvním čtvrtletí nového roku, ve spolupráci s Královéhradeckým a Libereckým krajem a státní agenturou CzechTourism, ale i dalšími partnery, připravil výstavní a veletržní prezentace.
Vedení Svazku vybírá lokality s cílem oslovit potenciální hosty a vzbudit skutečný zájem o destinaci Krkonoš. Místa jsou určována především s motivem přilákat do hor neoslovené nebo zatím nerozhodnuté zákazníky, zohledňovány jsou i finanční náklady. Ne vždy však je při závěrečném hodnocení akce zpětná vazba uspokojující. V době „internetu v každé rodině“ už nepřichází dostatečný počet lidí, ne vždy se dá říci, že měla prezentace, s ohledem na výši investice, ten správný dopad. Veletrhy jsou sice organizačně profesionálně připraveny, doprovodný program je bohatý, ale účastníků, pro které je vše určeno, je rok od roku méně.

Více v příloze...

16.03.2014 - Produkty pro rodiny s dětmi a moderní trendy, nové aktivity zapojí zájemce do mnoha činností

Krkonoše svazek měst a obcí připravil k podpoře vyšší návštěvnosti a zatraktivnění regionu moderní projekt s názvem „Pohádkové Krkonoše a Podkrkonoší“. V nejvyšších českých horách a jejich podhůří dosud nebyl podobný realizován. Produkt „Krakonošovy Krkonoše a Podkrkonoší“ je zacílen především na skupinu rodin s dětmi a mládež. Bude aplikován do podmínek, které nabízí nejvyšší české hory a podhůří. Pomocí moderních trendů a technologií nabídne a podpoří zapojení návštěvníků do mnohých činností a aktivit. Partnery projektu jsou Sdružení Podzvičinsko, Revitalizace Kuks o.p.s. a ZOO Dvůr Králové a.s.

Více v příloze...

01.03.2014 - Projekt „Zapomenuté vyhlídky“

Projekt „Zapomenuté vyhlídky“ je spolufinancován z prostředků Evropské unie v rámci Evropského fondu pro regionální rozvoj a z prostředků státního rozpočtu Polské republiky prostřednictvím Euroregionu Nisa.
Žadatel:
Krkonošská agentura pro regionální rozvoj a.s. (www.karr.pl)
Partner projektu:
Krkonoše – svazek měst a obcí (www.krkonose.eu)
Období realizace projektu:
01.01.2014 - 31.10.2014
Cíl:
Podpora rozvoje turistického ruchu na území polsko-českého pohraničí skrze rozšíření turistické nabídky o zapomenutý turistický produkt: vyhlídky na území polsko-českého pohraničí.

Více v příloze...

17.02.2014 - Maratón veletrhů cestovního ruchu pro rok 2014

Krkonoše – svazek měst a obcí i na letošní rok, ve spolupráci s Královéhradeckým a Libereckým krajem a státní agenturou CzechTourism, ale i dalšími partnery, připravil výstavní a veletržní tuzemské i zahraniční prezentace. Sérii zahájil tradičním Regiontour Brno, za několik dní pokračuje veletrhem Holiday World Praha.
Pro nadcházející veletržní období jsou připraveny propagační tiskoviny, které budou k dispozici všem, kteří o ně na stánku projeví zájem.
Pracovnice Svazku Krkonoše, Regionálního turistického informačního centra Krkonoš i dalších krkonošských infocenter, se budou v průběhu roku na jednotlivých akcích ve stáncích a expozicích střídat tak, aby poskytované informace vyváženě nabídly nejvyšší české hory v širokém spektru.
Místa prezentací jsou vybraná s ohledem na finanční náročnost, lokalitu, ale také smysl a zpětnou vazbu od těch, kteří projevují skutečný zájem o destinaci a do Krkonoš cestují. Každoročně jsou také vybrány nové lokality, které mohou přilákat do hor zatím neoslovené hosty a zákazníky.

Více v příloze...

03.02.2014 - Kvalita práce oceněna

Regionálnímu turistickému informačnímu centru Krkonoše se sídlem ve Vrchlabí (RTIC Krkonoše), které pracuje v souladu a v koordinaci se Svazkem měst a obcí Krkonoše, byl Ministerstvem pro místní rozvoj ČR udělen certifikát Českého systému kvality služeb. RTIC Krkonoše se tak historicky zařadilo mezi jednadvacet subjektů, které byly jako první certifikovány v projektu zaměřeném na zvýšení kvality služeb v tuzemském cestovním ruchu.

Více v příloze...

27.01.2014 - Úspěch Svazku Krkonoše

Vítězové Velké ceny cestovního ruchu 2013/2014 vyhlášeni
Projekty krkonošské cyklobusy a oficiální turistické webové stránky byly oceněny odborníky

Květiny, broušenou vázu a skleněné plakety za oba vítězné projekty Krkonoš – svazku měst a obcí převzala v Brně RNDr. Miroslava Chaloupská, která uvedla: „Bylo to obrovské překvapení a zároveň veliká odměna za vykonanou práci celého našeho pracovního týmu, který více jak deset věnuje své úsilí ve prospěch cestovního ruchu v Krkonoších. Škoda, že se i ostatní spolupracovníci nemohli účastnit slavnostního vyhlášení a ceny převzít. Je příjemné slyšet dvakrát za večer naši organizaci vyhlášenou mezi nejlepšími. To je důkazem, že práci, kterou děláme pro občany v regionu a turisty, kteří Krkonoše navštěvují nebo teprve cestu plánují, je odborníky hodnocena velice kladně. Budeme ve své činnosti pokračovat. Doufáme, že získané informace z webových stránek pomohou k lepší orientaci návštěvníků v Krkonoších a krkonošské cyklobusy budou plné nadšených cyklistů a turistů.“

Více v příloze...

17.01.2014 - Krkonoše lyžařský běžecký ráj aktuálně

Svazek Krkonoše jako hlavní koordinátor projektu Krkonoše - lyžařský běžecký ráj se v posledních měsících, i ve spolupráci se Správou Krkonošského národního parku a krkonošskou Horskou službou, intenzivně zabýval souvislostmi, které s sebou přinesly změny provozovatelů či nájemců krkonošských skiareálů. Snahou bylo částečné rozšíření nabídky upravovaných tras v Krkonoších i řešení možností jejich stabilnějšího systému financování. Pro skiareály je úprava těchto tratí více méně důležitá, ale přesto vedle sjezdového lyžování jen doplňková služba. Úprava tratí stojí čím dál víc peněz. Proto je třeba vymyslet systém, resp. jejich tok, který by náklady upravovatelům lyžařských běžeckých tratí alespoň z části refundoval. Svazek Krkonoše je v současné době schopen získat od různých donátorů kolem jednoho milionu korun pro všechny upravovatele na zimní sezonu. K tomu stručně zrekapitulujme: více než dvě desítky upravovatelů se stará o zhruba 670 kilometrů běžeckých tratí. Předpokládané roční náklady, včetně oprav a amortizace strojů, činí přes deset milionů korun v závislosti na klimatických a sněhových podmínkách, při jejich plánovaném projíždění 3x týdně, od 1. prosince do 31. března

Více v příloze...